המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות.

המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO) בחסות הרשות להגנת הפרטיות. הקורס יעניק הכשרה מקיפה ויישומית בתחום זה כך שבוגריו יהיו בעלי הידע הדרוש על מנת לסייע לארגונים לעמוד בהוראות דיני ההגנה על מידע אישי בישראל ולהגן על פרטיות לקוחותיהם.

הקורס הראשון יפתח בחודש נובמבר 2024 והוא מיועד לבעלי ובעלות תואר ראשון העוסקים בתחומים מגוונים. הקורס ינוהל על ידי ד"ר שרון בר-זיו ועו"ד רביד פטל מבית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר, וישתתפו בו מיטב המומחים העוסקים בתחום. הקורס בוגרים ובוגרות הקורס שיעמדו בהצלחה בבחינת הגמר, יקבלו תעודת סיום "קורס ממונה הגנת פרטיות" מטעם הרשות להגנת הפרטיות והמכללה האקדמית ספיר.

מינוי ממונה הגנה על הפרטיות נהוג במקומות שונים בעולם. למשל באירופה, החובה למנות ממונה קבועה ברגולציית הגנת המידע של האיחוד האירופי (GDPR) ומינויו מחויב בכל ארגון הכפוף ל-GDPR - בין היתר כאשר עיבוד המידע מתבצע על ידי גוף ציבורי; כאשר ליבת העיסוק של הארגון כוללת פעולות עיבוד מידע אישי ועוד.

ד"ר שרון בר-זיו, בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר, מברכת על פתיחת הקורס: "פתיחת קורס ממונה הגנת פרטיות במכללה הוא חשוב מאין כמותו בעידן רווי אתגרים להגנת הפרטיות, והוא יסייע בהכשרת אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו להשתלב בתפקידים אלו בארגונים שונים או להציע שירותים אלו כמיקור חוץ. אני מודה על שיתוף הפעולה הפורה עם הרשות להגנת הפרטיות ובטוחה שהקורס יעניק לבוגרים ולבוגרות את הידע והכלים הדרושים להם כדי להיות המובילים בתחום זה".

More News

כנס קהילות אמנות
לאחרונה נערך כנס קהילות מורים לומדות במוזאון ארץ ישראל עבור כל מורי קהילות האמנויות במשרד החינוך, בחסות מכללת ספיר. הכנס התקיים לזכרה של מתי וייס ז"ל, שהיתה חלק מצוות ההקמה והפיתוח של  מפעל הקהילות לאמנויות בשש שנים האחרונות ונרצחה בשבת השחורה. לכנס הגיעו כ-250 מורים ומנחים מצפון ועד דרום, אחרי שנת עבודה קשה ומטלטלת במערכת החינוך. לצידן שמחנו לארח בכנס גם מורים משתי קהילות חלוצות ללימוד השפה העברית בחברה הערבית. ההתרגשות היתה רבה מעצם המפגש, החיבוק, והצורך העז לסכם יחד שנה כה מאתגרת שעברה על כולם. שרון שפלן, המפקחת לאמנות חזותית מטעם משרד החינוך האגף לאמנויות סיכמה: "היה כנס מעולה, א
דמו דיי בח"י בספיר
סטודנטיות וסטודנטים ממרכז החדשנות והיזמות ח"י בספיר 30 פרויקטים ייחודיים בסימן שיקום עוטף עזה לאחר האסון של ה-7 באוקטובר. מרכז החדשנות והיזמות של המכללה האקדמית ספיר, ח"י בספיר, ערך כנס "דמו דיי" בו הוצגו 30 פרויקטים ייחודיים פרי יצירתם של כ-150 סטודנטים מכלל מחלקות המכללה. הסטודנטים והסטודנטיות, שעבדו במהלך השנה האחרונה ב-8 מעבדות שונות מתחומי טכנולוגיות המידע, תחומי המשפט, אתגרים בתעשייה, הגיימינג ועוד, התמקדו באיתור הצרכים ואתגרים של תקומת הנגב המערבי לאחר אסון ה-7 באוקטובר.