הסִפְרִיָה האקדמית על-שם יונס וסוראיה נזריאן היא הלב הפועם של המכללה האקדמית ספיר. הספרייה ממוקמת בלב הקמפוס ותכנונה הקפדני מבטא שאיפה להטמיע בקמפוס, הנמצא בפאתי מדבר, תחושה של רוחב דעת, תודעה אסטטית, יופי שאיננו מתנשא על הנוף הטבעי של הסביבה.
השאיפה החשובה היא כמובן לשרת את הסטודנטים בלימודם ואת צרכי המחקר של המרצים. שאיפה זו מתגלמת בהקצאת מאמץ לגישה ישירה לספרים, שולחנות עבודה נוחים ובמקביל פינות התרווחות שנועדו לקריאה שאיננה לצרכי לימודים ומחקר, של ספרי אמנות, למשל. אוסף הספרים וכתבי העת עשיר ומגוון. הוא כולל ספרים בעברית, באנגלית וצרפתית. שרותי הספרייה מעניקים אפשרות להשאלה בין-ספרייתית בארץ.
בקשתם של יונס וסוראיה נזריאן, שתרומתם הנדיבה איפשרה את הקמת הספרייה האקדמית, לשלב בה פעילות קהילתית וחברתית, קלעה היטב לאתוס המאפיין את המכללה. הספרייה נותנת שרותים מלאים לבית החינוך שער הנגב, לתושבי שער הנגב ופותחת את שעריה בפני תושבי איזור עוטף עזה המבקשים לשאוף אויר פסגות של חכמה ודעת הטמון בספרים. הם תמיד אורחים רצויים, ללא תשלום. בספרייה מתקיימות תערוכות אמנות מתחלפות.
פסל שיש גדול, פרי יצירתה של סוראיה נזריאן הניצב בפתח, מגלם את הכמיהה להתעלות של הבא בשערי הספרייה.
בספריית המכללה תמצאו הרבה יותר מספרים. המקום מציע לכם להשתמש במאגרי מידע במגוון רחב של תחומים, לגלוש באינטרנט וכן לרשותכם מדיה אור-קולית בכמות רבה ובמבחר רחב: סרטי קולנוע, מוזיקה, חומר תיעודי ועזרי הוראה ולימוד שונים.
הספרייה מעמידה לרשות הקוראים בכל מסגרות הלימוד שירותים שונים במגוון תחומים: החל משירותי יעוץ והדרכה, שירותי סריקה, צילום מסמכים והדפסה. שירותים מיוחדים לאוכלוסיה מוגבלת עוורים וחרשים וכלה באספקת ספרי לימוד לתלמידי המכינות.

להתראות בסִפְרִיָה,
שנת לימודים נעימה ופוריה,
נירית חדז'ס, מנהלת הסִפְרִיָה

מנהלת הספרייה
חדז'ס נירית - nirith@sapir.ac.il

סגנית מנהלת
אסיסקוביץ רות - rutha@sapir.ac.il

קטלוג
שי ימימה - yemima@sapir.ac.il

כהן אפולו אתי - estherc@sapir.ac.il

יוסף רז - razj@sapir.ac.il

כתבי-עת
המיין רונית - ronit@sapir.ac.il

שירותי השאלה
גלזר יעל - yaelg@sapir.ac.il

מולטימדיה
לוי הילה - hilak@sapir.ac.il

רכש והשאלה
עומסי עמית - amito@sapir.ac.il

שירותים טכניים
כהן אביטל - avitalk@sapir.ac.il

ספרייה אזורית
כהן אטי - etic@sapir.ac.il

ספרי לימוד בי"ס תיכון
מדמוני תמר - tami@sapir.ac.il

דלפק כניסה
אלחרר דליה - daliael@sapir.ac.il

 

ימים א' - ה' בין השעות
08:00 - 15:30

יום ו'
סגור

בימי חופשה וחגים, שעות פתיחת הספריה משתנות.
נא לשים לב למודעות

 

077-9802450

 

בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

lib@sapir.ac.il

 

הסִפְרִיָה הוקמה לפני למעלה חמישים שנה, החזון של הספרייה כמרכז ידע ומידע וכנותן שירות לכל הבאים ללמוד ולחקור, קיים מראשית הקמתה ועד היום.

מתוך התפיסה האזורית להקים מרכז אחד לכל מוסדות הציבור (יחדיו, מרכז הידרותרפי, שירות פסיכולוגי וכו') הוקמה גם הסִפְרִיָה. תחילה כספריית אזורית אשר משרתת את תלמידי ועובדי בית הספר. בחלוף השנים כאשר הוקמה המכללה, תחילה כבית ספר למבוגרים ואחר-כך כמכללה אקדמית, הסִפְרִיָה החלה לתת שירותים גם לעובדי ולומדי הקמפוס, כמו כן היא נותנת שירותים לתושבי האזור כסִפְרִיָה אזורית ציבורית, ובמסגרת זו מתקיימות פעילויות תרבות שונות לתושבי האזור.
עם גידול המכללה מבחינת היקף הלימודים וכמות הסטודנטים הוחלט על הקמת מבנה חדש לסִפְרִיָה. לפני כחמש-עשרה שנה עברה הספרייה למבנה הנוכחי ובשנת 2009 בתרומתם הנדיבה של משפחת נאזריאן הוקם אגף נוסף לסִפְרִיָה.

טקס חנוכת הסִפְרִיָה האקדמית ע"ש יונס וסוראיה נזריאן
בחודש יוני 2009 חנכה מכללת ספיר את בניין הסִפְרִיָה החדש ע"ש יונס וסוראיה נזריאן. יונס נזריאן, שהיה בין מדליקי המשואות ביום העצמאות ה-61 הינו מראשי הקהילה היהודית בלוס אנג'לס ובין הפעילים הבולטים בקהילת היהודים יוצאי איראן בארצות-הברית.
המבנה החדש בן שלוש הקומות מכפיל את שטח הסִפְרִיָה האקדמית ומעמיד אותו על 4000 מ"ר. ההשקעה הכוללת היא של 20 מיליון ₪. עיקר השטח מוקדש להרחבת עמדות הלימוד של הסטודנטים, הפעלת מחלקת מולטימדיה גדולה והוספת עשרות עמדות מחשבים. בנוסף אפשרה ההרחבה להציג עוד כמה עשרות אלפי כותרים שהיו שמורים במחסן מפאת חוסר מקום. לפי בקשת משפחת התורמים מוקדשת קומת הקרקע לפעילות קהילתית ונבנו בה חללים עבור פעילות ילדים וקשישים.

 יחד עם יונס נזריאן הגיעו גם בנותיו שרון ושולה, בניו סם ו דויד, הנכדים וחברים רבים. שרון נזריאן היא מנהלת 'קרן אמא' בישראל באמצעותה מושקעות התרומות של משפחת נזריאן במוסדות להשכלה גבוהה ובתי חולים. בניית הסִפְרִיָה התאפשרה תודות לתרומת קרן אמא והבנייה התקיימה בליווי ופיקוח צמוד של הקרן בהתאם לסטנדרטים הגבוהים הנדרשים.

"חיכינו ליום הזה כבר שנים רבות. מהיום הראשון בו ביקרנו במכללת ספיר אני ומשפחתי התאהבנו במכללה ובכל מה שהיא מייצגת ומעריצים את אנשי האיזור, הסטודנטים והסגל על עמידתם בתנאים הביטחוניים הקשים". אמר נזראין במהלך הטקס והוסיף: "כל בניין עבורי הוא כמו ילד חדש. היום נולד לי ולאשתי עוד ילד ואנו מאוד שמחים ומתגאים לראות שהילד כה מוצלח הן מבחינת האדריכלות והן בעיצוב הפנים".

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, נכח אף הוא בטקס החניכה ואמר: "הסִפְרִיָה החדשה מייצגת את רוחה של המכללה שממשיכה להתפתח ולהתקדם משנה לשנה ותורמת רבות בהתפתחות הדרום כולו. אנו גאים מאוד שלמעלה מ-600 שוטרים וקצינים במרחב הדרום לומדים במכללה היוקרתית ואנו מוקירים ושמחים מאוד על שיתוף הפעולה הפורה בינינו". יו"ר הועד המנהל של המכללה, ח''כ שי חרמש, ברך במעמד החנוכה ואמר: "הסִפְרִיָה מהווה תרומה חשובה לחוסן ולחוזק של תושבי המקום. למרות הקשיים הרבים בשנה האחרונה עמדנו בלוחות הזמנים והוכחנו שהחוסן החברתי באזור חזק מכל מכשול שיציבו בפנינו".

במהלך הטקס החגיגי הוקרן סרט מיוחד שהופק לכבוד יונס נזריאן המתאר את פועלו בצמצום הפערים והגברת הנגישות להשכלה. במכללה הנפיקה לכבוד האירוע בול מיוחד באמצעות השירות הבולאי.

כמו כן הוענקו מלגות הצטיינות חברתית ע"ש יונס וסוראיה נזריאן לשני סטודנטים כאות הוקרה לפעילותם ותרומתם החברתית, והוצג לראשונה פסלה של סוראיה נזריאן, Reflection, שהוצב בכניסה לבניין הסִפְרִיָה החדש. "אני גאה ונרגשת מאוד שהפסל שלי יוצג במכללה הנהדרת והיפיפייה הזו", סיפרה בהתרגשות סוריאה עם הסרת הלוט והוסיפה: ". אנו גאים מאוד בתרומתנו למכללה ושמחים לעזור ולתמוך במוסדות ההשכלה הגבוהה במטרה לצמצם את הפערים בין המרכז והפריפריה".

בטקס החגיגי השתתפו גם אישים רבים הנמנים על הצמרת האקדמית בארץ ביניהם שרת החינוך לשעבר פרופ' יולי תמיר, נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן זאב, נשיא האקדמיה למוסיקה ירושלים, מנכ''ל בי''ח ע''ש שיבא וראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר. מנכ"ל המכללה, נחמי פז: "אנו אסירי תודה ומודים למשפחת נזריאן שסייעו לנו לבנות רכיב נוסף למימוש והובלת החזון האקדמי של ספיר".

שם המאגר הערות
כותר מאגר ספרים אלקטרוניים בנושאים שונים.
מאגנס ספרים אלקטרונים מאגר ספרים אלקטרוניים בנושאים שונים.
מאגר סאלד פרסומים במדעי החברה והחינוך.
מילון רב-מילים מילון עברי-עברי עברי-אנגלי.
מפתח העיתונות היומית המפתח כולל מידע ביבליוגרפי אודות מאמרים המתפרסמים בעיתונות היומית בארץ, החל משנת 1993, ועדכונו נעשה על בסיס יומיומי.
מפתחיפה מאגר מידע ביבליוגרפי, המכיל הפניות למאמרים מתוך כתבי עת וקבצים המתפרסמים בארץ, בתחומי דעת שונים ובשפות נוספות.
נבו מאגר משפטי הכולל חקיקה, פסיקה וספרות משפטיים
רמב"י מאמרים בתחומים השונים של מדעי היהדות ושל חקר ארץ ישראל ומדינת ישראל.
תקדין מאגר משפטי הכולל מאות אלפי פס"ד מכל ערכאות השפיטה: עליון, מחוזי, שלום, משפחה, צבאי, משקם, ובתי הדין לעבודה (ארציים ואזוריים).
תקני בנייה מאגר תקני בנייה - מכון התקנים הישראלי הכניסה למאגר בצורה מזוהה מהספרייה בלבד. נא לפנות לדלפק יעץ.
שם המאגר הערות
Academic Search Premier - EBSCO הפניות למאמרים אקדמיים בתחומי דעת שונים
Communication & Mass Media Complete - EBSCO הפניות למאמרים בטקסט מלא בנושאי תקשורת ותקשורת המונים - בחר במאגר
Film & Television Literature Index with Full Text הפניות למאמרים בטקסט מלא בנושאי קולנוע וטלוויזיה - בחר במאגר.
JSTOR מאגר רב-תחומי באמנויות, מדעי הרוח והחברה
 Lexis Advance מאגר בנושאי חקיקה ומשפט אמריקאי מדריך מקוצר למשתמש
NexisUni מאגר בנושאי משפטים, חברות ותאגידים, עסקים וכולל עיתונות 
ProQuest כולל: Econlit, ERIC, Philosopher's Index, PILOTS
 ProQuest Central, PsycARTICLES, PsycINFO
SocINDEX with Full Text - EBSCO הפניות ביבליוגרפיות ולמאמרים בטקסט מלא בנושא סוציולוגיה ותחומי דעת קרובים כגון: קרימינולוגיה דמוגרפיה, לימודי מגדר, משפחה, סוציולוגיה פוליטית, דת, פסיכולוגיה חברתית, עבודה סוציאלית,תיאוריות סוציולוגיות.  - בחר במאגר.
   

 

סטודנטים יקרים,
על מנת לקבל את המיילים הנשלחים אליכם מהספרייה עליכם לבצע פעולה " עקוב אחרי למייל האישי".
לחץ על הקישור להנחיות לביצוע  עקוב אחרי למייל האישי
במידה  ויש צורך בסיוע ניתן לפנות לתמיכת מחשוב בדרכים הבאות:
*פתיחת קריאה במערכת מקוונת בקישור   https://help.sapir.ac.il
*שליחת דואר אלקטרוני לכתובת help@sapir.ac.il
*מוקד טלפוני 077-9802444 הפעיל בימים א'-ה' בשעות 08:00 עד 18:00

שירותי השאלה

← ההשאלה בסִפְרִיָה היא אישית בלבד ומתבצעת לאחר הזדהות הקורא עם הצגת כרטיס סטודנט / כרטיס שרות, תקף לשנת הלימודים.
← את הספרים יש להחזיר במועד המצוין בחשבון שלי בחיפושאחד.
הארכת מועד השאלה מתבצעת באופן אוטומטי עד 9 פעמים.
לא תוארך השאלה לספרים מוזמנים, וכאשר מספר ההארכות האפשרי הסתיים.
יש להיכנס לחשבון שלי בחיפושאחד ולוודא שבוצעה ההארכה. במידה ולא, עליך להחזיר את הפריט לסִפְרִיָה.

ברורים והארכות בטלפון בימים א' – ה'
בין השעות 08:30 – 15:30 טל: 077-9802806
תזכורת על איחור בהחזרת ספרים תשלח בדואר אלקטרוני בלבד

זכאים להשאלת ספרים

← סטודנטים של המכללה האקדמית ספיר ומכללת הנגב, עם הצגת כרטיס סטודנט / כרטיס שרות, תקף לשנת הלימודים.
← תלמידי ביה"ס התיכון שער הנגב.
← סגל בתי הספר התיכון והיסודי: עובדי משרד החינוך – הפקדת פיקדון, עובדי המועצה האזורית שער הנגב – חתימה על התחייבות בסִפְרִיָה.
← סגל המכללה, לאחר אישור מהמכללה על העסקתם וחתימה על התחייבות בסִפְרִיָה. האישור תקף לאותה שנה בלבד.
← תושבי המועצה האזורית שער הנגב.

הזמנת ספרים  ספרים הנמצאים בהשאלה ניתנים להזמנה מקטלוג הסִפְרִיָה בכניסה מזוהה לחיפושאחד במיקום הפריט. כאשר הספר יוחזר הוא ישמר עבור המזמין בדלפק ההשאלה עד 3 ימים.
השאלה בין ספרייתית לסגל האקדמי בדואל: lib@sapir.ac.il.

השאלה בין ספרייתית - לסטודנטים - בקשה לפרק מספר או למאמר מכתב עת או מקובץ דיגיטאליים בלבד. הקפידו למלא את כל השדות בטופס, זמן טיפול בבקשה עד 14 ימי עבודה. השירות בכפוף לחוק זכויות יוצרים.