במסגרת בינאום בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר, פרופ' אורית נוטמן שורץ ראשת רשות המחקר וראשת ועדת מי"ה (מחקר, יצירה והוראה) ומרצה בכירה בבית הספר לעבודה סוציאלית בספיר, יצאה עם סטודנטים שנה ג' לשבוע לקורס משותף בנושא טראומה יחד עם סטודנטים לעבודה סוציאלית ולהתפתחות הילד מביה"ס לע"ס באוני למקצועות ישימים בברלין.

בקורס נטלו חלק 13 סטודנטים במסגרתו הם למדו על טראומה הקשורה למלחמה, להגירה ולאלימות, על אירועים עכשוויים והסטורים ועל תפקידו של הזיכרון.
במקביל הסטודנטים העבירו הרצאות וסדנאות לעמיתיהם בנושא מודל מעש"ה וחירום. במקביל המפגש בין הסטודנטים מישראל עם עמיתיהם מגרמניה היה רצוף מפגשים לא פורמליים שהעצימו את החוויה הבינלאומית.

מדברי הסטודנטים: "הנסיעה לגרמניה הייתה מרחיבת אופקים גם במישור המקצועי וגם האישי, הכרתי אנשים סקרנים, פתוחים ומעניינים. לא הייתי מוותר על הנסיעה ואני ממליץ לכל סטודנט להרוויח נסיעה כזו, זאת הזדמנות מדהימה ללמוד על עצמך ועל האחר במפגש בינאישי של שתי מציאויות שונות. לקחת חלק ממשלחת בחו''ל הייתה חוויה מלמדת, אינטנסיבית, מהנה ומרגשת. החיבור בין הסטודנטים עזר לי לקדם את ההבנה על המקצוע לצד החוויה התרבותית במדינה אחרת".

ברלין פינת ספיר

More News

טקס זיכרון לנספי סודן
ביוזמת היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן במכללה האקדמית ספיר ובשיתוף עיריית שדרות לאחרונה התקיים טקס לזכרם של ארבעת אלפים מיהודי אתיופיה, אשר מצאו את מותם במהלך המסע העלייה לארץ ישראל ממחנות הפליטים בסודן בזמן מבצע אחים. הטקס התקיים במעונות הסטודנטים בשדרות. הטקס ביוזמת היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן במכללה האקדמית ספיר, בשיתוף עיריית שדרות ומתנ"ס שדרות.
יום שיא ניהול המשאב האנושי
אתמול (ב') ציינו במחלקה לניהול המשאב האנושי את סוף שנת הלימודים המתקרבת ואת יום משאבי האנוש הבינלאומי, שחל ממש השבוע, ביום שיא לשנה ג'. היום התחיל בהרצאה של הילה זגורי, שעסקה בכלים פרקטים לבניית תהליך של מיתוג מעסיק. משם המשיך להרצאה של אינה שפרינגר - סמנכ"ל שיווק LSPORTS ומלי בנטאטה - סמנכ"ל משאבי אנוש LSPORTS, מבית היוצר של ברקוני האגדי. למדנו איך אפשר למתג סטרטאפ מאשקלון ולגרום לכל המדינה להתאהב בך.