תכנית חבר"ה המחלקה ללימודים רב-תחומיים | היח' לקידום הסטודנט הערבי

"לקרב להשכלה, לעורר סקרנות ולסמן את הדרך לעתיד מקצועי ותרבותי מבטיח"

לאחרונה התקיים מפגש הסיום של המחזור השני בתכנית עלם-מדע - תכנית לנוער שוחר מדע בדואי במכללה האקדמית ספיר.

זו השנה השנייה לתכנית, בה מגיעים כ-70 תלמידים מרהט ליום לימודים במכללה מספר פעמים במהלך השנה האקדמית, במטרה שייחשפו לתכנים אקדמיים עשירים. ואכן, בשנה זו נחשפו התלמידים לתחומים מגוונים: תקשורת, קולנוע, מדעי המחשב, הנדסה ופיזיקה, לצד היכרות עם המחלקות השונות ואווירת הלימודים הייחודית במכללת ספיר.

בראש התכנית עומד מקימה, ד"ר אמיר מיטל, ראש תכנית חבר"ה של המחלקה ללימודים רב תחומיים בשיתוף עם היחידה להנגשת ההשכלה לחברה הערבית במשרד הדיקן.

מתוך דבריו של ד"ר מיטל במפגש הסיום: "כל אדם מעצם טבעו רוצה לשפר את איכות חייו ובימים כמו היום, ימים שבהם אנחנו מגיעים לסופה של פעילות אקדמית, יש לנו הרגשה שהתקדמנו מעט, שהשתפרנו. היום אנחנו מסיימים את המחזור השני של התכנית, שנוסדה מתוך תחושה שאסור לנו למנוע מצעירים, מכם, לרכוש ידע. אנו מאמינים שבורות אינה העדר ידע אלא אי רכישתו. במהלך השנה שמעתם הרצאות בנושאים מגוונים ואני בטוח שכל אחד ואחת מכם שמע הרצאה על נושא שקרוב לליבו. מטרתם של ההרצאות ששמעתם הייתה לקרב אתכם להשכלה, לעורר בכם סקרנות ולסמן יחד אתכם את הדרך שלכם לעתיד מקצועי ותרבותי מבטיח."

צילום: נועה לוי ברנע, רכזת התכנית

המחלקה ללימודים רב תחומיים במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אריק טאיב, מעניקה לסטודנטים מכנה משותף תרבותי, עמוק ועשיר שישכלל את יכולת החשיבה והפעולה שלהם. מטרת תוכנית הלימודים להכשיר סטודנטים להתמודדות עצמאית וביקורתית עם תחומי דעת מגוונים, לשאול שאלות ולערער על המובן מאליו. רבים מבוגרי המחלקה משתלבים בלימודים מתקדמים באוניברסיטאות בארץ וחו"ל. במחלקה מסלול לתעודת הוראה, מסלול מצטיינים עם אפשרות המשך לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית בספיר בארבע שנים וכן מסלול לפעילים חברתיים ופוליטיים.

תכנית חבר"ה היא תכנית למצטיינים פעילים פוליטיים וחברתיים במסגרת הלימודים לתואר רב-תחומי. במסגרת התכנית לומדים לתואר ראשון ותואר שני בממ"צ תוך 4 שנים ומקבלים נק"ז אקדמי תמורת פעילות ציבורית, חברתית ופוליטית. התכנית מיועדת לקבוצה מצומצמת של מצטיינים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 6 =