פתיחת שתי תערוכות - ביה"ס לאמנות

חמישי, מאי 15, 2014 - 14:00

תערוכה בגלריה הלימודית בית הספר לאמנויות במכללת ספיר

Video Killed The Radio Star

פתיחת התערוכה תתקיים ביום חמישי ה-15.5 בשעה 14:00.
ביום הפתיחה תתקיים הרצאת אורח בהשתתפות האמניות רותי סלע ורינת קוטלר

משתתפים: דורון סולומונס, רותי סלע, רינת קוטלר
אוצרות: זהבית דמוסי, לי טובי, נריה טרבלסי, זיו רומבלסקי ניצן שמעוני- שנה ג'.

התערוכה תבקש לחשוב על הקשר בין וידאו ארט לוידיאו קליפ. היא תעשה זאת באמצעות הזמנה לאמנים לבחור עבודה אחת מקורפוס העבודות שלהם, וכן לבחור וידאו קליפ על מנת לחשוב על החיבור בין המדיומים.
בעוד שתי הסוגות חולקות מדיום משותף, גם הוידיאו ארט וגם הוידיאו קליפ, עשויים להציע חוויה ויזואלית שמייצרת מחשבה על הקשר בין דימוי לגוף, לחברה, למוסכמות, לכלכלה. מעניין לחשוב, שבעוד שנקודת המוצא של הוידיאו קליפ היא תמיד שיר, עבודות וידאו פעמים רבות מונעות דווקא מהמחשבה על הקשרים שבין דימוי סאונד ועריכה.
שם התערוכה שאול משם של קליפ משנת 1979, לא בהכרח כדי לעסוק בקליפ עצמו אלא בסוג המשמעיות ששם השיר עשוי לייצר:  ככזה הוא מציב את הוידיאו כז'אנר וכמדיום בפני עצמו ובו בעת מגלם מלחמה בין מדיומים.  נדמה שדווקא השאלת השם היום, בעידן בו הוידיאו כמו גם הרדיו נדמים כטכנולוגיות מיושנות, יכולה לאפשר לחשוב על האופן בו הן הוידיאו ארט והן הוידיאו קליפ הפכו הנשאים האחרונים ששמם מוגדר דרך טכנולוגיות הוידאו.
 

תערוכת בוגרות לימודי אמנות במכללת ספיר 15.5.2014

אנימצית החומר

ביום חמישי ה-15.5 בשעה 16:30 תפתח בגלריה בקיבוץ בארי תערוכתן של האמניות ובוגרות ביה"ס לאמנות במכללה האקדמית ספיר, לירון יערי וזווידיתו יוסף.
אוצרת:  זיוה ילין, מנהלת הגלריה ומרצה בבית הספר לאמנות במכללת ספיר.
את קיום התערוכה אפשרו ידידי ביה"ס שהעניקו מלגות לבוגרות המצטיינות, במטרה לקדם ולתמוך באמנים צעירים ובוגרי החוג.

לירון יערי עוסקת בתפר שבין הישן לחדש, ובין החלוד והמלוטש - לחדש ולמודרני. את החומרים לעבודותיה היא מוצאת ורואה בכל מקום. לרוב היא מוצאת חומרים נטושים, מרכיבה אותם מחדש ומפיחה בהם חיים. בין עבודותיה מוצגות מכונות שיערי הרכיבה בעצמה, והחלק העיקרי בהן הוא המגנט המאפשר להן לנוע.
זווידיתו יוסף יוצרת עבודות מפחם, היוצרות טרנספורמציה בחומר, שנחשב בעינינו כחומר נחות ומלכלך. היא יוצרת מתוך הפחם מונומנטים של זיכרון מתוך הכרות עמוקה עם החומר, עם העבר וההווה שלו, שהתמזגו עם עולמה הפנימי. יוסף עלתה מאתיופיה בילדותה, וזיכרונות הילדות שלה מטושטשים. בעזרת ציורי האמנות היא בונה מחדש את זיכרון ילדותה.

כאמור, הפתיחה חגיגית תתקיים  ביום ה', 15.5, בשעה 16:30 בגלריה בקיבוץ בארי. במהלך הערב יתקיים שיח עם האמניות המציגות. את התערוכה אוצרת זיווה ילין.

שעות פתיחת הגלריה: יום ה'- 17:00-19:00, שישי- 9:00-13:00, 19:30-20:30, שבת-11:30-14:30 או בתאום מראש עם זיוה ילין
לאתר הגלריה בבארי

בית הספר לאמנות, חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר, שבראשותו עומדת מיכל שמיר משלב לימודי אמנות מלאים עם תואר אקדמי בתרבות. הלימודים מעניקים ידע רב וכלים בתחום התרבות והאמנות כמו: הפקה, יצירה, הפצת תרבות והנגשת אמנות. כמו כן, מעניקים הלימודים בביה"ס לאמנות ותעודת "אמן מנחה".

מתוך עבודה של לירון יערי, בוגרת בית הספר לאמנות במכללת ספיר

מתוך עבודה של לירון יערי, בוגרת בית הספר לאמנות במכללת ספיר

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 13 =