תכנית לימודי תואר שני במנהל ובמדיניות ציבורית בספיר הינה תכנית ייחודית בישראל, הפועלת למעלה מעשר שנים והכשירה עד כה עשרות בוגרים הנושאים את התואר “מוסמך במנהל ובמדיניות ציבורית״. עם בוגרי התכנית נמנים מנהלים בכירים בולטים בשירות הציבורי בדרג הארצי ובדרגי הניהול של השלטון המקומי, ארגונים ציבוריים וגופי המגזר השלישי.

התכנית נועדה בראש ובראשונה לתרום לטיפוח מנהיגות ציבורית שתשכיל להתמודד בצורה מקצועית, אחראית ונועזת עם האתגרים שנכונו למדינת ישראל על מגזריה השונים.

מטרת התכנית
הרעיון המרכזי בבסיס התכנית הוא לצייד את התלמידים ב׳ארגז כלים׳ הנשען על מחקר, הגות וכלי ניתוח שפותחו בראש ובראשונה במסגרות של חקר הפוליטיקה, חקר הכלכלה ובתורות ניהול מתקדמות. לצד אלה, אנחנו שמים דגש על מנהיגות והובלת שינויים יחד עם בירור של דילמות בתחום המוסר והאתיקה.

הלימודים נועדו:

  • להקנות את היכולת לנתח מדיניות (לפני מעשה).
  • להעריך מדיניות (אחרי שזו יצאה לדרך).
  • להמליץ על דרכי פעולה שיתרמו ליצירת ערך לציבור.
  • להוביל תהליכי שינוי וחידוש.

התכנית חותרת לשילוב של להט עם משמעת, העזה ונכונות לפעול ולשגות, אופטימיות ביחס לאפשרות להגשים חלומות ולתרום לטוב הציבור, יחד עם כלי מחקר וניתוח, לימוד מעמיק של תהליכים חברתיים והבנה של הסביבה הפוליטית והארגונית בה מתרחשים תהליכי מדיניות.

אופק תעסוקתי
התואר השני במנהל ובמדיניות ציבורית בספיר מכשיר את הדרך לקידום והשתלבות בעמדות ניהול בכירות במוסדות השירות הציבורי. עם בוגרי התכנית נמנים מנהלים בכירים בולטים בשירות הציבורי בדרג הארצי ובשדרות הניהול בשלטון המקומי.

מתכונת הלימודים
הלימודים מתקיימים בימים חמישי (החל מהשעה 16:00) ושישי (בין השעות08:30- 13:30).

מעבר לזאת, בכל שנה בשבוע הלימודים הראשון של הסמסטר השני ייערך תרגיל אינטגרטיבי בימים רביעי, חמישי ושישי בין השעות 9:00-19:00.

נדרשת נוכחות חובה בכל השיעורים.

 

תנאי מעבר משנה לשנה
ממוצע ציונים 70 או יותר ב-80% מקורסי החובה וציון 'עובר' לפחות ביתר הקורסים.

תנאי סיום הלימודים וזכאות לתואר
עמידה בדרישות של כל קורסי החובה והרשות (סה"כ 36 נק"ז)

 

שכר לימוד אוניברסיטאי

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 7 =
אפשר רק לברך על ההחלטה התקדימית של סגן נשיא בית משפט השלום בתל אביב, השופט אילן דפדי, המחייבת את פייסבוק לחשוף את זהותו...
28.10.19 | הארץ | ד"ר מייק דהאן
המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בספיר אירחה את הכנס השנתי של האגודה הישראלית למדע המדינה 2018, שנערך בסימן 70 שנה לישראל...
זהר מזרחי
*/ בשישי האחרון התקיים במכללת ספיר יום עיון מיוחד של המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר והמכון למחקרי...