M.F.A | M.A

התואר מוכר על ידי משרד החינוך לצרכי השתלמויות מורים

התכנית ללימודי התואר השני בקולנוע בספיר, מהווה פיתוח והעמקה של התפישה החברתית-תרבותית הבאה לידי ביטוי בלימודי התואר הראשון. היא יוצרת רצף אינטלקטואלי ויצירתי ברוח תפיסות היסוד של בית הספר, בשילוב שיתוף פעולה בינלאומי עם גופים אקדמיים באירופה וארה״ב. גישה הרואה את היצירה הקולנועית כמחויבת למציאות בה אנו חיים, עם דגש על לימוד של קולנוע ישראלי, מזרח תיכוני וקולנוע גלובלי רב-תרבותי.
במרכז התכנית ניצבים סמינרים עיוניים מעשיים המתקיימים בשטח, בעבודה משותפת בין המרצים והסטודנטים ושיתופי פעולה בינלאומיים.
בסדנאות המרכזיות בתכנית מיושמת גישת “הלכה למעשה״ Theory through Practice, המתפתחת בקצב הולך וגובר ברחבי העולם, ובארץ היא הראשונה מסוגה.

מסלולי הלימוד וקהלי יעד
1. מסלול .M.F.A לפיתוח סרט עלילתי מלא, סרט תיעודי מלא או סדרת טלוויזיה דרמטית.
חממת יצירה אינטנסיבית לעבודה עם תסריטאים ובמאים עתירי ניסיון על פיתוח סרט חדש. בוגרי המסלול יצאו בתום הלימודים עם תסריט עלילתי מלא וסצינה מצולמת קצרה, או סרט תיעודי מלא, או סדרה דרמטית לטלוויזיה כתובה ופרק פיילוט קצר מצולם. סדנאות וסמינרי החממה יהיו כולם מעשיים-יצירתיים ומכווני מטרה: פיתוח סרט חדש לצד לימודי תיאוריה והיסטוריה מעמיקים בלימודי קולנוע.
המסלול מיועד לבוגרי תואר ראשון בקולנוע, טלוויזיה או אנימציה עם סרט גמר אותו כתבו וביימו. יתקבלו גם בוגרי בתי ספר לקולנוע שאינם אקדמיים, אך שיש ברשותם תואר ראשון בתחום כלשהו אחר. בראיון הקבלה יציגו המועמדים את סרט הגמר שלהם, או את הסרט האחרון שביימו, או תסריט, וכן את התכנית שלהם לפיתוח סרט נוסף, ברמת סינופסיס בן עמוד אחד.
סה"כ 44 נקודות זכות

2. מסלול M.A. יצירתי
במהלך הלימודים ייצרו התלמידים סרטים קצרים בסדנאות השונות, וכן יזכו לחונכות אישית, אשר תעזור להם להפיק סרט תיעודי קצר עם סיום הלימודים. תלמידי המסלול יכתבו שתי עבודות סמינריוניות לפחות. תהיה אפשרות עיונית לסיום התואר - כתיבת עבודה סמינריונית מורחבת ומעמיקה, לאלה הבוחרים שלא להפיק סרט תיעודי בתום הלימודים.
מסלול זה מיועד לבוגרי תואר ראשון בכל תחום אפשרי, מספרות ופילוסופיה ועד הנדסת חשמל ומדעי המוח, וכמובן מורים ומורות, אנשי תקשורת ואמנים בתחומים שונים. המתקבלים למסלול זה יתבקשו להציג עניין רב בקולנוע וכן נחישות לצלול לעולם חדש ולהתחבר לחוויית היצירה הקולנועית.
סה"כ 44 נקודות זכות

3. מסלול M.A. עיוני
תכנית הלימודים היא עיונית בעיקרה. לצד קורסי מבוא העוסקים בהיסטוריה, תיאוריה וביקורת של קולנוע, תלמידי המסלול הזה ירחיבו את לימודי הקולנוע FILM STUDIES, בקורסים וסמינרים העוסקים בז'אנרים, יוצרים ותקופות בקולנוע בעולם ובארץ. חלק מרכזי וחשוב מהלימודים במסלול זה הוא לימוד כתיבת עבודה מחקרית. הסטודנטים במסלול יכתבו עבודה סמינריונית מורחבת, שתהווה יסוד לפיתוח עבודת תיזה לנרשמים להמשך לימודי המחקר לתואר דוקטור.
מסלול זה מיועד לבעלי תואר ראשון בכל תחום אפשרי.
סה"כ 36 נקודות זכות

מתכונת הלימודים ושכר לימוד
הלימודים בכל המסלולים הם דו-שנתיים, מתקיימים ברובם ביום מרוכז בשבוע, במהלך שני סמסטרים בכל שנה.
שכר הלימוד אוניברסיטאי

מלגות
מלגות עידוד ללימודי תואר שני בקולנוע הפקה ותאוריה למתקבלים לתכנית בסך 20% משכר הלימוד עבור השנה הראשונה. 20% נוספים לבוגרי המכללה.
* בכפוף לתקנון
 

מערך הפקתי תומך
תמיכה טכנית הכוללת מצלמות, חדרי עריכה וציוד נלווה.
תמיכה מקצועית של חונכים ושל רכזת הפקה, בכל תרגיל בכיתה ועד סרט הגמר.
מענק כספי, לתמיכה בהוצאות ההפקה.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
14 + 2 =
פסטיבל קולנוע דרום ה-18 יתקיים בתאריכים 2.6-6.6.2019 בסינמטק שדרות, וברחבי הנגב לצד תכנית ישראלית ובינלאומית...