שיתוף פעולה בינלאומי בין המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר והמחלקה ללימודי תרבות באוניברסיטת ברמן בגרמניה 

לאחרונה התקיים חלקו הישראלי של הקורס המשותף למחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר והמחלקה ללימודי תרבות מאוניברסיטת ברמן - קורס הכלה והדרה כמדיניות.

במסגרת הקורס מבקרים תלמידי המחלקה ללימודי תרבות מאוניברסיטת ברמן במכללה האקדמית ספיר ועוסקים ביחד עם תלמידי מנהל ומדיניות ציבורית בהובלת ד"ר מולי בנטמן, בסוגיות הקשורות  למדיניות של הכלה והדרה בגרמניה ובישראל במבט השוואתי. מטרת הקורס היא לקיים מבט השוואתי מרחיב דעת על האופניים בהם מדיניות של הכלה והדרה מתקיימת בישראל ובגרמניה. 

במסגרת הקורס, נפגשו הסטודנטיות והסטודנטים עם יהלומה זכות, דמות מופת אזורית ובוגרת בהצטיינות של התואר הראשון והשני במחלקה. יהלומה סיפרה לנו כיצד הקימה את ארגון חוסן אופקים. היא שיתפה אותנו בתהליך שגרם לה להבין, כי במקום לחכות שהרשויות יתמודדו ויפתרו את בעיית נפגעי חרדה באירועי חירום, על התושבים לקחת את היוזמה ולהקים רשת אזרחית של פעילים ותושבים שפועלים במשותף ומעצימים את החוסן הקהילתי של העיר בעיתות חירום. בנוסף היא סיפרה כיצד הפרוייקט מועתק ומשוכפל גם במקומות נוספים וכיצד הפעילות שלהם משפיעה ותורמת לא רק בעיתות חירום אלא ממשיכה ומתקיימת גם בימי שגרה.

More News

אבי מזרחי, מרצה במסלול פסקול בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר זכה בפרס עיצוב הפסקול לעונה השניה של הסדרה "המפקדת". מסלול פסקול - מוסיקה וסאונד לקולנוע בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר, שעל סגל המרצים שלו נמנה מזרחי, הוא המסלול היחידי בארץ ואחד היחידים בעולם המכשירים אנשי ונשות סאונד לתמונה בתוך בית ספר לקולנוע. לצד מזרחי מלמדים במסלול היוקרתי עוד זוכי פרסים רבים. הזכייה בפרס הנוכחי מתווספת לשורה של זכיות אחרות של מזרחי. מזרחי זכה בפרס אופיר לשנת 2022 על עיצוב פסקול הסרט המצליח "קריוקי".
10 מצטיינות ומצטיינות יתרה 89 מצטיינים ומצטיינות מתכניות התואר הראשון, התואר השני ותכנית 'שער לאקדמיה'. כבוד גדול במכללה האקדמית ספיר – היום (ג') מתקיים טקס הענקת מלגות יתרה והצטיינות.