אתמול התקיימה בסינמטק אופקים הקרנה מרגשת של "זוכרים את מרקש" - פרויקט ראשון מסוגו של שיתוף פעולה בין סטודנטים וסטודנטיות מביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר וממכללת מוחמד השישי ממרוקו.

ההקרנה הייתה מלאה עד אפס מקום בתושבי אופקים והסביבה, ואחריה עלו לדבר ולענות על שאלות מוביל הפרויקט: פרופ' סמי שלום שטרית ושתיים מבמאיות הסרטים: רותם אלקיים וכינר דר.

את האירוע הפיק והנחה נדב משעלי, מנהל סינמטק אופקים ובוגר ביה"ס, שדאג לכך שכולם גם יאכלו מאפים מרוקאיים מבית סבתא.

More News

חלוקת מלגת שוקן למצטיינת בית ספר למשפטים בספיר
קרן שוקן העניקה ל-8 סטודנטיות וסטודנטים בבית הספר למשפטים בספיר מלגת הצטיינות על סך 5,000 דולר. המלגה נועדה לאפשר למצטיינות ולמצטיינים להשקיע את זמנם ומרצם בלימודים האקדמיים. בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר פתח את שעריו בשנת 2009; הוא נשען על יסודות רעננים בעלי מעוף ותעוזה, על השכלה משפטית עדכנית ויישומית, ידע רחב בחקיקה ופסיקה והכרות מעמיקה עם יסודות המשפט וההליכים המעצבים את השיטה המשפטית. בד בבד מאופיין בית הספר במחויבות עמוקה לנושאים חברתיים עקרוניים, לזכויות האדם ולאזרחות מעורבת.
בשבוע שעבר (ד') נפתחה תערוכה חדשה של בית ספר לאמנות - אחות רחמנייה, המציגה את עבודותיה של האמנית מירב הימן. אוצרות: שירה פרידמן. התערוכה מתארחת בגלריית טרומפלדור של המחלקה לאמנויות, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בעיר העתיקה באר-שבע. העבודות בתערוכה משתייכות לתקופה המוקדמת ביצירתה של מירב הימן, ומתארות מצבי קיצון ואבסורד במרחבים ציבוריים ובחללים ביתיים אינטימיים. העבודות חושפות את גבולותיה של האינטימיות, משרטטות את תוואי הקשרים האנושיים ומדגישות את הפגיעוּת האנושית ואת התלות האנושית ההדדית. המפגשים המתועדים בהן מפנים תשומת לב לזיקה שבין אינטימיות, כוח ונורמות חברתיות.