המחלקה לתקשורת

לומדים ותורמים לחברה: סטודנטים לתקשורת הפיקו סרטונים לחולי סרטן

רעות יעקבי

שיתוף פעולה בין המכללה האקדמית ספיר והמחלקה האונקולוגית בבית החולים סורוקה, יצר סדרת סרטוני הסברה על מחלות הסרטן לחולים ובני משפחותיהם.

במסגרת פרויקט ההנגשה הדיגיטלית של המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר עבור ביה"ח סורוקה, סטודנטים שנה ב' הפיקו סדרת סרטונים שנועדה לענות על הצורך של המערך האונקולוגי להנגיש מידע למטופלים ולמשפחותיהם בצורה פשוטה ונהירה, במטרה להוריד חרדות.

הסדרה כוללת 10 סרטונים, שחלקם מתמקדים במחלות סרטן וחלקם במערך הטיפולי והסוציאלי שהמרפאה מעניקה למטופליה.

הפרויקט הופק בשתי סדנאות של תלמידי שנה ב' מהמסלול לתקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית. בסדנת "סטוריטלינג דיגיטלי" התלמידים עבדו על תחקיר וכתיבת תסריט, ובסדנת "צילום ועריכת וידאו" התלמידים עבדו על תרגום התסריט לתסריט צילומי ועל הצילום והעריכה בפועל.

ההפקה כללה מספר ימי צילומים בסורוקה וכמה מרתונים בחדרי העריכה במכללה, תוך ליווי צמוד של סגל המחלקה לתקשורת.

ד"ר מוטי גיגי, ראש המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר: פרויקט סורוקה, הוא פרויקט ייחודי ויוצא דופן שמשלב הן יכולות מעשיות מהשורה הראשונה והן תרומה לחברה. סטודנטים של שנה ב׳ לומדים לבנות תסריט, תחקיר, לצלם ולערוך ולא סתם לפרסומת או למוצר אלא יוצרים סרטונים של כל סוגי מחלות הסרטן, הטיפולים ותופעות הלוואי. המסלול משלב עשייה מקצועית עם המרצים מהשורה הראשונה לצד עשייה חברתית ברוכה וחשובה.

עוד על הפרויקט בסרטונים הבאים:

ד"ר מוטי גיגי, ראש המחלקה לתקשורת בספיר, מספר על התכנית הייחודית בתכנית בוקר טוב ישראל בגל"צ

אביחי דלאל, סטודנט במחלקה לתקשורת, משתף בתהליך העשייה אצל פאולה ולאון בתכנית הבוקר, קשת 12

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר מוטי גיגי, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו ושידורים דיגיטליים ותקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 5 =