סוג ההסמכה

משך המסלול

לו"ז שבועי

נקודות זכות

שכר לימוד אוניברסיטאי

תכנית הלימודים נבנתה במיוחד כדי לאפשר השתלבות מהירה בשוק העבודה. רק אצלנו תוכלו ללמוד תואר ראשון .B.A בלימודים רב תחומיים (במסגרת הלימודים הרגילה) ובמקביל להתמחות ולקבל תעודה מוסמכת במסלול הסמכה מקצועי ויוקרתי בתחום מבוקש במשק: גישור, הנחיית קבוצות, מומחה בהוראה מתקנת, חוקרים פרטיים.
(המחלקה תפתח בכל שנה קורסי תעודה מעשית בתחומים שונים ונוספים על מנת להרחיב את היריעה ובהתאם לשיקול דעתה ומספר שנרשמים).

תפיסת העולם העומדת בבסיס הגישור מושתתת על ההנחה, כי קונפליקטים הינם חלק בלתי נפרד מעולמנו והם מהווים אינטראקציה אנושית טבעית. שפת הגישור מעניקה כלים ומיומנויות בידי הלומדים אותה להתמודד עם מצבי קונפליקט ומשא ומתן באופן המאפשר שמירה על תקשורת בונה ופתוחה גם במצבי מחלוקת. קורס הגישור מקנה מיומנויות לניהול מצבי קונפליקט תוך הכרת הפוטנציאל העמוק הטמון בגישור, בעיקר בהיבטיו הטרנספורמטיביים. הקורס מעניק הכשרה פרקטית עם דגש על מתן כלים מעשיים ויישומיים למשתתפים, כמגשרים המסייעים לצדדים לפתור מחלוקות וסכסוכים. לימודי הגישור משלבים כלים תיאורטיים, תרגולים אישיים וקבוצתיים והתנסות מעשית בסימולציות המתבססות על מקרים אמיתיים של סכסוכים מעולמות תוכן שונים.

קישור לעמוד הקורס במרכז ללימודי חוץ והמשך.

הקורס ללימודי הנחיית קבוצות מקנה ידע תיאורטי והתנסותי לעוסקים או המבקשים לעסוק בפרקטיקה של הנחיית קבוצות העוסקות בסוגיות זהות, בלווי תהליכי צמיחה אישיים ובצוותים מקצועיים. במהלך הקורס נעסוק בבסיס התיאורטי העומד מאחורי תהליכים קבוצתיים וילמדו כלי הנחייה יצירתיים ורב תחומיים. לימודי הנחיית קבוצות מאפשרים למידה אישית יחד עם התמקצעות ופיתוח מיומנויות חדשות. במהלך הקורס, יתנסו המשתתפים בתהליכים קבוצתיים, אשר יסייעו בידם בהיותם מנחים. הלימודים והסדנאות מאפשרים למידה אישית יחד עם התמקצעות ופיתוח מיומנויות חדשות.

קישור לעמוד הקורס במרכז ללימודי חוץ והמשך.

הוראה מתקנת מכוונת לצורכי התלמיד שאינו מצליח לתפקד בהתאם למצופה ממנו בכיתתו וזאת על פי רמתו השכלית והרגשית או התקשורתית ואיננו עומד בנורמת ההישגים הנדרשים בכיתתו, עקב קשיו הנוכחיים. מטרת תכנית הוראה מתקנת היא  להעמיק את הידע בתחום לקויות למידה, קריאה כתיבה וחשבון, לתת כלים ואסטרטגיות בידי המורים והגננות המותאמים לשונות התלמידים ולהוראה דיפרנציאלית.

קישור לעמוד הקורס במרכז ללימודי חוץ והמשך.

בקורס להכשרת חוקרים פרטיים ניתן ידע עיוני המשולב עם ידע מעשי אשר מתאר ומלמד את שלבי עבודתו של החוקר הפרטי משלב איסוף הנתונים ותכנון איסוף הנתונים ועד לשלבי הביצוע העבודה המקצועית. הלמידה בקורס בתיאור של התנסויות מעשיות, ולמידת הכלים והמיומנויות שיש ללמוד על מנת להצליח מלבד הפן הפרקטי הניתן בקורס, מטרת הקורס היא להכין את הסטודנט לבחינה המיועדת לקבלת רישיון חוקר פרטי מאת משרד המשפטים.