שני מיזמים יוצאי מרכז החדשנות והיזמות ח"י בספיר זכו בתחרות של המועצה להשכלה גבוהה לעידוד היזמות והחדשנות באקדמיה במסגרת תכנית ות"ת (הועד לתקצוב ולתכנון)  לקידום מיזמים סטודנטיאליים מצטיינים בשלב הוכחת היתכנות (POC). שני המיזמים הזוכים מתחום הגיימינג: Estar לזיהוי שחקנים מצטיינים לנבחרות ספורט והשני – out of mind להעלאת מודעות למתמודדי נפש.

הזכייה בתחרות מיזמים של סטודנטים מכלל מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. לתחרות הוגשו מאות פרויקטים, כאשר היקף הזכויות הכולל עמד על מיליון שקל שניתנו ל-25 מיזמים מצטיינים, מתוכם שני מיזמים של המכללה האקדמית ספיר, שזכו בפרסים בהיקף של 54,000₪.

המיזם הראשון Estar, לזיהוי שחקנים מצטיינים לנבחרות של  משחקי רשת / מחשב, הוא תוצר המעבדה לאתגרים בתעשייה של הסטודנטים: גיא אמזלג, אלכס ברגר, מיכאל צ'אן, ג'ניה איוונוב, דני קוגל ובר רפאל - סטודנטים מהמחלקה למדעי המחשב, שיווק טכנולוגי ועיצוב מדיה. ראש המעבדה לאתגרים בתעשייה יניב עבאדי ימשיך ללוות אותם יחד עם יועץ חיצוני בתחום להמשך פיתוח המיזם וגיוס משאבים נוספים.

המיזם השני Out Of Mind של אלה לונה פלזנס ותמיר זהבי, בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב ובוגרי המעבדה לגיימינג, הוא משחק מחשב להעלאת מודעות למתמודדי נפש. השנה אלה לונה פלזנס תנהל לצידו של ד"ר עמית בן בסט את מעבדת הגיימינג ממנה צמחה.

מנהלי המעבדות יניב עבאדי וד"ר עמית בן בסט, המלווים את הסטודנטיות והסטודנטים במעבדות ח"י בספיר לאורך כל שנה, נתנו להם כלים והכשרות ועזרו להם לפתח את המיזמים.

בתמונה: אלה לונה פלזנס ותמיר זהבי, Out Of Mind

More News

חלוקת מלגת שוקן למצטיינת בית ספר למשפטים בספיר
קרן שוקן העניקה ל-8 סטודנטיות וסטודנטים בבית הספר למשפטים בספיר מלגת הצטיינות על סך 5,000 דולר. המלגה נועדה לאפשר למצטיינות ולמצטיינים להשקיע את זמנם ומרצם בלימודים האקדמיים. בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר פתח את שעריו בשנת 2009; הוא נשען על יסודות רעננים בעלי מעוף ותעוזה, על השכלה משפטית עדכנית ויישומית, ידע רחב בחקיקה ופסיקה והכרות מעמיקה עם יסודות המשפט וההליכים המעצבים את השיטה המשפטית. בד בבד מאופיין בית הספר במחויבות עמוקה לנושאים חברתיים עקרוניים, לזכויות האדם ולאזרחות מעורבת.
בשבוע שעבר (ד') נפתחה תערוכה חדשה של בית ספר לאמנות - אחות רחמנייה, המציגה את עבודותיה של האמנית מירב הימן. אוצרות: שירה פרידמן. התערוכה מתארחת בגלריית טרומפלדור של המחלקה לאמנויות, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בעיר העתיקה באר-שבע. העבודות בתערוכה משתייכות לתקופה המוקדמת ביצירתה של מירב הימן, ומתארות מצבי קיצון ואבסורד במרחבים ציבוריים ובחללים ביתיים אינטימיים. העבודות חושפות את גבולותיה של האינטימיות, משרטטות את תוואי הקשרים האנושיים ומדגישות את הפגיעוּת האנושית ואת התלות האנושית ההדדית. המפגשים המתועדים בהן מפנים תשומת לב לזיקה שבין אינטימיות, כוח ונורמות חברתיות.