סוג ההסמכה

.B.A בתרבות-יצירה והפקה + תעודת גמר אמן מנחה

משך המסלול

3 שנים

לו"ז שבועי

4 ימים בשבוע

אודות התכנית - מסלול לימודי אמן מנחה המשולב בתואר ראשון בתרבות - יצירה והפקה הינו ייחודי לבית הספר לאמנות, חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר.
התוכנית הצעירה והחדשנית של ביה״ס לאמנות כוללת במקביל ללימודי האמנות הקלאסיים של פיסול, רישום, ציור, קרמיקה וצילום -  גם קורסים במיצג, מיצב, ווידיאו ארט ואוצרות. בנוסף כוללת התוכנית קורסים ששמים דגש על חינוך, מתודיקה ואוריינות חזותית, אוצרות ועוד.
במסגרת לימודי  "אמן מנחה בקהילה" -  הסטודנטים לומדים חינוך ואוריינות חזותית, גישות לעבודה באמנות עם  קהילות מוחלשות, ומתנסים בעבודה מעשית  במרחב הקהילתי בפרויקטים כגון -פלייסמיקיינג ("יצירת-מקום" אמנות שיתופית במרחב הציבורי) .  בהקמה, הפקה, אוצרות והדרכה של תערוכות בגלריה של בית הספר. ובעוד מיזמים אמנותיים.

הסטודנטים לאמנות מלווים  בשנה האחרונה ללימודים בהנחיה אישית ומקצועית של כל אחד מהם עד להבשלתו לכדי אמן יוצר ועצמאי בתחומים הקרובים לליבו.
להשלמת התואר (תכנית הלימוד בבית הספר לאמנות מהווה 30 נק"ז מתוך התואר) הסטודנטים לוקחים במקביל  קורסים עיוניים במחלקה לתרבות. שילוב ייחודי זה  של לימודי אמנות עם  לימודי תרבות נרחבים מקנים לבוגרים יכולת התבוננות ביקורתית על תהליכים חברתיים ופוליטיים, כמו גם על תוצרי התרבות העכשוויים. ומוצאים את הבוגר עם תעודה מקצועית של אמן מנחה בקהילה ותואר אקדמי..
תכנית הלימודים מכשירה מנחים באמנות ומעניקה תעודה והסמכה לעבודה בתחומי האמנות עם אוכלוסיות שונות, כגון החינוך הבלתי פורמאלי והמשלים, פעילות בתוך מסגרות משקמות וטיפוליות, הנחיה, ריכוז, ניהול אמנות והפקת אירועים אמנותיים במתנ"סים, בארגונים חברתיים, במועצות אזוריות, בעיריות ועוד.

תנאי קבלה

  • ועדת קבלה בביה"ס לאמנות, בה י/תציג המועמד/ת תיק עבודות ותרגיל כישורים.
  • לעמוד בתנאי הקבלה למחלקה לתרבות כפי שמופיעים בקישור, תחת "תנאי קבלה"

תעודת סיום

עם מילוי כל חובותיו, בוגר התכנית יהיה זכאי לתואר ראשון B.A.  בתרבות יצירה והפקה ולתעודת אמן מנחה בקהילה.

תכנית ייחודית של ביה"ס לאמנות חברה ותרבות המציעה חניכה, הנחייה וליווי אישי בקבוצה אינטימית לסטודנטים מצטיינים באמנות ולאמנים צעירים, המעוניינים להתפתח כאמנים ואמניות ולהשתלב בשדה האמנות בארץ.
בתכנית מפגשי הנחיה ודיון המאפשרים פיתוח וגיבוש אמירה אישית אמנותית  לקראת תערוכת יחיד במכללה ובגלריה מרכזית בתל אביב. התכנית תעזור למפות ולהכיר את שדה האמנות ומנגנוני הכח שבו ותיתן כלים לבנית הקריירה הרצויה.

תנאי קבלה

  • 3 שנות לימוד במוסד אקדמי מוכר
  • תיק עבודות
  • ועדת קבלה
  • בוגרי המסלול אמן מנחה בקהילה נדרשים לעבור רק ועדת קבלה.

צור קשר

יועצי לימודים, מרכז מידע
077-9802802 או 6606*

לתאום ייעוץ אישי