מקום לבאנר או הפנייה לוידאו

שם הארגון:  עמותת "דלת פתוחה"

מיקום: באר שבע
סוג פעילות: הדרכה וליווי בני נוער

עמותת "דלת פתוחה" היא עמותה ארצית שנותנת יעוץ לבני נוער בכל הקשור לזוגיות, אינטימיות, מין ומיניות. הייעוץ ניתן בטלפון, באינטרנט, ובמפגשים פנים אל פנים. המענה שלנו הוא אנונימי ומקצועי, המתנדבות שלנו עוברות הכשרה מקצועית, והן מנוסות בעבודה עם בני נוער. מתן מענה במגוון נושאים הקשורים למיניות- משינויים בגיל ההתבגרות, שיקולים לקיום יחסי מין, אמצעי מניעה, יחסים שבינו לבינה, תקשורת מינית, היריון לא מתוכנן ועוד.

הסטודנטים

שבוע מיניות בריאה - פרויקט ששם לעצמו למטרה לקדם שיח על מיניות בריאה בקרב בני נוער. במסגרת הפרויקט נכנסים לתיכונים ומסגרות בלתי פורמליות בעיר באר שבע ומעבירים בהם תכנים הקשורים בנושאי העמותה- אהבה, זוגיות ומיניות. הפרויקט מתקיים בין נובמבר לאפריל כאשר ניתן להשתלב בצוות הפרויקט שאחראי לתכלול, ארגון והובלת הפרויקט הקהילתי..

תחום הייעוץ  - ייעוץ אינטרנטי, טלפוני ופרונטאלי עם מקרים פרטניים – ממוקם בבניין נעמ"ת, סמטת שבזי 19, באר שבע. המרכז פעיל בימים א', ב',ד' בין השעות 16:00- 19:00. תחום זה מצריך 3 שעות פעמיים בחודש. מתן ייעוץ בטלפון, באינטרנט, ובמפגשים אישיים במרכז שלנו בבאר שבע. כולל קורס הכשרה של 3 חודשים, מפגש יתקיים אחת לשבוע באורך של 3 שעות. קורס תש"פ טרם נפתח ולכן המלגאים עוד יוכלו להצטרף אליו.

ליווי נערות להפסקות היריון - נערות צעירות שנכנסו להיריון לא מתוכנן עומדות לבד מול המערכת הבירוקרטית הסבוכה. המתנדבות בדלת פתוחה מלוות את הנערות מרגע בדיקת ההיריון הביתית, במהלך הוועדות בבתי החולים, ועד להליך עצמו. לאחר מכן, דואגות המתנדבות לשמור איתן על קשר, ולוודא מעקב רפואי ונפשי. אנחנו נמצאות שם בשבילן כשאף אחד אחר לא, בסיטואציה הקשה והמורכבת אליה נקלעו.

הייחודי בסניף העמותה בבאר שבע הוא בעשייה הרבה לעידוד שיח פתוח על מיניות עם בני נוער, ושינוי חברתי בתפיסות על מיניות. בחברה שלנו, בה מיניות נתפסת כטאבו, בני נוער לא מקבלים מידע מהימן בנושא, לא מבתי הספר ולא מהוריהם. הם נחשפים לתכנים מיניים בכל מקום במדיה ובתקשורת ללא גורם מתווך. לכן, העמותה שמה לה למטרה למקם את השיח על מיניות במרכז הבמה, במסגרת זו מועברות סדנאות בנושא לבני נוער, צוותים העובדים עם נוער, הורים ומורים; מתקיימים אירועים עירוניים העוסקים בתחום; מוקמים דוכני הסברה בירידים עירוניים, ועוד.

פרטי התקשרות

בארי דגן 0525697566
beerid@opendoor.org.il
*הקבלה להתנדבות מותנת בראיון אישי*