המרכז ליזמות וחדשנות

המרכז ליזמות וחדשנות של מכללת ספיר

המרכז ליזמות וחדשנות של מכללת ספיר הינו חלק מתכנית לימודים ייחודית, המעניקה כלים מעשיים לאלו השוקלים, כיום או בעתיד, להפוך ולהיות יזמים/יות ולצאת לדרך עצמאית ומרתקת.

הלימודים במרכז החדשנות פתוחים לכלל התלמידים במכללה משנה ב' ומעלה ונמשכים על פני שנה אקדמית מלאה, אשר במהלכה נפגש עם יזמים, משקיעים ואנשי מפתח מובילים בתחומי החדשנות בישראל.

על התכנית
בתכנית 3 קורסי חדשנות ויזמות בהיקף כולל של 8 נק"ז, אותן ניתן יהיה לזקוף על חשבון הנקודות של "שאר רוח" או על חשבון מחלקת האם של הסטודנט (באישור ראש המחלקה).

קורסים ייחודיים אלו יספקו כלים פרקטיים והתנסות מעשית בקידום מיזמים משלב הרעיון ועד לשלבים מתקדמים של בחינת ייתכנות כלכלית וטכנולוגית של המיזם.

למיזמים המצטיינים תוענק האפשרות להמשיך ולקדם את המיזם במהלך סמסטר הקיץ, תוך ליווי צמוד של אנשי מקצוע בתחום וזאת במסגרת מעבדת החדשנות המוקמת בימים אלו במכללה בשיתוף עם חברת סיסקו.

הקורסים
הקורסים שיילמדו במרכז החדשנות הם:

  • מבוא ליזמות וחדשנות - ד"ר דן קאופמן וגב' אבלין רובין - סמסטר א', יום שני 16:00-19:30 - 4 נק"ז
  • סדנת יזמות מעשית - גב' סתיו ארז וגב' יפעת טורבינר - סמסטר ב', יום שני, 16:00-17:30 - 2 נק"ז
  • כלכלה שיתופית - ד"ר דן קאופמן - סמסטר ב', יום שני, 18:00-19:30 - 2 נק"ז

בכל הקורסים ישולבו הרצאות אורח של הגורמים המובילים את תעשיית החדשנות בישראל.

מהלך התכנית
במהלך התכנית יערכו פעילויות בהן יועלו מספר רב של רעיונות למיזמים. במקביל יוצבו לסטודנטים/יות אתגרים אמתיים של חברות ישראליות להם הם/ן יוכלו להציע פתרונות.

המשתתפים/ות בתכנית יגבשו קבוצות עבודה רב-תחומיות לעבודה על המיזמים/פתרונות. בקבוצות אלו ינתחו הסטודנטים את הפרויקטים מבחינה עסקית, טכנולוגית ושיווקית ויגבשו תכנית עסקית ואף אולי ייצרו אב-טיפוס ראשוני, המדגים את החידוש.

לכל מיזם יוצמד חונך עסקי מהמכללה או מחוצה לה אשר יסייע לסטודנטים להוביל את המיזם לשלב של הקמת חברה בפועל.

בסיום התכנית, ובמהלך חופשת הקיץ, יוכלו המעוניינים להמשיך ולקדם את המיזם עליו עבדו במהלך השנה במסגרת של "מאיץ עסקי" ולהביאו לבשלות עסקית אשר תאפר למיזם לגייס משקיעים ולצאת לדרכו.