מעמול - מגזין תרבות

מעמול מעמול אונליין - כל מה ששווה תרבות
אתר מעמול הוא אתר מקיף ומעמיק בנושא תרבות, ששם לו למטרה להיות נוקב וחסר עכבות, אך יחד עם זאת קודם כל מקצועי, תוך כדי ההבנה שהוא פועל במציאות תזזיתית, שמטשטשת את האבחנות בין גבוה לנמוך, בין בידור לאמנות וכיוצא בזה. מעמול מאמין שתפקידו להיות נווט באוקיינוס השוצף של הקיום התרבותי, ולהצביע על הדרך הנכונה, על האופן בו ראוי וצריך לצרוך תרבות - גם אם זה נראה שהספינה תיכף תתנגש בקרחון, או לחלופין - תפגוש ספינה של פיראטים רעבים חמושים בחרבות.

מעמול הוקם ומופעל על ידי הסטודנטים במחלקה תרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר במסגרת סדנת אתר מקוון. הסטודנטים עורכים, כותבים ומפיקים את האתר במהלך שנת הלימודים האחרונה שלהם לתואר ראשון.

לאתר מעמול אונליין

 

מעמול - מגזין תרבות מעמול – מגזין תרבות
מעמול בן שמונה. שמונה גיליונות שנתיים רצופים היוצאים כסדרם ובמועדם הקבוע הם הישג לעצמו באקלים המו"לות הישראלי, שבו צצים כתבי עת, וכעבור זמן חדלים להופיע. מעמול מחזיק בתוכו שלל קטעים סיפוריים, מאמרים, רשימות, דברי הגות וראיונות. רוב רובם פרי עטם של סטודנטים מן המחלקה לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר. שוב התברר, והשנה אף ביתר שאת לעומת שנים עברו, מה רב הכוח היצירתי הטמון במקום הזה, השוכן לכאורה בסְפָר של מדינת ישראל אבל מהבחינה האינטלקטואלית והיצירתית - בלב לבו של המרכז שלה.

תלמידי הקורס כתבו, ראיינו, ערכו, קראו, העירו, התווכחו. לא אחת התלהטו הוויכוחים על אופי הגיליון דבר המלמד על הרצינות ויראת הכבוד ותחושת האחריות שהסטודנטים התייחסו בהן למשימה העריכתית. מעמול, בהיותו כבר חלק אינטגרלי מהנוף של מכללת ספיר ובאזור בכללותו, נהפך לבימה ספרותית ותרבותית שרבים כמהים לפרסם בה. הפניות והחומר שנשלח למערכת מעמול היו רבים מכפי שיכול היה המגזין להכיל בתוכו. טקסטים רבים וטובים לא יכלו להתפרסם בו מחוסר מקום. הקורא ימצא במעמול הנוכחי מגוון של צורות כתיבה: הוא יתוודע לדמויות מסקרנות מתחומי התרבות וההגות. יוכל ליהנות מפרוזה קצרה – ריאליסטית וסוריאליסטית. הוא יוכל להיווכח בניסיונות פורצי דרך לייצר סיפורת בסגנון של התכתבות באימייל או במסרונים. עמודיו מלמדים על יכולתה של הרוח לנצח את כל הקשיים ולמצוא לה אוזן קשבת וקהל.

  מעמול 2016
  עורכים: בני ציפר ואסף סעדון
מעמול 8 - 2017
בעריכת בני ציפר ואסף סעדון
מעמול 7 - 2016
מעמול 2014 מעמול 2013

בעריכת בני ציפר ואסף סעדון
מעמול 6 - 2015

בעריכת בני ציפר ואסף סעדון
מעמול 5 - 2014

בעריכת בני ציפר ואסף סעדון
מעמול 4 - 2013
מעמול 2012 מעמול 2011 מעמול 2010
בעריכת בני ציפר ומי-טל נדלר
מעמול 3 - 2012
בעריכת בני ציפר ומי-טל נדלר
מעמול 2 - 2011
בעריכת בני ציפר ומי-טל נדלר
מעמול 1 - 2010

 
CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
8 + 10 =