המחלקות לתקשורת, תרבות - יצירה והפקה ולימודים רב-תחומיים

ד"ר ענבל בן אשר גיטלר, אוצרת תערוכת אדריכלות בגרמניה

ד"ר ענבל בן אשר גיטלר, מרצה בספיר, היא אחת מאוצרי תערוכת Timely Teaching על אדריכלות ישראלית בויימאר, גרמניה, במסגרת האירועים לציון 100 שנים לתנועת הבאוהאוס

התערוכה, Timely Teaching: הוראת השעה: חינוך אידיאליסטי ואדריכלות מודרנית, הוצגה לראשונה בבית האדריכל, וייחודה בכך שהיא מתמקדת באדריכלות של מבני חינוך. היא כוללת מבנים מלפני קום המדינה ואחריו, ומציגה את הקשר ההדוק והייחודי שנוצר בארץ בין אידאולוגיות שונות: הקיבוצית השיתופית, החינוך החקלאי, החינוך הציוני-דתי, ועוד, לבין הסביבה הפיזית שתוכננה כדי ליישם אותן הלכה למעשה. התערוכה חושפת גישות תכנוניות מגוונות כמו גם טכנולוגיות בנייה שונות, מסורתיות מול תעשייתיות, ובכך מאתגרת את ההגדרות המקובלות של מהי אדריכלות מודרנית, וכיצד זו באה לידי ביטוי בישראל.

התערוכה נבחרה להציג בויימאר, גרמניה, בספטמבר הקרוב, לאחר שבן-אשר גיטלר וד"ר אדריכלית יעל אלואיל, נציגות ארגון DoCoMoMo בישראל (הארגון העולמי למחקר, שימור ותיעוד של מורשת האדריכלות המודרנית) יחד עם שותף גרמני, האדריכל רוני שולר, מאוניברסיטת הבאוהאוס בויימאר, זכו במענק בסך 3,000 יורו. לאחר התצוגה בוייאמר, התערוכה תנדוד ברחבי גרמניה במשך שנה.

ד"ר ענבל בן אשר גיטלר, מרצה בכירה בספיר, מלמדת במחלקות: תקשורת, תרבות - יצירה והפקה ולימודים רב-תחומיים. היא מלמדת קורסים להיסטוריה של אדריכלות ואמנות מודרנית, ותרבות חזותית.
לצידה אוצרים את התערוכה: אדר׳ דנה גורדון ואדר׳ ערן טמיר-טאוויל מהגלריה בבית האדריכל, תל-אביב, וד"ר אדר׳ יעל אלואיל, היסטוריונית של הארכיטקטורה ומרצה בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים  בטכניון.

בתמונה ד"ר ענבל בן אשר גיטלר וחלק ממבנה באוהאוס

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
7 + 2 =