מידע טכני על המכינה הטכנולוגית

משך המסלול

חצי שנה (עברית) או שנה (מכינה מלאה)

לו"ז שבועי

בהתאם לתכנית הלימודים

80% מימון בשכר לימוד בסיסי

עומר פוליצר
מר עומר פוליצר,
ראש המכינה

ברוכים הבאים למכינה הטכנולוגית במרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר-דלת הכניסה שלכם לעולם ההשכלה הטכנולוגית.

המכינה הטכנולוגית מהווה את השלב הראשון בדרככם ללימודי ההנדסאים ובסיומם אל עולם התעסוקה, בו קיים ביקוש גדול להנדסאים בוגרים.

אנו שואפים כי כל סטודנט וסטודנטית יידעו עוד במהלך לימודי המכינה באיזה תחום ברצונם לעסוק בעתיד ועם סיום המכינה ישתלבו במסלולי הלימוד השונים הקיימים במרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר. חשוב לנו שהסטודנטים הלומדים במרכז הטכנולוגי יוכלו, באמצעות הכלים

שירכשו במהלך לימודיהם, לראות את עצמם משתלבים כבוגרים איכותיים בשוק העבודה , עוסקים בפרויקטים גדולים ,מתכננים , מנהלים ועוד. הדבר לא רק אפשרי אלא הכרחי והמכינה היא השלב הראשון בדרך להגשמת החלום .

מתוך הבנת האתגרים העומדים בפני הסטודנט אנו, במרכז הטכנולוגי להנדסאים, מספקים מעטפת  רחבה מאוד התומכת בסטודנט לאורך מסלול הלימודים ובדרכו אל ההצלחה-- מורים בעלי ניסיון עשיר בתחום ההוראה תוך מתן יחס אישי לכל סטודנט, רגישות לצרכיו, חלוקה לקבוצות על פי רמות  והתאמת האתגרים הלימודיים. בנוסף, מעטפת של חונכויות אישיות, תגבורים, מלגות סיוע, שירותי מנהלה וראש מסלול אשר מלווה את הסטודנטים באופן אישי לאורך כל לימודי המכינה..

המקצועות הנלמדים במכינה הינם: עברית, מתמטיקה, אנגלית ומיומנויות למידה במתכונת של לימודי ערב (ובמסגרת של ארבעה עד חמישה ימי לימוד בשבוע, בסמסטר א').

צוות המכינה, מזמינים אתכם להצטרף למסע אל עבר העתיד בעולם ההשכלה הטכנולוגית ולעולם התעסוקה בו הביקוש להנדסאים רק הולך וגדל .
בואו וגלו אותו יחד איתנו.

אם אתם מעוניינים ללמוד לימודי הנדסאים אך אינכם עומדים בתנאי הסף- תוכלו ללמוד במכינה הטכנולוגית, להשלים את המקצוע\ות החסר\ים לכם (מתמטיקה, עברית ו\או אנגלית) לסיים בהצלחה ולהשתלב במגמות הלימוד השונות במרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר.

בניגוד להשלמת בגרויות,אשר מיועדות לתלמידי תיכון , המכינה מעניקה לסטודנטים מיומנויות וכלים אשר ישרתו אותם בעת לימודיהם כהנדסאים; אם מדובר בלימודי אנגלית טכנית או בהבנת שאלות ממבחנים, המכינה מיועדת בראש ובראשונה למי שהולך להתקדם למסלול הנדסאי.

  • מתמטיקה
  • אנגלית
  • הבעה עברית
  • סדנת מיומנות למידה

בחינות הגמר הן בחינות מטעם מה"ט, פרט למקצוע מיומנות הלמידה, אשר בו יתקיים במבחן פנימי.
מסלולי הלימוד במכינה הטכנולוגית- נתיב להנדסאים

  •  מי שיש לו ציון עובר בבחינת בגרות באחד מהמקצועות המצוינים לעיל, יידרש ללמוד את שני המקצועות החסרים לו לתנאי הקבלה, מתוך שלושת המקצועות לעיל (מתמטיקה, אנגלית, עברית) וכן את המקצוע מיומנויות למידה.
  • מי שיש לו ציון עובר בבחינת בגרות בשניים מתוך שלושת המקצועות המצוינים לעיל (מתמטיקה, אנגלית, עברית), יידרש ללמוד רק את המקצוע החסר לו לתנאי הקבלה.
  • סטודנט שהתקבל ללימודים בשנה א' במסלול הכשרת הנדסאים בסטטוס "על תנאי" וחסר לו ציון עובר בבחינת בגרות במקצוע אחד בלבד מתוך שלושת המקצועות לעיל (מתמטיקה, אנגלית, עברית), יוכל ללמוד במכינה הטכנולוגית במקביל ללימודיו במגמה ולהשלים את המקצוע החסר לו מתוך שלושת המקצועות. זאת בהנחה שמערכת הלימודים במכינה הטכנולוגית אינה מתנגשת עם מערכת הלימודים במגמה בה הוא לומד.

תבניות הלימוד במכינה

מסלול ערב - שנה אחת (2 סמסטרים), 3-4 ימי לימוד בשבוע בין השעות 16:45-21:30, ובנוסף - בימי שישי בין השעות 8:30-13:30.

על המועמד להציג תעודה המעידה  על שנות לימודיו בתיכון.

במידה ומועמד למד פחות מ11 שנות לימוד עליו לעבור וועדת קבלה.

כחלק מתהליך הקבלה מועמדים למכינה הטכנולוגית כלל המועמדים יוזמנו למבדק סיווג רמה ולראיון קבלה אישי עם ראש המגמה.

המשך לימודים

עמידה בהצלחה במבחני המה"ט במקצוע הנלמד, תוך הצגת תנאי קבלה מלאים, מאפשרת לבוגר המכינה הטכנולוגית רישום ללימודי הנדסאים במרכז הטכנולוגי בספיר או בכל מוסד לימודים טכנולוגי אחר בו יבחר.

ראש המגמה

מר עומר פוליצר

רכזת המגמה

גב' אביבה קדוש - 077-9802306

  שעות קבלה במזכירות המחלקה

ימים א' - ה' בין השעות
11:00 - 13:00
יום ג' בין השעות
16:30 - 18:00
יום ו' בין השעות
09:00 - 11:00

  שעות מענה טלפוני

ימים א' - ה' בין השעות
09:00 - 10:00
14:00 - 15:00
יום ו' בין השעות
11:00 - 12:00

  בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

avivaka@sapir.ac.il

לפרטים נוספים וייעוץ

מרכז מידע ורישום - 6606* - 077-9802802
info@sapir.ac.il

לתאום ייעוץ אישי

השאירו פרטים ויועצי הלימודים שלנו יחזרו אליכם