קרן שוקן העניקה ל-8 סטודנטיות וסטודנטים בבית הספר למשפטים בספיר מלגת הצטיינות על סך 5,000 דולר.

המלגה נועדה לאפשר למצטיינות ולמצטיינים להשקיע את זמנם ומרצם בלימודים האקדמיים.

בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר פתח את שעריו בשנת 2009; הוא נשען על יסודות רעננים בעלי מעוף ותעוזה, על השכלה משפטית עדכנית ויישומית, ידע רחב בחקיקה ופסיקה והכרות מעמיקה עם יסודות המשפט וההליכים המעצבים את השיטה המשפטית. בד בבד מאופיין בית הספר במחויבות עמוקה לנושאים חברתיים עקרוניים, לזכויות האדם ולאזרחות מעורבת. בוגרות ובוגרי בית הספר למשפטים בספיר נמצאים באופן עקבי במקומות הגבוהים באחוזי המעבר את מבחני הלשכה ומשולבים במשרדי עורכי דין מובילים ובמחלקות מובילות בפרקליטות ובשירות המדינה.

השנה, על מנת לעודד מצוינות אקדמית בקרב סטודנטים פעילים ומצטרפים חדשים, משתף בית הספר פעולה עם קרן שוקן. הקרן תומכת במאות פרויקטים ללא מטרות רווח. היא שואפת לקדם שיווין חברתי, מוביליות חברתית וצמיחה קהילתית. הקרן מנוהלת על ידי חברי משפחת שוקן, ששואפים לממש את חזונו של הנדבן שלמה זלמן שוקן ז״ל.

המלגות הוענקו בטקס חגיגי שהתקיים בקמפוס ספיר בנוכחות משפחת שוקן והנהלת בית הספר למשפטים בספיר.

ד״ר עידו עשת, ראש בית הספר למשפטים: ״בית הספר למשפטים בספיר מתכבד להעניק מלגה הנושאת את שמו של שלמה זלמן שוקן, איש יזמות וספר, ציוני נלהב ומי שתמך בענקי רוח דוגמת פרנץ קפקא, ש״י עגנון, מרטין בובר וגרשם שלום. ״יש להתייחס למשאב השפה באותה הרצינות כמו לפלדה, כותנה או נדל״ן״ אמר פעם שוקן, ואנו, בבית הספר למשפטים בספיר, מבקשים להתייחס באותה הרצינות גם למקצוע המשפטים. היום כבר כמעט כולם יודעים, שבבית הספר למשפטים בספיר צומחים אחרת.״

מלבד הענקת המלגה, קרן שוקן תלווה את המלגאיות והמלגאים המצטיינים על מנת להבטיח מימוש מקסימלי של עתידם המקצועי בעולם המשפט.

More News

כנס קהילות אמנות
לאחרונה נערך כנס קהילות מורים לומדות במוזאון ארץ ישראל עבור כל מורי קהילות האמנויות במשרד החינוך, בחסות מכללת ספיר. הכנס התקיים לזכרה של מתי וייס ז"ל, שהיתה חלק מצוות ההקמה והפיתוח של  מפעל הקהילות לאמנויות בשש שנים האחרונות ונרצחה בשבת השחורה. לכנס הגיעו כ-250 מורים ומנחים מצפון ועד דרום, אחרי שנת עבודה קשה ומטלטלת במערכת החינוך. לצידן שמחנו לארח בכנס גם מורים משתי קהילות חלוצות ללימוד השפה העברית בחברה הערבית. ההתרגשות היתה רבה מעצם המפגש, החיבוק, והצורך העז לסכם יחד שנה כה מאתגרת שעברה על כולם. שרון שפלן, המפקחת לאמנות חזותית מטעם משרד החינוך האגף לאמנויות סיכמה: "היה כנס מעולה, א
דמו דיי בח"י בספיר
סטודנטיות וסטודנטים ממרכז החדשנות והיזמות ח"י בספיר 30 פרויקטים ייחודיים בסימן שיקום עוטף עזה לאחר האסון של ה-7 באוקטובר. מרכז החדשנות והיזמות של המכללה האקדמית ספיר, ח"י בספיר, ערך כנס "דמו דיי" בו הוצגו 30 פרויקטים ייחודיים פרי יצירתם של כ-150 סטודנטים מכלל מחלקות המכללה. הסטודנטים והסטודנטיות, שעבדו במהלך השנה האחרונה ב-8 מעבדות שונות מתחומי טכנולוגיות המידע, תחומי המשפט, אתגרים בתעשייה, הגיימינג ועוד, התמקדו באיתור הצרכים ואתגרים של תקומת הנגב המערבי לאחר אסון ה-7 באוקטובר.