תואר ראשון בתרבות במכללת ספיר

בלימודי תרבות - יצירה והפקה (Cultural Studies) חוקרים את עולמנו באופן שחוצה חלוקות תחומיות מקובלות. הם משלבים אמנויות, תקשורת, דת, אידיאולוגיות פוליטיות, פסיכולוגיה, מבנים חברתיים, לימודי גוף ואפילו תפיסות עולם ניהוליות. כל אלו מעצבים אמונות, ערכים, התנהגויות וזהויות של פרטים ושל קבוצות. הלימודים מתאפיינים במחשבה ביקורתית ובדגש על תיאוריות עכשוויות. בצד הלימודים העיוניים, התכנית מציעה כלים להשתלבות פעילה בשדה התרבות הישראלי, בשתי התמחויות: ניהול תרבות וכתיבה ועריכה בתחומי התרבות.

ייחודה של התכנית לתרבות - יצירה והפקה הוא בשילוב ההיבטים התיאורטיים של התרבות עם רכישת מיומנויות מקצועיות לקריירה בתחומי התרבות בישראל.

מטרת התכנית

בצד המעשי יכירו הסטודנטים את אופיו ואת מבנהו של שדה התרבות הישראלי, על המוסדות, הגופים ודרכי הפעולה שקיימים במסגרתו, וירכשו כלים מקצועיים בתחומי יזמות, הפקה, ניהול ושיווק התרבות; וכן יצירת תוכן תרבותי, כתיבה ביקורתית ויוצרת. ההתנסות בתחומים אלה תתקיים בסדנאות ובפרויקטים.

אופק תעסוקתי

לתכנית שני מסלולי התמחות שיכשירו את הבוגרים להשתלבות בשוק העבודה:
הסטודנטים במסלול זה ילמדו מיומנויות של ניהול תרבות: ייזום פרויקטים, פסטיבלים וגופי תרבות, וירכשו מיומנויות בשיווק, בתקצוב ובהפקה של אירועי תרבות. הסדנאות המעשיות ישלבו אותם בעשייה ממשית בגופי תרבות כמו מוסדות קולנוע ותיאטרון, בימות מוזיקה, מוזיאונים ואגפי תרבות ציבוריים, פסטיבלים וכו׳. מסלול זה מתמקד בכתיבה, עריכה והפקת תוכן.

כתיבה ועריכה: בהוצאות לאור ובעיתונות הכתובה והדיגיטלית. הסטודנטים יכירו את סוגי המדיה השונים ואת הכללים הייחודיים להם, וכן יתנסו בכתיבה ובפרסום של ביקורות, סקירות, ראיונות, כתבות מגזין, פרוזה ושירה בבמות שונות. בנוסף, ירכשו כלים בתחום יחסי הציבור בתחום.

המחלקה מפעילה מועדון בוגרים, שמסייע לבוגרי התואר להשתלב בשוק העבודה ומלווה אותם לאחר סיום לימודיהם. רבים מבוגרינו השתלבו בגופי תקשורת, בתפקידי ניהול במוסדות תרבות וביזמות תרבותית, בתפקידי ניהול תוכן אמנותי, שיווק תרבות, הפקה וניהול פרויקטים.

משך הלימודים: 3 שנים

נועם קרון, בוגרת המחלקה לתרבות, מספרת על חוויות הלימודים במכללת ספיר

 • סגל מנהלי

  ראש המחלקה | ד"ר ניר קדם  
  077-9802337 | kedem@sapir.ac.il 

  ראשת הלימודים המעשיים | גב' שירה לפידות
  shirlash@gmail.com

  יועצת אקדמית | ד"ר נועה ששר
  noashash@gmail.com

  רכזת המחלקה | גב' דגנית בן שימול
  dganitmo@sapir.ac.il

  רכזת סטודנטים | גב' כרמית מייבך
  carmitm@sapir.ac.il 

  רכזת הפרויקטים | גב' נורית רוט
  nuritr@sapir.ac.il

  חברי ועדת ההוראה המחלקתית
  ד"ר ניר קדם - יו"ר | ד"ר עמרי הרצוג
  גב' שירה לפידות | ד"ר נועה ששר
  ד"ר דפנה בן-צבי | ד"ר ליאת שטייר-לבני
  מר שגיא מעיין

  המחלקה לתרבות - יצירה והפקה
  מייל מחלקתי: ccp@sapir.ac.il
  077-9802423
  בניין מס' 15 | המכללה האקדמית ספיר
  ד.נ. חוף אשקלון 7916500
   

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
6 + 4 =
גאווה מרובעת למכללה האקדמית ספיר: ארבעה חברי סגל זכו בפרסי משרד התרבות והספורט בתחומי היצירה הספרותית לשנת תשע"ט ארבעה...
ביום חמישי הקרוב, 21.11.19, יתקיים בבית עלמא בתל אביב טקס חלוקת פרסי "חותמת אישית" ליצירה צעירה לשנת 2019. התחרות...
תחום מנהיגות ויזמות בתרבות עדיין לא נתפס כתחום מקצועי מוגדר, על אף העשייה התרבותית הרבה בשטח והשפעתה על החברה בישראל....