ביה"ס לעבודה סוציאלית | מרכז רותם

ממשיכים להצטיין בעשייה למען החברה

ד"ר מיכל קומם זכתה בפרס שפיצר לעשייה חברתית בנגב על פעילותה למען נערות ונשים צעירות בסיכון

פרס שפיצר ע"ש שרלוט ב' וג'ק ג' שפיצר (ז"ל), לעשייה חברתית בנגב, הוענק השנה לד"ר מיכל קומם המנהלת את מרכז רותם במכללת ספיר. המרכז שהינו חלק מביה"ס לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, מטפל ועוסק במחקר עם נערות ונשים צעירות במצבי סיכון. המרכז מסייע לנערות ולצעירות להשתתף בתכניות במסגרת המכללה ופעמים רבות דרך ההשתתפות זו, אותן צעירות (רובן בטווח הגילאים 17-30) מתקדמות ואף מגיעות לאקדמיה. הפרס הוענק לד"ר קומם על עשייתה החברתית לאורך 20 השנים האחרונות.
 
ד"ר קומם חולקת את הפרס עם ח'יר אלבז, שהנו חבר בוועד המנהל של מכללת ספיר ומנהל שותף של ארגון אג'יק מכון הנגב, אשר פועל למען האוכלוסייה הערבית בנגב, בדגש על האוכלוסייה הבדואית. המכון פועל במישורים רבים כמו עבודה, השכלה ושת"פ בין האוכלוסייה היהודית לערבית בדרום, למען צמצום הפערים של החברה הערבית בנגב לעומת המרכז. הפרס יוענק לשניים בטקס שייערך ב-22 במאי.
 
מכללת ספיר ממשיכה להצטיין השנה בפועלה הרב ובעשייה חברתית לאחר שלאחרונה זכתה גם בפרס המועצה להשכלה גבוהה למעורבות אקדמית בקהילה, פרס שניתן למכללה בשל ההיקף והאיכות של פעילותה החברתית והשילוב של פעילות זו כחלק אינטגרלי מהתכנית האקדמית.

ד"ר מיכל קומם אמרה בהתייחסה לקבלת הפרס: "אני נרגשת מההערכה וההכרה בעצם קבלת הפרס, מרגישה גאווה ששותפי לפרס הוא ח'יר, כשאנחנו יודעים שלפי לא מעט נתונים הנגב נמצא בפער גדול מהמרכז - אני שמחה על שיתוף הפעולה החשוב לשינוי המציאות הזו. אני מקווה שמכללות נוספות יאמצו מודל זה שפיתחה מכללת ספיר ושההכרה בעשייה הזו תביא בעיקר להכרה בצורך החשוב להשקעה ציבורית בנשים הללו – השקעה שכזו יכולה לפתוח להן דלתות ואפשרויות לפרוח."

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי, שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. אשכולות: עבודה סוציאלית בינלאומית, שיקום, תעסוקה ואבטלה, טראומה ואובדן והזדקנות. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית.

צילום: יעל רוזן

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
14 + 3 =