תכנית דו-מחלקתית בכלכלה וחשבונאות

תכנית הלימודים בהתמחות זו מעניקה בתום 3 שנות הלימוד תואר בוגר בתכנית דו מחלקתית בכלכלה וחשבונאות. שנת לימודים רביעית נדרשת והיא מוקדשת כולה ללימודי חשבונאות ולהכנה לקראת הבחינות של מועצת רואי החשבון.

היכולת לכמת משאבים פיננסיים בכלים אוניברסליים, הפכה למבוקשת מאוד בשנים האחרונות, עם הפיכת הכלכלה לתחום גלובאלי, ועם התפתחותו של המשק הישראלי, המאפשר התקשרויות בינלאומיות על בסיס חקר תהליכי הייצור, הביקוש, ההיצע וההפצה של שירותים ומוצרים. על פי התיאוריה הכלכלית, אחד התנאים לתפקוד יעיל של משק הוא זמינות המידע הרלוונטי לכולם. מקצועות החשבונאות ממוקמים בלב-ליבו של מרכז העצבים הפועם בכל ארגון או עסק פרטי כיום (עסקיים ולא עסקיים). באמצעותם ובפיקוחם מתבצע כל מהלך בעל השלכות פיננסיות, החל מהפעוט ביותר ועד לחורץ הגורלות. התמחות בכלכלה וחשבונאות מעניקה ללומדיה את המיומנות הנדרשת לתהליכי האיסוף, המיון, הרישום, הניתוח והביקורת של מידע ונתונים כלכליים והיא מכשירה אותם לקראת מסלול התמחות בראיית חשבון. תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאפשר לבוגריו להתמצא ב“כללי החשבונאות המקובלים״ כללי החשבונאות המקובלים התקפים בארץ וכן בכללי.

מטרת התכנית

מטרת התכנית בלימודי חשבונאות וכלכלה בספיר הינה כפולה: להעניק לסטודנטים בתכנית את הידע הנדרש לרואה חשבון ולהכשיר את הבוגרים ללימודים אקדמיים מתקדמים בתחום החשבונאות, הכלכלה והניהול.
התכנית תואמת את דרישות הידע של מועצת רו״ח והמועצה להשכלה גבוהה. ככזאת, בוגרי התכנית יהיו זכאים לקבל תואר ראשון B.A בחשבונאות וכלכלה וכן יהיו זכאים לפטור ממרבית הבחינות של מועצת רו״ח כמקובל בתכניות דומות במוסדות להשכלה גבוהה.
על מנת לזכות בפטור מבחינות נוספות של מועצת רו״ח, יהיו בוגרי התכנית חייבים בשנת לימוד נוספת (שנת השלמה) אשר במסגרתה גם יקבלו הכנה לקראת שתי הבחינות הסופיות של מועצת רו״ח, אשר מהן לא ניתן לקבל פטור.
בשנת תשע"ו הוחל בהפעלתה של התכנית לשנה השלמה במחלקה, בניהולה של פרופ' גילה בניסטיבשנת תשע"ו הוחל בהפעלתה של התכנית לשנה השלמה במחלקה, בניהולה של פרופ' גילה בניסטי.

אופק תעסוקתי

התכנית מכשירה את לומדיה להתמחות כרואי חשבון, אחד המקצועות המבוקשים במשק הישראלי, ומעניקה להם בסיס ידע נרחב המאפשר להם פתח לקריירה בינלאומית בתחום. לרואה החשבון יש תפקיד כפול:
באירגון הוא משמש כסמכות המקצועית האחראית לתפקודה התקין של מערכת המידע החשבונאית וכמבקר (במסגרת פירמה של רואי חשבון) תפקידו לבקר את הדיווח הכספי של ארגונים ולקבוע באם הדוחות ערוכים על פי כללי החשבונאות המקובלים. כבעל מקצוע, נדרש החשבונאי לידע בתחומים שונים ומגוונים: כלכלה, חשבונאות, מימון, משפט
עסקי ומסחרי, מסים ועוד. כרואה חשבון מבקר הוא נדרש לרישיון (בדומה לעריכת דין) אשר מוענק על ידי מועצת רואי חשבון (רו״ח), שהיא גוף סטטוטורי הפועל במסגרת משרד המשפטים.

בפני רואה החשבון פתוחות אפשרויות תעסוקה מגוונות:

 • תעסוקה במסגרת פירמה של רו״ח בתחומי הביקורת, מסים, ייעוץ מקצועי ושירותים נלווים.
 • תעסוקה במסגרת של ארגון (חברות עסקיות, עמותות, רשויות מקומיות וכו׳) בתפקידים של חשב, מנהל כספים ואף ניהול כללי.
 • תעסוקה בסקטור הציבורי: רשות המסים, משרד האוצר, רשויות מקומיות וכו׳
 • בוגרי התכנית יוכלו להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים. מסלול זה יפתח בפניהם אפשרויות תעסוקה נוספות, הן בפרקטיקה והן באקדמיה
 • סגל מנהלי

  ראש המחלקה, ד"ר שרון חדד
  ראשת התכנית, פרופ' גילה בניסטי
  רכזת המחלקה, גב' מרב לוטם

  שעות קבלה בתיאום מראש

  רכזת לענייני סטודנטים, גב' כלנית אבורמד-זוביב,
  טל. 077-9802503
  מייל מחלקתי: account@sapir.ac.il

  שעות קבלה: ימים א'–ד' 13:00-10:30
  ו-15:00-14:00
  מענה טלפוני: ימים א'-ד' 10:30-09:00,
  יום ה' 11:00-9:00

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 6 =
המרכז לחדשנות ויזמות, ח"י בספיר ע"ש יוסף בן לולו, פותח שעריו לסטודנטים, סגל אקדמי ומנהלי ותושבי הסביבה, ומציע לכולם...
סיגל גולן
סטודנטים בשנת ההשלמה במחלקה לכלכלה וחשבונאות השתתפו במירוץ לילה בב"ש המרצה יואב פיאטובסקי הצטרף אליהם לריצה וראשת...
השבוע הגיעה למחלקה לכלכלה וחשבונאות במכללת ספיר בכירה ממשרד רואה החשבון פאהן-קנה על מנת להציג את המשרד ולהציע התמחות...