בית הספר לעבודה סוציאלית

פרס שמעון פרס יוענק לביה"ס לעבודה סוציאלית בספיר

פרס שמעון פרס של קרן פורום העתיד ישראל-גרמניה, יוענק השנה לבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר עם ארגון AGJF Sachsen הגרמני

החודש יוענק פרס שמעון פרס מטעם קרן פורום העתיד ישראל-גרמניה לבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר והשותפים הגרמנים מהארגון  AGJF Sachsen על עבודתם המשותפת.

מטעם בית הספר לעבודה סוציאלית יקבלו את הפרס ד”ר מירב משה גורודפסקי, ראשת בית הספר, מייסדת ומנהלת מז”ח - המרכז לזכויות חברתיות וד”ר מיכל קומם, חברת סגל בבית הספר לעבודה סוציאלית, מייסדת ומנהלת מרכז רותם - צעירות פרקטיקה מחקר. הפרס יוענק על ידי שר החוץ הגרמני ביום א’ ה-15.9.19,  בבית עיריית ברלין בגרמניה.

הפרס מוענק לשני הארגונים על תכנית משותפת שהתקיימה בגרמניה ובישראל, בה השתתפו סטודנטים לעבודה סוציאלית מבית הספר ואנשי מקצוע מארגונים מובילים ממחוז סקסוניה בגרמניה. התכנית עסקה בנושא מצבי מצוקה וסיכון בקרב בני נוער וצעירים, ובמסגרתה התקיימה למידה משותפת של סוגיות הנוגעות לנושא, האתגרים שמצבים אלה מציבים בפני אנשי המקצוע שעובדים עם בני הנוער והפתרונות והשירותים החברתיים המוצעים בשתי המדינות. ברקע הנושא המקצועי עמדה ההתמודדות של כל המשתתפים עם עמדות קיצוניות בחברה: בצד הגרמני - התמודדות עם הקצנה של ימנים נאו-נאצים ובצד הישראלי - הקצנה והתמודדות עם מפגש בין יהודים וערבים או מתן מענה בזמן מלחמה.

ד”ר מיכל קומם, חברת סגל בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר: “התכנית אפשרה לסטודנטים משתי המדינות ללמוד על התמודדות עם מצבי חיים שמשפיעים קודם כל על בני הנוער והצעירים, כאוכלוסייה פגיעה במיוחד; איזה אופי מקבלות ההתמודדויות של כל מדינה ומה הפתרונות המוצעים. זה היה רק טבעי שהמכללה האקדמית ספיר תהיה שותפה בתכנית כזו, כמכללה המייצגת את החברה הישראלית והאתגרים הקיימים בה, מבחינה ביטחונית, כלכלית, חברתית ופריפריאלית”.

פרס שמעון פרס מוענק מדי שנה מתוך אחריות לידידות המיוחדת בין שתי המדינות ומציין מדי שנה מנהיגֹוֹת ומנהיגים ונשות ואנשי מקצוע מגרמניה ומישראל, שהרימו תרומה מיוחדת לעיצוב יחסי ישראל-גרמניה. במשך עשרות שנים פעל שמעון פרס (2016-1923), נשיאה לשעבר של מדינת ישראל וחתן פרס נובל לשלום, למען חיזוק יחסי ישראל-גרמניה. בנאום שנשא בפני הפרלמנט הגרמני בשנת 2010 הוא הדגיש את הידידות הייחודית בין גרמניה לבין ישראל. כפי שהודיע נשיא גרמניה שטיינמאייר בנאומו בירושלים במאי 2017, משרד החוץ הגרמני החליט לתקצב פרס מיוחד לזכרו של שמעון פרס ופועלו. את הפרס השנתי בסך פעמיים 10,000 אירו מעניק משרד החוץ הגרמני בשיתוף עם קרן פורום העתיד גרמניה-ישראל. הפרס מוענק מתוך אחריות לידידות המיוחדת בין שתי המדינות ומציין מדי שנה מנהיגֹוֹת ומנהיגים ונשות ואנשי מקצוע מגרמניה ומישראל, שהרימו תרומה מיוחדת לעיצוב יחסי ישראל-גרמניה.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי, שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה ואבטלה, טראומה ואובדן והזדקנות. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

מקבלי פרס פרס
בתמונה: ד"ר מירב משה גורודופסקי, ואנקה מיינבך-סטיינס (מנכלית הארגון השותף) מקבלות את הפרס מד"ר תמרה אור, והייקו מאסס, שר החוץ הגרמני. בתמונה השנייה: ד"ר מיכל קומם. צילום: Ruthe Zuntz

 

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
10 + 2 =