בית הספר לעבודה סוציאלית

כנס זכויות אדם ופרקטיקה של מדיניות

בית הספר לעבודה סוציאלית קיים כנס שבחן את הקשר בין זכויות אדם, פרקטיקה של מדיניות ועבודה סוציאלית.

הכנס נפתח עם הרצאתה של ד"ר ג'יין מקפרסון מאוניברסיטת ג'ורג'יה באטלנטה, ארה"ב, יו"ר ועדת זכויות אדם של ה-Council of Social Work Education. ד"ר מקפרסון סקרה באמצעות מבט היסטורי את הקשר בין מקצוע העבודה הסוציאלית וזכויות אדם. היא הדגימה את הפרקטיקה של עבודה סוציאלית מבוססת זכויות.

ד"ר מירב משה גרודופסקי, ראש בית הספר לעבודה סוציאלית ויוזמת הכנס, הציגה ממצאים ממחקרה העוסק במודלים של עבודה סוציאלית מבוססת זכויות. במרכז המחקר עמד המודל של מרכזי עוצמה והמודל של מז"ח. המחקר חידד את השוני בין תהליך של מיצוי זכויות לעומת פרקטיקה מבוססת זכויות.

במהלך הכנס התקיימו ארבע סדנאות שחשפו את משתתפי הכנס: עובדות ועובדים סוציאליים, פעילים חברתיים, סטודנטים ואנשי אקדמיה, לדרכים שונות לקידום זכויות אדם ופרקטיקה של מדיניות.

השותפים בכנס: מרכזי זכויות חברתיות (מז"ח), פיקוח העבודה הקהילתית של משרד הרווחה במחוז הדרום ושתיל.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי, שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה ואבטלה, טראומה ואובדן והזדקנות. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
7 + 0 =