סוג ההסמכה

תעודת גמר אמן מנחה

משך המסלול

שנתיים

לו"ז שבועי

3 ימים בשבוע

התוכנית הצעירה והחדשנית של ביה״ס לאמנות כוללת במקביל ללימודי האמנות הקלאסיים של פיסול, רישום, ציור, קרמיקה וצילום -  גם קורסים במיצג, מיצב, ווידיאו ארט ואוצרות. בנוסף כוללת התוכנית קורסים ששמים דגש על חינוך, מתודיקה ואוריינות חזותית, אוצרות ועוד.

במסגרת לימודי "אמן מנחה בקהילה"  הסטודנטים לומדים חינוך ואוריינות חזותית, גישות לעבודה באמנות עם  קהילות מוחלשות, ומתנסים בעבודה מעשית  במרחב הקהילתי בפרויקטים כגון -פלייסמיקיינג ("יצירת-מקום" אמנות שיתופית במרחב הציבורי). בהקמה, הפקה, אוצרות והדרכה של תערוכות בגלריה של בית הספר. ובעוד מיזמים אמנותיים.
הסטודנטים לאמנות מלווים  בשנה האחרונה ללימודים בהנחיה אישית ומקצועית של כל אחד מהם עד להבשלתו לכדי אמן יוצר ועצמאי בתחומים הקרובים לליבו.
הסטודנטים לוקחים במקביל  מקבץ קורסים רלוונטיים בתולדות אמנות  במחלקה לתרבות, המעשירים בידע אקדמי את העשייה האמנותית מעשית.

תכנית הלימודים מכשירה מנחים באמנות ומעניקה תעודה והסמכה לעבודה בתחומי האמנות עם אוכלוסיות שונות, כגון החינוך הבלתי פורמאלי והמשלים, פעילות בתוך מסגרות משקמות וטיפוליות, הנחיה, ריכוז, ניהול אמנות והפקת אירועים אמנותיים במתנ"סים, בארגונים חברתיים, במועצות אזוריות, בעיריות ועוד.

תכנית זו מקנה למסיים 30 נ"ז

תעודת סיום

תעודת אמן מנחה בקהילה מטעם מכללת ספיר.

תנאי קבלה

  • 12 שנות לימוד
  • ועדת קבלה – תיק עבודות ותרגילי כישורים

צור קשר

יועצי לימודים, מרכז מידע
077-9802802 שלוחה 3

לתאום ייעוץ אישי