לוח מודעות

עדכון גרסה למערכת הקריאות SysAid

לשם שיפור מערכת קריאות השירות, ביום שני ה- 28/05/2018 בין השעות 10:00 ל- 12:00 תתבצע עדכון גרסה ויתכנו שיבושים במערכת הסיסאייד.

ניתן בזמן זה לפתוח קריאות באמצעות שליחת מייל לכתובת  help@sapir.ac.il
מתנצלים על אי הנוחות,
נא היערכותכם בהתאם.

בברכה,
אגף טכנולוגיות מידע

JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים
שכר לימוד אוניברסיטאי ושנת לימודים ראשונה חינם במכללת ספיר בלימודי תואר ראשון

הינך נמצא כאן

לימודי הנדסה שנה א' הינו מסלול לימודים ייחודי המאפשר להשתלב לאחר שנת לימודים אחת בלימודי הנדסה באוניברסיטת בן-גוריון ובאוניברסיטאות מובילות נוספות. תכנית הלימודים מאפשרת למועמדים שאינם עומדים בנתוני הקבלה לפקולטות להנדסה, להתחיל את לימודיהם במכללת ספיר ולהמשיך את לימודים בפקולטות להנדסה באוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטאות נוספות. המשך הלימודים במוסדות אלה נסמך אך ורק על הישגים בתכנית להנדסה שנה א׳ וללא התחשבות בנתונים קודמים.

ביסוד התכנית עומדת האמונה כי לעיתים יכולתו הגבוהה של תלמיד אינה באה לידי ביטוי בנתוני הקבלה “היבשים״. האמונה שלנו ביכולת של תלמידים אלו פותחת בפניהם שערים ומאפשרת להם להגשים את שאיפתם לרכוש ידע במוסד מוביל ולהיות מהנדסים. בכך מגשימה התכנית את אחת ממטרותיה החשובות של מכללת ספיר: הרחבת הנגישות להשכלה גבוהה.

מטרת התכנית
מטרת הלימודים בתכנית היא כפולה, ראשית, לצבור חלק גדול מהידע הנרכש בלימודי שנה א בפקולטות המובילות להנדסה. שנית, לאפשר לתלמיד להוכיח בפועל שכישוריו מספיקים ללימודי הנדסה ברמה הגבוה ביותר. תלמידים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית יכולים להמשיך את לימודיהם באוניברסיטת בן-גוריון. זאת, בהתאם לתנאים שנקבעו בהסכם בין המוסדות. מוסדות נוספים להשכלה גבוהה (הטכניון, תל אביב) קולטים תלמידים מהתכנית על בסיס בדיקה פרטנית של הישגי התלמיד. לתכנית הסכמים לקליטת תלמידים עם מכללות מובילות בארץ. באופן זה ניתן להבטיח שכל תלמיד המסיים את השנה בספיר ימצא מקום ראוי להמשך לימודי ההנדסה, מקום התואם את כישוריו, וכל זאת מבלי להפסיד שנת לימודים.

אופק תעסוקתי
הצעד הראשון לדיפלומת מהנדס ולעיסוק באחד המקצועות המבוקשים, המרתקים והמתגמלים במשק הישראלי והגלובלי, מתחיל בשנה א׳ של לימודי ההנדסה. סיום מטלות השנה הראשונה בהצלחה והמשך הלימודים באחד מהמוסדות המעניקים דיפלומה בהנדסה, מאפשרים לבוגר להשתלב, בהתאם למסלול לימודיו ולנטיות לבו, במגוון רחב של תחומי ההנדסה, ובהם: הנדסת חשמל ומחשבים, הנדסת מחשבים, הנדסת מכונות, הנדסה כימית, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חומרים, הנדסת מערכות תקשורת, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסת מערכות מידע, הנדסת תוכנה, הנדסה ביו רפואית, הנדסת בניין ועוד.

 • סגל מנהלי

  ד''ר יובל גנות, ראש המחלקה
  שעות קבלה בחדר 7108 בתיאום דרך אי מייל או מזכירות המחלקה

  גב' אלה רפפורט, רכזת המחלקה
  סמסטר א' ו-ב' בימים א'-ד' בין 11:00-13:00
  engin@sapir.ac.il • 077-9802889

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
10 + 6 =
מיזם להקמת מעבדה ותוכנית אקדמית בתחום הניו מדיה שיהפכו את הנגב למרכז חדשנות עולמי במסגרת שיתוף הפעולה תושק תכנית...
סיימון תמיר: "אנו מאמינים שתוך זמן קצר נוכל להציע אלפי משרות לבוגרים ולסטודנטים של ספיר". לאחרונה הושק אתר התעסוקה...
מכללת ספיר תורמת לחיזוק עוטף עזה:עד 1760$ השתתפות בשכר דירה לסטודנטים שיתגוררו ביישובים עד 4 ק"מ מגדר המערכת, כולל...