המחלקה לתרבות - יצירה והפקה

טקס תחרות חותמת אישית ליצירה צעירה

ביום חמישי הקרוב, 21.11.19, יתקיים בבית עלמא בתל אביב טקס חלוקת פרסי "חותמת אישית" ליצירה צעירה לשנת 2019.

התחרות מנוהלת על ידי המחלקה לתרבות – יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר, בשיתוף עמותת ע.נ.ת, עידוד נטיעות תרבותיות בנגב.

חותמת אישית היא תחרות של סיפורים קצרים, הפתוחה בפני צעירים כותבים מכל רחבי הארץ (עד גיל 35). מטרתה לעודד יצירה מקורית ולספק במה ליוצרים מוכשרים בתחילת דרכם. התחרות היא חלק מחזונה של מכללת ספיר, המחויבת לפיתוחם של עולם התרבות בישראל ולקידומם של כוחות יצירתיים בתוכו.

שווי הפרסים הכספיים שמחולקים בפרסי "חותמת אישית" עומד על 25,000 שקלים.

מבין מאות רבות של סיפורים שנשלחו לתחרות, נבחרו חמשת הסיפורים הנבחרים על ידי וועדת השיפוט. השנה, חבר השופטים כלל את העורך, המבקר והמרצה יותם שוימר, הסופרת ענבר אשכנזי, הסופרת בלה שייר, הסופר והאמן יוסי וקסמן, חוקר התרבות ד"ר נדב אפל ממכללת ספיר, ואשת התרבות רחלי ורצברגר. במהלך הטקס יוכרז הסיפור שזכה במקום הראשון.

על חמשת היוצרים שעלו לגמר התחרות:
שיר דהן עם סיפורה 'ספסל' - בת 27 מירוחם, בוגרת מחזור ראשון של תכנית לימודי הכתיבה (והחיים) של בית הספר לאומנויות המילה בירושלים. כיום, שנה ב' בתוכנית 'כולנא' - במחלקה לתרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר.
ירדן בן צור עם סיפורו 'יונתן' - בן 33 מתל אביב, לומד לתואר שני בספרות באוניברסיטת תל אביב. לרוב כותב שירים, עובד על ספר ראשון ומתרגם מגרמנית.
תמר חנה קינן עם סיפורה 'ווסילי' - בת 33 מתל אביב. למדה משחק שלוש שנים בבית ספר דתי למשחק בירושלים. לאחר כן למדה במשך ארבע שנים ב'מנשר'.
נעה מור עם סיפורה 'עונות השנה' - בת 29 מקיבוץ דורות, בוגרת תואר ראשון ברוקחות. כעת סטודנטית ללימודי רוקחות קלינית באוניברסיטה העברית.
עדי ארצי עם סיפורה 'אמא של נלי' - בת 32 מנתניה, בוגרת תואר ראשון בתקשורת וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף, למדה קופירייטינג ב"קופיוויז". עיתונאית ברשת "ידיעות אחרונות" ומחברת הספר "אדם הלך לאיבוד", שעתיד לצאת לאור. כותבת שירים וסיפורים קצרים בעמוד "עדי כותבת על הקירות" בפייסבוק.

מדברי יו"ר חבר השופטים, יותם שוימר:
"נושא התחרות השנה היה "כי אל אשר תלכ/י – אלך", ורבים מהסיפורים שנשלחו לתחרות מציגים קשרים בין בני אדם לחיות, או מתוארים מנקודת המבט של החיה. מעניין שנושא של נאמנות, דרך משותפת וגורל הביא כותבים רבים לפנות דווקא לקשר של אדם-חיה. אולם הקשרים הללו, כמו גם הקשרים האנושיים שמופיעים בסיפורים שעלו לשלב הגמר, אינם קשרים אוטופיים ומתקתקים. אלו קשרים סבוכים, לעתים אפלים ומכמירי לב. הם משמשים כתיבת תהודה רבת עוצמה למתח שבין אהבה ומחוייבות לבין תהפוכות הגורל, כפי שנתפס ונחווה על ידי צעירים ישראליים."

לכל הסיפורים שעלו לגמר התחרות

המחלקה ללימודי תרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר בראשותו של ד"ר ניר קדם, הינה ראשונה ויחידה בישראל בדומה למספר אוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל. התכנית כוללת שילוב של מדעי הרוח, האמנות והתרבות יחד עם יישום מעשי. לבוגרים מוענק תואר ראשון בתרבות - יצירה והפקה, למעוניינים לעסוק בניהול והפקת אירועים, ניהול מוסדות תרבות, כתיבה ועריכת תכנים, הוצאה לאור ושימור תרבות וארכיונאות. וכן, בתחומי האמנויות: מוזיקה, אוצרות ואמנות וניהול מוסדות אמנות. המחלקה לתרבות- יצירה והפקה בשיתוף פעולה עם בי"ס לאמנות בספיר מכשירה לתפקיד אמן מנחה בקהילה.

חמשת העולים לגמר בתחרות חותמת אישית

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 4 =