מסלול יצירה טלוויזיונית מכוון להכשיר יוצרים מקצועיים, משכילים, חדשניים, יצירתיים ובעלי אמירה בתחום הטלוויזיה, במקצועות שונים ובז'אנרים שונים: מסדרות עלילתיות ותיעודיות ועד פורמטים חדשים, הומור וסאטירה לטלוויזיה, טלוויזיה לילדים ועוד. תחום הטלוויזיה בארץ ובעולם מגיע בעשורים האחרונים להישגים ולשיאים אמנותיים ויצירתיים חסרי תקדים. מסלול הטלוויזיה בספיר הוא מסלול הלימודים האקדמי היחיד בישראל שנותן דגש מעמיק על לימוד מעשי ועיוני של עולם הטלוויזיה על מאפייניו הייחודיים.

לימודים אלו מצטרפים ללימוד השפה הקולנועית – טלוויזיונית (כגון  בימוי, צילום, הפקה, עריכה), ובכך ניתן מענה ייחודי ומקיף לתחום הטלוויזיה עבור הבוגרים המשתלבים בתעשיית הטלוויזיה בארץ ובחו"ל.  

הלימודים במסלול ארבע שנתי לקראת תואר BFA, כוללים הכשרה עיונית ומעשית גם יחד בסדנאות וקורסים, בליווי אנשי מקצוע ויוצרים מהשורה הראשונה בתעשייה. כמו כן, מתקיימות פעילויות רבות במסגרת שיתופי פעולה של המסלול עם גורמים מקצועיים בשוק הטלוויזיה.

במהלך הלימודים וכפרויקט גמר התלמידים מתנסים בפיתוח והפקת סדרות ופורמטים וכתיבת בייבל, המשמשים להכרות מעמיקה עם התהליך - מרעיון לשידור. פרויקט הגמר משמש בסיום הלימודים לשיווק הפרויקט בתעשייה ולפסטיבלים, וגם כתיק עבודות מקצועי. ניתן לשלב בלימודים גם התמחות מקצועית (צילום, עריכה, הפקה) או להתמחות בבימוי והפקת סרט דוקומנטרי.  

11/2017 - סדרה תיעודית לילדי הגן בהפקת ספיר בשיתוף nick ג'וניור

קטע מסדרת הטלוויזיה הקומית ״רון״ ששודרה בערוץ YES.
את הסדרה, שפותחה כפרויקט גמר, כתב, ביים ואף משחק בתפקיד הראשי 
רון פלדמן, בוגר מסלול טלוויזיה בביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר. עוד על רון

 

אנשי קשר

ראש המסלול, ענת סלע-ענבר

anati@mail.sapir.ac.il

רכזת לענייני סטודנטים, נעה סגל-נאור - 077-9802460

מזכירות בית הספר, cinema@sapir.ac.il