שני מיזמים יוצאי מרכז החדשנות והיזמות ח"י בספיר זכו בתחרות של המועצה להשכלה גבוהה לעידוד היזמות והחדשנות באקדמיה במסגרת תכנית ות"ת (הועד לתקצוב ולתכנון)  לקידום מיזמים סטודנטיאליים מצטיינים בשלב הוכחת היתכנות (POC). שני המיזמים הזוכים מתחום הגיימינג: Estar לזיהוי שחקנים מצטיינים לנבחרות ספורט והשני – out of mind להעלאת מודעות למתמודדי נפש.

הזכייה בתחרות מיזמים של סטודנטים מכלל מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. לתחרות הוגשו מאות פרויקטים, כאשר היקף הזכויות הכולל עמד על מיליון שקל שניתנו ל-25 מיזמים מצטיינים, מתוכם שני מיזמים של המכללה האקדמית ספיר, שזכו בפרסים בהיקף של 54,000₪.

המיזם הראשון Estar, לזיהוי שחקנים מצטיינים לנבחרות של  משחקי רשת / מחשב, הוא תוצר המעבדה לאתגרים בתעשייה של הסטודנטים: גיא אמזלג, אלכס ברגר, מיכאל צ'אן, ג'ניה איוונוב, דני קוגל ובר רפאל - סטודנטים מהמחלקה למדעי המחשב, שיווק טכנולוגי ועיצוב מדיה. ראש המעבדה לאתגרים בתעשייה יניב עבאדי ימשיך ללוות אותם יחד עם יועץ חיצוני בתחום להמשך פיתוח המיזם וגיוס משאבים נוספים.

המיזם השני Out Of Mind של אלה לונה פלזנס ותמיר זהבי, בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב ובוגרי המעבדה לגיימינג, הוא משחק מחשב להעלאת מודעות למתמודדי נפש. השנה אלה לונה פלזנס תנהל לצידו של ד"ר עמית בן בסט את מעבדת הגיימינג ממנה צמחה.

מנהלי המעבדות יניב עבאדי וד"ר עמית בן בסט, המלווים את הסטודנטיות והסטודנטים במעבדות ח"י בספיר לאורך כל שנה, נתנו להם כלים והכשרות ועזרו להם לפתח את המיזמים.

בתמונה: אלה לונה פלזנס ותמיר זהבי, Out Of Mind

More News

רומן שומונוב
ברכות לרומן שומונוב, במאי הסדרה "כל עוד בלבב", המועמדת לפרס האמי הבינלאומי! רומן, בוגר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית ספיר, ביים את "כל עוד בלבב" - סדרת דרמה, העוסקת בזיכרון השואה. הסדרה, שיצרה חן קלימן גל, עלתה בכאן חינוכית ומתמודדת בקטגוריית סדרות הלייב-אקשן לילדים. הזוכים יוכרזו בטקס שיתקיים ב-20 בנובמבר. רומן שומונוב הוא במאי, תסריטאי ועורך ישראלי עטור פרסים העוסק בז'אנרים שונים. הפרויקטים שלו כוללים את הסרט התיעודי "החולמים מבבילון" אשר היה סרט הפתיחה של פסטיבל דוקאביב 2016. סרטו "כאן ועכשיו"- היה מועמד לפרס אופיר (אוסקר ישראלי).
מרתון הכשרת פסיכולוגים
בשבוע שעבר התקיים, זו הפעם השנייה, מרתון למידה לפסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום - והפעם בנושא פסיכותרפיה. מרתון הלמידה התתקיים בשיתוף פעולה בין המרכז ללימודי קדם, חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר בריכוזן של ליאת כרמלי - ראשת היחידה לתכניות חינוך והוראה ולנה בר - רכזת היחידה ובין המדרשה הארצית לפסיכולוגיים חינוכיים, בניהולם וריכוזם של ד"ר אילן וירצברגר - פסיכולוג מחוזי וארז בלנאו - רכז פיתוח מקצועי. 250 פסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום הגיעו למכללה האקדמית ספיר ל-3 ימים מרוכזים של למידה בקורסים שונים, המייצגים את התפיסות המקצועיות והעדכניות ביותר בתחום הפסיכותרפיה, המהווה אחד מתחומי הליבה של הפסיכו