במסלול קולנוע משלבים בין היצירה הקולנועית על כל ענפיה לבין קולנוע עיוני, והכרות עם ההיסטוריה של הקולנוע ועם חוקי המבע הקולנועי. במסלול מושם דגש על האישיות הייחודית של היוצר והיוצרת ועל הרוח החופשית המניעה אותם. התלמידים נקראים להתחבר לעצמם ולבטא את ייחודם ואת עולמם ביצירתם
הקולנועית.

הלימודים מקיפים את כל הז׳אנרים הקולנועיים - קולנוע עלילתי, תיעודי וניסיוני, ומקנים מיומנות ושליטה במרכיבים השונים של עשיית סרט: תסריט, בימוי, הפקה, צילום ועריכה. כבר בשבוע הראשון ללימודים מתנסים התלמידים במלאכת הבימוי ובתפעול ציוד צילום ועריכה משוכלל ועדכני.

לצד עידוד החופש האמנותי ניתנת חשיבות לעידוד המודעות החברתית, המעורבות והמחויבות של היוצרת והיוצר במקום בו הם חיים ופועלים. ברוח זו מוקנה נפח משמעותי, גדול מהמקובל, לקולנוע התיעודי ולאפשרויות הגלומות בו. היחס האישי לכל תלמיד ותלמידה הוא יסוד מרכזי וחשוב במסלול קולנוע. תלמידי המסלול צומחים בחממה יצירתית, מקבלים חונכים אישיים לפרויקטים שלהם, הנעשים בליווי קולנוענים ומרצים מהשורה הראשונה בארץ. סרטי הגמר של התלמידים נחשפים בהקרנת בכורה במסגרת תחרותית בפסטיבל קולנוע דרום ולאחר מכן מופצים ומוקרנים בארץ ובעולם.

נדב משעלי ורבקטל פיינה, בוגרי המסלול, מספרים וממליצים
נדב משעלי: "ספיר זה מקום, שמאפשר למגוון קולות להישמע, מקום שמסתכל עליך בגובה העיינים."

רבקטל פיינה: "ספיר קודם כל זאת משפחה, שנותנת חופש ביטוי וחופש יצירה מלא."

 

אנשי קשר

ראש המסלול - אורנה לוי גולדבוים

מזכירות בית הספר - cinema@sapir.ac.il

רכזת הסטודנטים, נעה סגל-נאור - 077-9802460