מומחיות צעירות וצעירים

 

 

 

 

 

 

 

 

רקע

בעידן הנוכחי התפיסה הרווחה היא שהעולם שייך לצעירים וכי להיות צעיר זהו המצב הרצוי. אנשים עושים מאמצים כדי להראות צעירים, להרגיש צעירים. התרבות וכחלק ממנה התקשורת מפנה תשומת לב רבה אל צעירות וצעירים, עולם העבודה רואה בהם כוח צמיחה מניע. יחד עם זאת, אל מול תמונה זו צעירות וצעירים בארץ ובעולם נדרשים להתמודד עם מציאויות חיים המציבות בפניהם אתגרים רבים.
עם ההכרה בחשיבותה של תקופת הצעירוּת, כלומר גילאי 18 עד 35 והאתגרים שהיא מביאה איתה, מתפתח צורך להעמיק את הידע של אנשי המקצוע שעובדים עם צעירות וצעירים - ידע שיכלול הכרות עם האוכלוסייה ומאפייניה, עם הקשיים והאתגרים שלה, וכן היכרות עם דרכי עבודה ופרקטיקות שתאפשרנה לצעירות וצעירים לבחור את הדרך המתאימה להם.
תכנית לימודים זו תעסוק בשאלות הנוגעות לצעירות וצעירים בעולם העבודה, זוגיות ומשפחות צעירות, קהילות של צעירים בישראל, רב תרבותיות, צעירים בתקשורת ועוד.

מטרות התכנית

1. העמקת הידע אודות צעירות וצעירים בישראל ובעולם והיכרות עם תיאוריות העוסקות ב"בגרות בהתהוות".
2. הבנת עולמם של צעירות וצעירים מנקודת מבט איטגרטיבית, המשלבת תחומי דעת כמו סוציולוגיה, רפואה, פסיכולוגיה, תרבות ותקשורת, משפט ומגדר - תחומים היוצרים יחד תמונה מורכבת המאפשרת הכרות קרובה ככל הניתן למציאות חייהם של צעירים.
3. למידת דרכים לעבודה מטיבה ומקדמת צעירות וצעירים מתוך שאיפה להרחבת אפשרויות הפעולה המקצועיות.

למי מיועדת התכנית

אנשי מקצוע, בעלי תואר ראשון, העובדים בשירותים הפועלים עם ולמען צעירות וצעירים (כדוגמת: מרכזי צעירים, תכניות שירות לאומי, מכינות קדם צבאיות). כמו כן עובדים בחברות וארגונים שמשרתים ומעסיקים צעירות וצעירים.

אופן הלימוד

הלימודים יתקיימו במליאה ובקבוצות דיון. ההרצאות במליאה יינתנו על ידי מרצים מובילים בתחומם, המשלבים ידע תיאורטי ואקדמי בצד נסיון עבודה בשטח. לצד הלמידה במכללה, יתקיימו סיורים ומפגשים עם אנשי מפתח ופעילים בתחום השירותים החברתיים לצעירות וצעירים בדרום הארץ.

היקף התכנית

משך הלימודים הינו שנת לימודיםאקדמית, 120 שעות אקדמיות.
ימי ב' בין השעות 9:30-14:30 (6 שעות) החל מחודש נובמבר 2016 ועד יוני 2017.

תנאי הקבלה

התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון שעיקר עיסוקם עבודה עם צעירות וצעירים או בעלי נסיון תעסוקתי עם צעירות וצעירים של 4 שנים לפחות.
למסיימי התכנית תוענק תעודה מטעם המכללה האקדמית ספיר.

פרטים והרשמה

סיוע בהרשמה במרכז המידע של המרכז ללימודי חוץ והמשך, טל: 077-9802351 / 077-9802341
בימי חול בשעות 08:00-19:00, ביום ו' 08:00-13:00  

הרשמה לשנת הלימודים תשע"ז 2017-2018 (לתשלום באינטרנט)