ביוזמת היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן במכללה האקדמית ספיר ובשיתוף עיריית שדרות

לאחרונה התקיים טקס לזכרם של ארבעת אלפים מיהודי אתיופיה, אשר מצאו את מותם במהלך המסע העלייה לארץ ישראל ממחנות הפליטים בסודן בזמן מבצע אחים. הטקס התקיים במעונות הסטודנטים בשדרות.

הטקס ביוזמת היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן במכללה האקדמית ספיר, בשיתוף עיריית שדרות ומתנ"ס שדרות. במסגרת הטקס, בהנחיית שושנה טללה ועידן חזקיס – רכזי תכנית "כנפי יונה", הוקראו קטעי עדות והוקרן סרטון עדות של רינה אינדיגאו, שמספרת על מסעה הארוך לארץ ישראל.

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות: "קהילת יוצאי אתיופיה היא חלק משמעותי מהפסיפס החברתי המיוחד אצלנו בשדרות. מדי שנה אנו מקפידים לציין את האירועים אשר מייחדים את הקהילה, כאשר אחד מהם הוא יום הזכרון של נספי סודן, המקפל בתוכו כאב גדול ומסירות נפש להגשמת חלום העליה לארץ ישראל. תודה לכל מי שלקח חלק ופעל להצלחתת הטקסים והאירועים לזכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ".

מאיר אברז'ל, מנהל היחידה למעורבות חברתית באגף דיקנאט הסטודנטים: "המסע לירוסלם של קהילת ביתא ישראל אחינו יהודי אתיופיה הוא חלק חשוב ביותר בסיפור הציוני, קהילה חזקה ואיתנה שהולכת אחר החלום ומצליחה להגשים אותו, אבל בדרך מאבדת את מיטב בנותיה ובניה, והכאב הזה חי בתוכם גם היום.  אני רוצה להודות לסטודנטים שלנו בפרויקט "כנפי יונה" הלוקחים חלק בשמירה והנצחת הסיפור כך שישמר לדורות באים ובנוסף לכך מפיקים ומארגנים את טקס הזיכרון לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרך לישראל וכמובן לצוות היחידה למעורבות חברתי במשרד הדיקן שעזרו וסיועו להם".

More News

קק"ל משיקה תוכנית מלגות חרום עבור סטודנטים מיישובי העוטף קרן קימת לישראל תעניק מלגות בסך של יותר מ-6,000,000 שקלים עבור כ 1,600 סטודנטים מיישובי העוטף הלומדים במוסדות האקדמיים בנגב.
רוב כספי התקומה יועברו למימון שכר לימוד לסטודנטים כחלק ממהלך לשיקום הנגב המערבי, החל משנת הלימודים הקרובה תוענק מלגה לשכר לימוד מלא לסטודנטים בשנה הראשונה. בנוסף, לראשונה בעוטף עזה יוקמו שתי פקולטות חדשות למקצועות הרפואה ולטכנולוגיות מתקדמות. נשיא המכללה, פרופ׳ ניר קידר: ״תקציב מנהלת תקומה מאפשר לנו למלא תפקיד מרכזי בשיקום ופיתוח הנגב המערבי. גאים להיות מוסד אקדמי המעניק השכלה אקדמית מצוינת, ובמקביל לעודד את כל הסטודנטים שלנו להיות מעורבים בקהילות שמסביבנו". בחודש שעבר אישרה הממשלה את תקציב מנהלת תקומה לשיקום אזור עוטף עזה.