מודל חדשנות ויזמות במכללת ספיר - ח"י ספיר

במכללת ספיר פועל מזה שנתיים מרכז יזמות וחדשנות ע"ש יוסף בן לולו, המציע ל30 סטודנטים מן המכללה חטיבת לימודים ביזמות וחדשנות. הצלחתו של מרכז יזמות וחדשנות זה איפשרה למכללה להשתתף בתחרות ארצית של המועצה להשכלה גבוהה, ולזכות בפרס כספי משמעותי על "ההצעה היצירתית ופורצת דרך ביותר" מבין כל ההצעות המתחרות. זכיה זו תאפשר למכללה, החל משנת הלימודים הקרובה, להגדיל באופן ניכר את הפעילות של מרכז היזמות, ולאפשר לכל סטודנט במכללה המעוניין בכך, לרכוש את הכלים הדרושים כדי להפוך ליזם ולהתנסות בפיתוח של מיזם כזה, בתחום המעניין אותו, כבר במהלך הלימודים שלו במכללה. לתכנית חדשה זו קראנו מרכז ח"י בספיר.

מרכז ח"י בספיר יציע לכל הסטודנטים קורסים, הרצאות ואירועים אשר יפתחו את היצירתיות של הסטודנטים ויציידו אותם בכלים בסיסיים הנדרשים לכל יזם – ליזמים בתחום הטכנולוגי, החברתי, החינוכי או בכל תחום אחר. אך לב הפעילות של ח"י בספיר הנו בתכנית המעשית של המרכז, הכוללת 11 מעבדות ו4 קליניקות (ראו פירוט בטבלה), והמיועדת לסטודנטים בשנים מתקדמות. בכל אחת מהמעבדות יפעלו צוותים של סטודנטים, מרצים ותושבי הסביבה, המעוניינים לפתח מיזם טכנולוגי, חינוכי או חברתי בתחום בו מתמחה אותה מעבדה. בכל אחת מהקליניקות, לעומת זאת, יפעלו סטודנטים אשר מטרתם לספק תמיכה מקצועית במיזמים המפותחים במעבדות – כל קליניקה תספק תמיכה בתחום המקצועי הרלבנטי לה. הן במעבדות והן בקליניקות יפעלו הסטודנטים תחת הנחייה של אנשי אקדמיה ואנשי היי טק בעלי מוניטין וניסיון רב בתחומם. סטודנטים המשתתפים בתכנית היזמות יהיו זכאים לקרדיט אקדמי בהיקף שבין 8 ל 20 נק"ז (כתלות בהיקף התכנית שהם לקחו).

כל הפעילות המרתקת הנ"ל, הנפרשת על פני שנת לימודים אחת, תתרחש במרחב ה – eXlab, הוא מרחב החדשנות והיזמות החדש של מכללת ספיר. בסוף שנת הפעילות, יציגו הסטודנטים את המיזמים שלהם, והמוצלחים שבהם יעברו לתכנית האצה (אקסלרטור) בקיץ אשר תתקיים בחממת ההיי טק SouthUp שליד המכללה.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
7 + 9 =