התמחות ביזמות, חדשנות וטכנולוגיה

סוג ההסמכה

.B.A בשיווק טכנולוגי

משך המסלול

3 שנים

לו"ז שבועי

3 ימים בשבוע

נקודות זכות

120 נק"ז

שכר לימוד אוניברסיטאי

שנה ראשונה חינם ע"פ חוק לחיילים משוחררים
ד"ר דן קאופמן

ד"ר דן קאופמן,
מרצה, חוקר ויזם

ד"ר ניר ראובן

ד"ר ניר ראובן,
יזם טכנולוג, יועץ ומרצה בתחומי יזמות וחדשנות, פיתוח מוצרים וניהול פרויקטים 

בואו ליזום את הפרויקט שלכם. כאן נלמד כיצד לקדם מיזם משלב הרעיון לשלב המעשה ובעיקר איך להימנע מטעויות נפוצות של יזמים.

ההתמחות ביזמות, חדשנות, וטכנולוגיה מיועדת לאלו החולמים שיום אחד גם הם יעשו אקזיט. ההתמחות מתבצעת במסגרת מרכז ח"י בספיר וכוללת השתתפות במעבדת יזמות שנתית יחד עם סטודנטים נוספים מכלל מחלקות המכללה (בחירה מתוך 9 מעבדות יזמות בנושאים שונים ומגוונים) המעניקה 8 נק"ז. בנוסף למעבדה מועברים למשתתפים 12 קורסי נקודה במהלך השנה המעניקים 12 נק"ז (הבוחרים בהתמחות זו גם מבצעים פרויקט גמר במסגרת המחלקה). התמחות זו מעניקה ידע נרחב וכלים רבים בתחום היזמות, מפגישה את המשתתפים עם יזמים ואנשי מפתח באקוסיסטם היזמי וכוללת פיתוח מיזם במהלך שנת ההתמחות בליווי צוות תומך והכוונה. מיזמים נבחרים יוכלו להמשיך ולפתח את המיזם באקסלרטור (מאיץ) קיץ מסובסד.

הבוגרים של התמחות זו ילמדו (ויחוו בפועל) כיצד לקדם מיזמים משלב הרעיון לשלב המעשה. במהלך השנה יעבדו הסטודנטים על פרוייקטים יזמיים שלהם ויובילו אותם עד לשלב הפיילוט. ההתמחות מעניקה נסיון מעשי וידע על תהליכי יזמות, חשיבה יצירתית, תכנון וניהול פרוייקטים, שיווק דיגיטלי, פטנטים ועוד.

היכולת ליזום ולהוביל מיזמים חדשניים הינה בעלת חשיבות לא רק ליזם המצליח להפוך רעיון לעסק כלכלי אלא גם למדנה ולאזור. מימזי מצליחים אחראים ליצירת תעסוקה ולחיזוק המערכת הכלכלית. יצירת יזמות מצליחה בפריפריה הינה תנאי הכרחי לחיזוקה ולשיפור רמת החיים בה.

ההתמחות ביזמות מעניקה בראש ובראשונה לכל סטודנט את הידיעה והבטחון שהוא מסוגל להוביל מיזמים משמעותיים. זוהי תכונה בעלת חשיבות רבה הן לעצמאי והן למי שיעבוד כשכיר. היכולת להוביל תהליכי חדשנות ויזמות הינה אחת מהיכולות החשובות ביותר אותם מחפשים מעסיקים. היכולת להציג מיזם אותו קידמתם משלב הרעיון לשלב מתקדם של אב טיפוס מציבה אתכם בפני כל מעסיק פוטנציאלי כאנשים בעלי יכולת משמעותיות.

יזמים חייבים להיות בעלי פתיחות וחשיבה יצירתי אך בעיקר הם חייבים להיות בעלי נחישות ורצון עז להגשים את החזון המגולם במיזם אותו הם מובילים. יכולת יזמות הינה בעלת חשיבות רבה לא רק ליזם העצמאי אלא גם בתוך ארגונים. עובדים המסוגלים להוביל שינויים הינם עובדים אשר באופן טבעי זוכים להכה רבה ומקודמים לתפקידי ניהול. לכן, אנו מקבלים להתמחות ביזמות רק סטודנטים בהם אנו מזהים את הרצון והנחישות להוביל שינויים ואת היכולת להתמודד עם הקשיים הכרוכים בהובלת מיזמים חדשים.

מובילי ההתמחות

ד"ר דן קאופמן, ד"ר ניר ראובן

ראש המחלקה

ד"ר וילי אברהם

רכזת המחלקה

גב' עידית כרמי-מדינה

רכזת סטודנטים

גב' עדי יפרח - 077-9802868

  שעות קבלה במזכירות המחלקה

ימים א', ה' בין השעות
10:00 - 12:30
14:00 - 15:00
ימי ג' בין השעות
08:30 - 10:00

  שעות מענה טלפוני

ימים א', ג', ה' בין השעות
08:30 - 10:00

  בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

תינתן עדיפות לפניות במייל
tmd@sapir.ac.il

לפרטים נוספים וייעוץ

מרכז מידע ורישום - 6606* - 077-9802802
info@sapir.ac.il