לוח מודעות

הודעות מהנהלת המכללה

15.7
בוקר טוב
בהתאם להנחיות פיקוד העורף הלימודים והבחינות היום במתכונת שגרתית.
בהצלחה ושבוע טוב ושקט
הנהלת המכללה

14.7
סטודנטים יקרים,
תקופה לא קלה וכולנו אתכם מייחלים לשקט. אנחנו בקשר רציף עם גורמי הצבא ופועלים על פי הנחיות פיקוד העורף: הלימודים והבחינות מחר יתקיימו רק בכיתות ממוגנות או סמוכות למיגון. המכללה נערכה לכך בהתאם.
יחד עם זאת, אנו ערים לקושי ולחששות ולכן, מי שיבחר לא לגשת לבחינה בשבוע הקרוב, יהא זכאי למועד מיוחד. לצערנו, בשלב זה הנ״ל לא חל על בחינות חיצוניות של הנדסאים.
אנחנו מאחלים לכם הצלחה ומקווים לחזור לשגרה במהרה.
שלכם, הנהלת המכללה

JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים

צעידה וההתקדמות בשבילי האקדמיה מחייבות שליטה בשפה האנגלית. חלק נכבד מהעולם האקדמי מתנהל בשפה זו ומרבית הספרות האקדמית בתחומי מחקר שונים מתפרסמת באנגלית. סטודנט לתואר ראשון נדרש לקרוא מאמרים מקוריים הכתובים לרוב באנגלית וסטודנט הממשיך ללימודי תואר שני יקרא מאמרים רבים לצורך לימודיו ועבודת המחקר שלו. השפה האנגלית התקבעה זה מכבר כשפה בינלאומית, המפתח ליצירת קומוניקציה עם אנשים ותרבויות שונות ברחבי הגלובוס. במציאות בה כל אספקט בחיינו, החל מלימודים ועבודה וכלה בחיי החברה, מנוהלים באמצעים טכנולוגיים, באינטרנט וברשתות חברתיות שליטה בשפה הבינלאומית הכרחית וחיונית. שליטה זו נדרשת וחיונית עבור אלה השואפים לנהוג היטב באוטוסטרדת המידע ולהגיע בהצלחה אל היעד. וכמובן שגם כאן לאיכות יש משקל מכריע: ככל שהשליטה באנגלית טובה יותר, יובטחו הישגים אקדמיים ויפתחו שערים ואפשרויות. בשוק העבודה גוברת הדרישה לשליטה טובה באנגלית, כמעט ולא קיים תחום מקצועי או משלוח יד בהם אין לאנגלית אחיזה משמעותית בהיבטים רבים. הדבר נכון שבעתיים עבור אלה השואפים לעסוק בתחומים דינאמיים, בהם נדרשים מגעים בינלאומיים רבים ומגוונים, ולאלה השואפים לנסוע ולבקר בארצות זרות, בין אם לצורך עבודה או לימודים, ובין אם לשם ההנאה והרחבת האופקים.

מטרת התכנית
מטרת הקורסים לאנגלית אקדמית במכללה האקדמית ספיר, היא הקניית כלים להתמודדות עם מאמרים אקדמיים באנגלית ולהביא את הבוגר לרמת אנגלית מקובלת באוניברסיטאות בארץ ובעולם. קריאת מאמרים בשפת המקור - אנגלית - היא כלי ראשוני ומהותי בפיתוח חשיבה אקדמית. היא מפתחת כישורי שפה ומעניקה יתרון למתחרים בשוק העבודה. אמנם תרגומים שונים ומשונים למאמרים “מתגלגלים״ מיד ליד ובאינטרנט, אולם לעיתים קרובות הם אינם נאמנים למקור והשימוש בהם הוא לרועץ. פנייה למתרגם מקצועי מתגלה לעיתים כהוצאה כספית לא מבוטלת.

ההתגברות על מכשול השפה הזרה ורכישת האפשרות לקריאה והבנה של מאמרים אקדמיים באנגלית ברמה נאותה הם מהמטענים החשובים ביותר אותם רוכש סטודנט בספיר, מתנה יקרת ערך המלווה אותו נאמנה לאורך כל חייו ומסייעת לו באין ספור הזדמנויות

 • סגל מנהלי

  ראשת המחלקה, גב' דניס אבוטבול
  שעות קבלה
  ג', בין השעות 11:00-12:00
  ד', בין השעות 12:00-13:00

  רכזת אקדמית, מיכל דביר

  רכזת לענייני סטודנטים, גב' אושרת טייב
  esl@sapir.ac.il • 077-9802515

  שעות קבלה - א', ג', ד', ה' בין השעות 11:00-12:00
  מענה טלפוני - א', ג', ד', ה' בין השעות 10:00-11:00
  בימי שני ושישי המחלקה סגורה

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
5 + 4 =
המרכז ליזמות וחדשנות במכללת ספיר מציע לסטודנטים/ות חטיבת לימודים ביזמות עסקית וטכנולוגית, המתפרשת על פני שנת לימודים...
סיימון תמיר: "אנו מאמינים שתוך זמן קצר נוכל להציע אלפי משרות לבוגרים ולסטודנטים של ספיר". לאחרונה הושק אתר התעסוקה...
מאמר של עמית מרנץ-גל, מרצה לאנגלית ועד לאחרונה ראש המחלקה לאנגלית אקדמית, פורסם בגיליון מאי של " FORUM " בהוצאת EAIE -...
שירה צחור