המחלקה למדעי המחשב

חלון לתעשיית ההייטק

סיגל גולן

מזה שש שנים מקיימת המחלקה למדעי המחשב, במסגרת הסמינר המחלקתי, סדרת מפגשים לסטודנטים עם אנשי מקצוע בתעשייה. מטרת המפגשים היא המעבר מתאוריה למעשה: חשיפת הסטודנטים למגוון תחומים רב בתעשיית ההייטק והתוכנה הישראליים לטובת היכרות קרובה יותר עם חברות ואנשי המקצוע מהמובילים בתחום, ואפשרויות תעסוקה עתידיות.

השנה נפתחה עם שני מפגשים:
יוני פלר, מפתח תוכנה בחברת עתיד האוטומציה הרצה על עולם האוטומציה בפיתוח תוכנה:
בשל הפופולריות ההולכת וגוברת של גישת פיתוח התוכנה הזריזה (Agile Software Development) הדרישה כיום למפתחי אוטומציה הולכת וגוברת, על חשבון הבודקים הידניים. בהרצאתו סקר יוני פלר את המתודולוגיות והכלים המודרנים באוטומציה, תוך התמקדות בתפקידו המודרני של בודק התוכנה.

ד"ר אלון גרובשטיין, מנהל חטיבת הדאטה והאנלטיקה בחברת Trax Retail הרצה על חדשנות בעולם הקמעונאות:
ד"ר גרובשטיין, שעוסק מזה כ-15 שנים בבינה מלאכותית, הציג את המערכת ליצירת ייצוג דיגיטלי של מדפי מוצרים, אותה מפתחת חברת  Trax Retail. באמצעות ניתוח תמונה מתקדם, המבוסס על תהליכי למידה עמוקה של אלגוריתמים, המערכת מסייעת להתמודד עם המציאות הדינמית הסבוכה בעולם הקמעונאי.

בהמשך השנה צפויות הרצאות מרתקות נוספות בתחום.

לרשימת המפגשים המלאה

המחלקה למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר, בראשותה של ד"ר נורית גלעוז, מציעה תכנית לימודים, המשלבת תאוריה של נושאי הליבה במדעי המחשב לצד קורסים שימושיים וקשר לתעשיית התוכנה הישראלית. תכנית הלימודים מתעדכנת בהתמדה עם הטכנולוגיה המתפתחת, תוך שמירה קפדנית על איזון בין דרישות הבסיס המדעיות, הידע הטכנולוגי והמודעות למגמות החדשות בתעשייה. התכנית מקנה לבוגריה הכשרה המאפשרת השתלבות וקידום בתעשיית התוכנה, או לחילופין להמשיך לתארים מתקדמים.

תמונות משני סמינרים  במדעי המחשב 2019
צילומים: ירדן פינטו ודן ברדוגו

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 3 =