סרט הגמר של שחר ארפוב עלה לחצי הגמר האוסקר האמריקאי לסרטי סטודנטים.

"שלח לי מלאך" סרט אנימציה קצר עוסק בתום, ילדה דתייה, שרוצה למות. הוריה המיואשים קונים לה את באדי, כלב שבמהרה מתגלה אצלו מחלת עור תורשתית. כך נוצר קשר מיוחד בינו לבין תום בו הם חולקים סבל משותף; הסבל מן הגוף. מה שמוביל את תום לגלות את האני האמיתי שלה.

את הסרט הפיקה עדי גרינברג, בוגרת מסלול אנימציה, את הפסקול עיצבו גיתאי אביב ועומרי כהן, והלחינה אותו יובל קדוש, שלושתם בוגרי מסלול פסקול.
 הסרט הופק בסיוע קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות – פרויקט קולנוע בתמיכת משרד התרבות והספורט – מנהל התרבות המועצה הישראלית לקולנוע

יעל ענבר, ראש מסלול אנימציה: "ליוויתי את שחר בעבודתו על התסריט האישי והחכם הזה עוד בהיותו סטודנט בשנה ג' - נדרשו לו עוד שלוש שנים של התעקשות וחיפוש, כדי לעצב את  השילוב הייחודי  שבין סיפור, שמתחיל בגוף שלישי על ילדה וכלב, לבין הסיפור האישי שמרחף ברקע וברגע הנכון תופס את הבמה. אני כל כך שמחה שהסרט מקבל את ההכרה לה הוא ראוי - בעולם האנימציה פעמים רבות הפוקוס הוא על הארט, על התחביר האנימטיבי, על הצורה, ולעיתים קרובות מדי הסיפור נדחק לעמדה שולית. אבל מהסיפור ששחר מספר קשה להתעלם - הוא מתאר מהלך של מהפך מייסר, ומתעכב על הפרטים שבונים את ההכרה של הזהות האישית באופן אמיץ, ומקורי. בהצלחה!"

רני בלייר, ראש התוכנית לתואר ראשון באמנויות הקול והמסך הוסיף: "אנו בספיר מקדישים זמן רב להיכרות ולמידה של הסטודנטים שלנו כדי לתת להם את הכלים הטובים ביותר לעצב את חייהם, העדפותיהם וטעמם האמנותי".

שיהיה בהצלחה!

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

סטודיו דרום (.קום)

חממת סרטי הביכורים של פסטיבל קולנוע דרום: סטודיו דרום (.קום) בסוף חודש ינואר, בין התאריכים 31.1-5.2, תתקיים חממת 'סטודיו דרום' זו השנה השישית, המוקדשת לבמאים/יות ומפיקים/ות בישראל, המעוניינים לקדם פרויקט עלילתי ארוך ראשון או שני. לעמוד החממה החממה בת 5 הימים מתקיימת ביוזמת המכללה האקדמית ספיר, בית הספר לאמנויות הקול והמסך ופסטיבל קולנוע דרום, בשיתוף חממת Produire au Sud של פסטיבל שלוש היבשות בנאנט, צרפת, המכון הצרפתי בישראל ופרוייקט הקולנוע הישראלי – קרן רבינוביץ לאמנויות ומשרד התרבות והספורט. חממת “סטודיו דרום” תתקיים במתכונת קורונה, בהובלת מומחים בינלאומיים וישראליים.

חדש על המדף:  תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי

"Architectural Culture in British Mandate Jerusalem, 1917-1948"- ספר חדש לד"ר ענבל בן-אשר גיטלר, מרצה במחלקה לתקשורת, במחלקה לתרבות - יצירה והפקה ובמחלקה ללימודים רב-תחומיים הספר "תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי, 1917-1948", עוסק בתקופה מרתקת וקריטית בהיסטוריה האדריכלית של ירושלים. הספר מציג את אדריכלות תקופת המנדט מזווית חדשה, ובוחן אותה דרך מחקר של ארבעה בניינים להם נודעה השפעה ארוכת-טווח על המרחב הבנוי של העיר. המחברת מראה כיצד בנייתם נוצרה מתוך השפעות בין-תרבותיות ויחסים בין קהילות הבריטים, האמריקאים, הציונים והפלסטינים המוסלמים.