המכללה האקדמית ספיר מארחת את האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים

ביום שני 6.1.2020, בשעות 18:30-17:00, תקיים לראשונה האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים מפגש פתוח לציבור במכללה האקדמית ספיר.

המפגשים בספיר הם תחילתו של מיזם ארוך-טווח חדש, שבו האקדמיה הלאומית מבקשת להרחיב ולהעצים את קשריה עם הסגל והסטודנטים של מוסדות ההשכלה הגבוהה בפריפריה הגאוגרפית ועם הקהל הרחב באזורים אלה המתעניין בעולמות הידע של מדעי הטבע ומדעי הרוח שחברי האקדמיה פועלים בהם.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הראשונה שהאקדמיה הלאומית למדעים מגיעה אליה במסגרת יוזמה זו.

המפגש הקרוב יעסוק בנושא "תגליות" והוא הראשון מבין שניים.
במפגש הראשון ידבר חתן פרס נובל לכימיה פרופ' אהרן צ'חנובר, חבר האקדמיה מהטכניון – מכון טכנולוגי לישראל, על "אתיקה ומדע וטכנולוגיה – על השניים ללכת יחדיו", ופרופ' ישראל פינקלשטיין, חבר האקדמיה מאוניברסיטת תל אביב, ידבר על "קריסת העולם של תקופת הברונזה, המאה ה-12 לפסה"נ: משבר אקלימי וצמיחת ישראל הקדום". יו"ר המפגש תהיה פרופ' נילי כהן, נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.

המפגש השני יתקיים בחודש מרס ויעסוק בנושא "זיכרון". ירצו בו פרופ׳ מיכל בירן, חברת האקדמיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שתדבר על "הזיכרון ההיסטורי של המונגולים", ופרופ' ידין דודאי, יו"ר החטיבה למדעי הטבע של האקדמיה, ממכון ויצמן למדע, שידבר על "זיכרון ושכחה אצל בני אדם". יו"ר המפגש יהיה חבר האקדמיה פרופ׳ אבנר הולצמן מאוניברסיטת תל אביב.

ההרצאות פתוחות לקהל הרחב.

"האקדמיה רואה כחלק מתפקידה להנגיש את המדע לציבור הרחב. בכוונת האקדמיה להמשיך לערוך מפגשים במוסדות ההשכלה הגבוהה בדרום ובצפון, שבכל אחד מהם ירצו שני חברי אקדמיה על נושא רחב הקשור לעבודת המחקר שלהם. האקדמיה פנתה למכללת ספיר ראשונה ושמחה בהיענות החיובית", מסרה הנשיאה פרופ' כהן.

פרופ' ניר קידר, המשנה לנשיא המכללה האקדמית ספיר: "מכללת ספיר שמחה לארח את האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים לסדרת הרצאות מפי בכירי המדענים והמדעניות של ישראל. אין בית אקדמי מתאים יותר לסדרת הרצאות על תגליות ועל זיכרון ממכללת ספיר, המחנכת לסקרנות, לאיכות אקדמית גבוהה ולחדשנות בלמידה, במחקר, ביצירה ובהוראה, וכל זאת מתוך מחויבות עמוקה לחברה הישראלית ובמיוחד לתושבי הנגב ועוטף עזה".

הזמנה לאירוע המפגש בנושא תגליות

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
5 + 8 =