רישום וקבלה

מידע טכני על המכינה הטכנולוגית

משך המסלול

חצי שנה (עברית) או שנה (מכינה מלאה)

לו"ז שבועי

בהתאם לתכנית הלימודים

80% מימון בשכר לימוד בסיסי

מר אדיר אפונסו,
ראש המכינה

ברוכים הבאים למכינה הטכנולוגית במרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר - דלת הכניסה שלכם לעולם ההשכלה הטכנולוגית. המכינה הטכנולוגית מהווה את השלב הראשון בדרככם ללימודי ההנדסאים ובסיומם של לימודים אלה, את הדרך אל עולם התעסוקה, בו קיים ביקוש גדול להנדסאים במגוון רחב של תחומים.

אנו שואפים כי כל סטודנט וסטודנטית יידעו עוד במהלך לימודי המכינה באיזה תחום יהיה ברצונם לעסוק בעתיד ושעם סיום המכינה הם ישתלבו במסלולי הלימוד השונים הקיימים במרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר.

חשוב לנו שהסטודנטים הלומדים במרכז הטכנולוגי יוכלו, באמצעות הכלים שירכשו במהלך לימודיהם, לראות את עצמם משתלבים כבוגרים איכותיים בשוק העבודה, עוסקים בפרויקטים גדולים ,מתכננים , מנהלים ועוד. הדבר לא רק אפשרי אלא הכרחי והמכינה הטכנולוגית היא השלב הראשון בדרך להגשמת החלום.

מתוך הבנת האתגרים העומדים בפני הסטודנט אנו, במרכז הטכנולוגי להנדסאים, מספקים מעטפת  רחבה מאוד התומכת בסטודנט לאורך מסלול הלימודים ובדרכו אל ההצלחה - מורים בעלי ניסיון עשיר בתחום ההוראה תוך מתן יחס אישי לכל סטודנט וסטודנטית, רגישות לצרכיהם, חלוקה לקבוצות על פי רמות והתאמת האתגרים הלימודיים. בנוסף, אנו מפעילים מעטפת של חונכויות אישיות, תגבורים, מלגות סיוע, שירותי מנהלה וראש מסלול אשר מלווה את הסטודנטים באופן אישי לאורך כל לימודי המכינה.

המקצועות הנלמדים במכינה הינם: עברית, מתמטיקה, אנגלית ומיומנויות למידה במתכונת של לימודי ערב (ובמסגרת של ארבעה עד חמישה ימי לימוד בשבוע).

צוות המכינה מזמין אתכם להצטרף למסע אל עבר העתיד בעולם ההשכלה הטכנולוגית ולעולם התעסוקה בו הביקוש להנדסאים רק הולך וגדל .
בואו וגלו אותו יחד אתנו.

אם אתם מעוניינים ללמוד לימודי הנדסאים אך אינכם עומדים בתנאי הסף, תוכלו ללמוד במכינה הטכנולוגית, להשלים את המקצוע\ות החסר\ים לכם (מתמטיקה, עברית ו \ או אנגלית) לסיים בהצלחה ולהשתלב במגמות הלימוד השונות במרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר.

בניגוד להשלמת בגרויות, אשר מיועדות לתלמידי תיכון, המכינה הטכנולוגית מעניקה לסטודנטים מיומנויות וכלים אשר ישרתו אותם בעת לימודיהם כהנדסאים; אם מדובר בלימודי אנגלית טכנית או בהבנת שאלות ממבחנים, המכינה מיועדת בראש ובראשונה למי שהולך להתקדם למסלול לימודי הנדסאי.

  • מתמטיקה
  • אנגלית
  • הבעה עברית
  • סדנת מיומנות למידה

בחינות הגמר במקצועות הללו הן בחינות מטעם מה"ט, פרט למקצוע מיומנות הלמידה, אשר בו יתקיים מבחן פנימי.

בעלי ציון עובר בבחינת בגרות באחד מהמקצועות המצוינים לעיל, יידרשו ללמוד את שני המקצועות החסרים לו לתנאי הקבלה, מתוך שלושת המקצועות לעיל (מתמטיקה, אנגלית, עברית) וכן את המקצוע מיומנויות למידה.

בעלי ציון עובר בבחינת בגרות בשניים מתוך שלושת המקצועות המצוינים לעיל (מתמטיקה, אנגלית, עברית), יידרשו ללמוד רק את המקצוע החסר לו לתנאי הקבלה.

סטודנטית או סטודנט, שהתקבלו ללימודים בשנה א' במסלול הכשרת הנדסאים בסטטוס "על תנאי" וחסר לו ציון עובר בבחינת בגרות במקצוע אחד בלבד מתוך שלושת המקצועות לעיל (מתמטיקה, אנגלית, עברית), יוכלו ללמוד במכינה הטכנולוגית במקביל ללימודיו במגמה ולהשלים את המקצוע החסר לו מתוך שלושת המקצועות. זאת בהנחה שמערכת הלימודים במכינה הטכנולוגית אינה מתנגשת עם מערכת הלימודים במגמה בה הוא לומד.

תבנית הלימוד

מסלול ערב, שנה אקדמית (2 סמסטרים)

3-4 ימי לימוד בשבוע בין השעות 16:45-21:30, ובנוסף - בימי שישי בין השעות 8:30-13:30

  • תעודה המעידה על שנות הלימודים בתיכון.
  • ראיון קבלה עם ראש המגמה.
  • מבדקי סיווג רמה.
  • מועמדים אשר למדו פחות מ-11 שנות לימוד, יעברו וועדת קבלה.

המשך לימודים

עמידה בהצלחה במבחני מה"ט במקצוע הנלמדים (מתמטיקה, אנגלית ועברית), תוך הצגת תנאי קבלה מלאים, מאפשרת לבוגרי המכינה הטכנולוגית רישום ללימודי הנדסאים במרכז הטכנולוגי בספיר או בכל מוסד לימודים טכנולוגי אחר, בו הם יבחרו.

ראש המגמה

מר אדיר אפונסו - adirafonso@mail.sapir.ac.il

רכזת המגמה

גב' אביבה קדוש - 077-9802306

  שעות קבלה במזכירות המחלקה

ימים א' - ה' בין השעות
11:00 - 13:00
יום ג' בין השעות
16:30 - 18:00
יום ו' בין השעות
09:00 - 11:00

  שעות מענה טלפוני

ימים א' - ה' בין השעות
09:00 - 10:00
14:00 - 15:00
יום ו' בין השעות
11:00 - 12:00

  בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

avivaka@sapir.ac.il

לפרטים נוספים וייעוץ

מרכז מידע ורישום - 6606* - 077-9802802
info@sapir.ac.il

לתאום ייעוץ אישי