פרופ' נמרוד בר-עם מונה לתפקיד דיקן רשות המחקר ויו"ר ועדת מי"ה (מחקר, יצירה והוראה).

פרופסור בר-עם חבר במחלקה לתקשורת וראש חטיבת לימודי רטוריקה ופילוסופיה של התקשורת מזה 15 שנה. הוא יחליף את פרופ' אורית נוטמן שוורץ, שהקימה את רשות המחקר בספיר.

פרופ' ניר קידר, נשיא המכללה האקדמית ספיר: "אני מברך את פרופ' נמרוד בר-עם עם כניסתו לתפקיד דיקן המחקר במכללה ויו"ר ועדת מי"ה (מחקר, יצירה והוראה). נמרוד מחליף את פרופ' אורית נוטמן שוורץ, שהקימה והובילה את רשות המחקר בשנה האחרונה. אני סבור כי רשות המחקר החדשה והמשרד לבינלאומיות, יחד עם פרופ' נמרוד בר-עם יובילו את רשות המחקר לגבהים חדשים, ויצעידו את העשייה האקדמית בספיר למקומות פורצי דרך. תודה לאורית על העשייה המשמעותית ואיחולי הצלחה לנמרוד בתפקיד החשוב".

נמרוד בר-עם נולד ב1970 ברמת גן, לאמנית ואוצרת האמנות ארנה בר-עם והצלם מיכה בר-עם, חתן פרס ישראל לאמנות. הוא סיים את חוק לימודיו בפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב: תואר ראשון בהצטיינות (1993), התואר השני בהצטיינות יתרה (1996), ודוקטורט עם ציון לשבח (2000). הוא היה אקדמאי אורח באוניברסיטת קולומביה (1999-2001), ופוסט דוקטורנט במכון דיבנר MIT. במהלך לימודיו, היה עוזר מחקר ושותף מחקר של הפרופסור יוסף אגסי עימו פרסם מספר מחקרים. בר-עם נשוי לחוקרת תרבות יידיש וספרותה, הדוקטור גלי דרוקר בר-עם, ואבא לאוריין. בר-עם פרסם ספרים, מאמרים, תרגומים מדעיים, שירה ותרגומי שירה בכל הבמות המרכזיות בישראל.

More News

רומן שומונוב
ברכות לרומן שומונוב, במאי הסדרה "כל עוד בלבב", המועמדת לפרס האמי הבינלאומי! רומן, בוגר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית ספיר, ביים את "כל עוד בלבב" - סדרת דרמה, העוסקת בזיכרון השואה. הסדרה, שיצרה חן קלימן גל, עלתה בכאן חינוכית ומתמודדת בקטגוריית סדרות הלייב-אקשן לילדים. הזוכים יוכרזו בטקס שיתקיים ב-20 בנובמבר. רומן שומונוב הוא במאי, תסריטאי ועורך ישראלי עטור פרסים העוסק בז'אנרים שונים. הפרויקטים שלו כוללים את הסרט התיעודי "החולמים מבבילון" אשר היה סרט הפתיחה של פסטיבל דוקאביב 2016. סרטו "כאן ועכשיו"- היה מועמד לפרס אופיר (אוסקר ישראלי).
מרתון הכשרת פסיכולוגים
בשבוע שעבר התקיים, זו הפעם השנייה, מרתון למידה לפסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום - והפעם בנושא פסיכותרפיה. מרתון הלמידה התתקיים בשיתוף פעולה בין המרכז ללימודי קדם, חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר בריכוזן של ליאת כרמלי - ראשת היחידה לתכניות חינוך והוראה ולנה בר - רכזת היחידה ובין המדרשה הארצית לפסיכולוגיים חינוכיים, בניהולם וריכוזם של ד"ר אילן וירצברגר - פסיכולוג מחוזי וארז בלנאו - רכז פיתוח מקצועי. 250 פסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום הגיעו למכללה האקדמית ספיר ל-3 ימים מרוכזים של למידה בקורסים שונים, המייצגים את התפיסות המקצועיות והעדכניות ביותר בתחום הפסיכותרפיה, המהווה אחד מתחומי הליבה של הפסיכו