שני סרטים אנימציה מבית הספר לאמנויות הקול והמסך, התקבלו לאחרונה לפסטיבלים מוערכים בעולם.

סרט האנימציה התיעודית הקצר "לא כוחות" התקבל לשני פסטיבלים, שיתקיימו במתכונת און ליין בחודש נובמבר: פסטיבל Aesthetica בבריטניה ופסטיבל St. Luis International fil festival בארצות הברית.

"לא כוחות" נוצר במסגרת פרויקט כיתתי של שנה ב' במסלול אנימציה, בהמשך למסורת רבת שנים במסלול של יצירת אנימציה תיעודית חברתית בועטת. הסרט מבוסס על עדויות, וידויים וראיונות עם אנשים, בעיקר בני נוער, שעברו התעללות קשה. כמה מהם נפגעו ברשת, אחרים פנו אליה לעזרה. יוצרי הסרט: שחר קרוב; ניצן ויינר, זיוה יעקובוביץ', סהר חבני, ניצן פז, תמר חצרוני.

פריים מהסרט לא כוחות

סרט האנימציה הקצרצר "שיירים" התקבל לפסטיבל הסטודנטים במינכן, שיתקיים גם הוא במתכונת און ליין.

הסרט בן 3 דק' של סטודנטים שנה ג' במסלול אנימציה, מתאר עולם אפוקליפטי, בו אדם אחד בעולם, שבו לא נשאר כמעט שום דבר חי, מנסה להיאחז במה שנותר. יוצרי הסרט: רותם עזרא ויונתן דומוש.

פריים מהסרט שיירים

More News

מצוינות אקדמית

שני מינויים מעוררי גאווה הוכרזו לאחרונה במכללה האקדמית ספיר. אורית נוטמן שורץ, פרופ' חבר במחלקה לעבודה סוציאלית במכללת ספיר מונתה על ידי המועצה להשכלה גבוהה לפרופ' מן המניין ועינת לחובר מרצה בכירה במחלקה לתקשורת מונתה על ידי המועצה להשכלה גבוהה לפרופ' חבר. פרופ' אורית נוטמן שורץ סיפרה בהמשך למינוי: "בשנת 2003, לאחר קבלת תואר דוקטור בעבודה סוציאלית, הוזמנתי להקים את בית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר וכיהנתי כראשת בית הספר בעשור הראשון לקיומו.

גברים נעלמים

חדש על המדף: גברים נעלמים עגונות במרחב האשכנזי 1850-1648 ספר חדש לד"ר נועה ששר, מרצה במחלקה לתרבות- יצירה והפקה גברים נעלמים מגולל את סיפוריהן של נשים עגונות שחיו במרחב האשכנזי (מרכז אירופה ומזרחה) בשנים 1850-1648. הוא מתאר את הנסיבות הקשות שבהן הפכו לעגונות ופורשׂ לעיני הקוראים את הדרמה האנושית וההלכתית של העיסוק בהתרתן מכבלי העיגון. באמצעות בחינה מקיפה של מגוון מקורות – פנקסי קהילות ובתי דין, ספרי שאלות ותשובות, מכתבים ועוד – נועה ששר קוראת תיגר על התפיסה הנפוצה כאילו פוסקים לאורך הדורות עשו ככל יכולתם להתיר עגונות ולמזער את סבלן.