ביוזמת היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן במכללה האקדמית ספיר ובשיתוף עיריית שדרות

לאחרונה התקיים טקס לזכרם של ארבעת אלפים מיהודי אתיופיה, אשר מצאו את מותם במהלך המסע העלייה לארץ ישראל ממחנות הפליטים בסודן בזמן מבצע אחים. הטקס התקיים במעונות הסטודנטים בשדרות.

הטקס ביוזמת היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן במכללה האקדמית ספיר, בשיתוף עיריית שדרות ומתנ"ס שדרות. במסגרת הטקס, בהנחיית שושנה טללה ועידן חזקיס – רכזי תכנית "כנפי יונה", הוקראו קטעי עדות והוקרן סרטון עדות של רינה אינדיגאו, שמספרת על מסעה הארוך לארץ ישראל.

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות: "קהילת יוצאי אתיופיה היא חלק משמעותי מהפסיפס החברתי המיוחד אצלנו בשדרות. מדי שנה אנו מקפידים לציין את האירועים אשר מייחדים את הקהילה, כאשר אחד מהם הוא יום הזכרון של נספי סודן, המקפל בתוכו כאב גדול ומסירות נפש להגשמת חלום העליה לארץ ישראל. תודה לכל מי שלקח חלק ופעל להצלחתת הטקסים והאירועים לזכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ".

מאיר אברז'ל, מנהל היחידה למעורבות חברתית באגף דיקנאט הסטודנטים: "המסע לירוסלם של קהילת ביתא ישראל אחינו יהודי אתיופיה הוא חלק חשוב ביותר בסיפור הציוני, קהילה חזקה ואיתנה שהולכת אחר החלום ומצליחה להגשים אותו, אבל בדרך מאבדת את מיטב בנותיה ובניה, והכאב הזה חי בתוכם גם היום.  אני רוצה להודות לסטודנטים שלנו בפרויקט "כנפי יונה" הלוקחים חלק בשמירה והנצחת הסיפור כך שישמר לדורות באים ובנוסף לכך מפיקים ומארגנים את טקס הזיכרון לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרך לישראל וכמובן לצוות היחידה למעורבות חברתי במשרד הדיקן שעזרו וסיועו להם".

More News

רומן שומונוב
ברכות לרומן שומונוב, במאי הסדרה "כל עוד בלבב", המועמדת לפרס האמי הבינלאומי! רומן, בוגר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית ספיר, ביים את "כל עוד בלבב" - סדרת דרמה, העוסקת בזיכרון השואה. הסדרה, שיצרה חן קלימן גל, עלתה בכאן חינוכית ומתמודדת בקטגוריית סדרות הלייב-אקשן לילדים. הזוכים יוכרזו בטקס שיתקיים ב-20 בנובמבר. רומן שומונוב הוא במאי, תסריטאי ועורך ישראלי עטור פרסים העוסק בז'אנרים שונים. הפרויקטים שלו כוללים את הסרט התיעודי "החולמים מבבילון" אשר היה סרט הפתיחה של פסטיבל דוקאביב 2016. סרטו "כאן ועכשיו"- היה מועמד לפרס אופיר (אוסקר ישראלי).
מרתון הכשרת פסיכולוגים
בשבוע שעבר התקיים, זו הפעם השנייה, מרתון למידה לפסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום - והפעם בנושא פסיכותרפיה. מרתון הלמידה התתקיים בשיתוף פעולה בין המרכז ללימודי קדם, חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר בריכוזן של ליאת כרמלי - ראשת היחידה לתכניות חינוך והוראה ולנה בר - רכזת היחידה ובין המדרשה הארצית לפסיכולוגיים חינוכיים, בניהולם וריכוזם של ד"ר אילן וירצברגר - פסיכולוג מחוזי וארז בלנאו - רכז פיתוח מקצועי. 250 פסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום הגיעו למכללה האקדמית ספיר ל-3 ימים מרוכזים של למידה בקורסים שונים, המייצגים את התפיסות המקצועיות והעדכניות ביותר בתחום הפסיכותרפיה, המהווה אחד מתחומי הליבה של הפסיכו