תכנית התחנה הבאה

לוגו מרכז רותםאודות התכנית

תכנית התחנה הבאה לקידום לימודים ותעסוקה הינו מרחב אישי-קבוצתי לחשיבה על "התחנה הבאה" שלך –עבודה, השלמת בגרויות, הכשרה מקצועית או השכלה אקדמית. התכנית מבוססת על התפיסה כי השתלבות מטיבה בעולם העבודה או במסגרת לימודים דורשת העמקה ומיקוד בשלושה צירים מרכזיים: פיתוח אישי-מקצועי, פיתוח ידע אודות עולם העבודה הישראלי, ופיתוח מודעות מגדרית-חברתית לגבי מיקומן של נשים צעירות בעולם העבודה הישראלי.
התכנית מבוססת על ההנחה כי הקשיים שעמן מתמודדות נשים צעירות בעולם העבודה קשורים לא רק להיבטים אישיים אלא גם לחסמים על רקע מגדר, אזור מגורים, אתניות וכד'.

מטרות התכנית

  1. הכרות עם עולם העבודה בישראל (חוקים וזכויות, גורמים המשפיעים על השתלבות בעולם העבודה, סוגיות של שכר, התמודדות עם סמכות, עבודה בצוות וכד').
  2. חשיפה לתחומי לימוד ומקצועות.
  3. הכרות עם נטיות ותחומי עניין אישיים והגדרת מטרות לימודיות/תעסוקתיות.
  4. ליווי אישי וקבוצתי עד להשתלבות במסגרת לימודים/תעסוקה.

מי יכולה להשתתף?

נשים צעירות בגילאי 18-35, יהודיות ובדואיות מאזור הדרום אשר התמודדו בחייהן עם מצבי מצוקה וסיכון ומעוניינות לקדם את עצמן מבחינה לימודית ותעסוקתית.

תכנית הלימודים

התכנית כוללת סדנא קבוצתית, ליווי אישי וסיורים וביקורים במוסדות לימוד ובמקומות עבודה. בתוכנית 20 מפגשים קבוצתיים אשר מתקיימים בימי ראשון בין השעות 13:00 - 18:00. כמו כן, משתתפות התכנית זוכות למפגשים אישיים מטעם צוות התכנית ובהם כל אחת זוכה לליווי אישי לבניית תכנית מקצועית עתידית. בנוסף, כל משתתפת תזכה במלגה לקידום לימודים ו/או תעסוקה.

פרטים טכניים

מועד פתיחת התכנית: סמוך לפתיחת שנת הלימודים האקדמית.
לפרטים ולהרשמה ניתן לפנות למייל: rc-limud@mail.sapir.ac.il