מכללת ספיר רושמת הישגים בכנס Clever הבינלאומי

יובל דולב

צוות מרצים מסגל ההוראה של המכללה: דן פרייפלד, שירה לפידות, אפרת ליברמן וד"ר תמי רזי השתתפו ב"כנס "Clever באמסטרדם והציגו את התקדמות המכללה בפרויקט Clever הבינלאומי.

מטרת הפרויקט היא להטמיע פיתוח מנהיגות יצירתית כחלק ממתודה של הוראה וליצור מעורבות משמעותית של הסטודנט והשפעה על אזור הנגב המערבי.
השאיפה הינה ליצור תשתית בת קיימא במכללה לטובת ייצור המשכיות והפצה של חדשנות בהוראה ולמידה בקרב מרצים, סטודנטים ומנהלה, באמצעות שיתופי פעולה אינטרדיסציפלינריים בינלאומיים ועבודת צוות.

צוות המכללה הציג את העשייה המשמעותית של המכללה בתחומים הבאים:

  • קיום סדנת פיילוט אינטרדיסציפלינרית בברייטון אנגליה, המשלבת 2 מחלקות: עיצוב מדיה וניהול תרבות. מטרת הסדנה היא לייצר חוויה דיגיטלית טכנולוגית שתעודד את תושבי אופקים להגיע לפסטיבל מדרום של המחלקה לתרבות- יצירה והפקה, ולצרוך תרבות איכותית.
  • הקמת פורום חדשנות ויצירתיות בהוראה ובלמידה בשיתוף עם היחידה לקידום ההוראה והלמידה, ובתוכו 3 צוותים המורכבים ממרצים וראשי מחלקות הדנים על חווית למידה, למידה עצמאית וטכנו פדגוגיה.
  • פתיחת eXlab - מרכז חדשנות ויזמות ייחודי המעודד יצירת פעילות אקדמית חדשנית המבוססת על למידה בפרויקטים, עבודה בקבוצות ויצירת תוצרים יזמיים אשר נותנים פתרון לאתגרים בנגב המערבי.
  • חיבור לגופים מוניציפליים וחשיבה אסטרטגית כיצד מכללת ספיר יכולה להשפיע על האזור בתחומי היצירה, המדיה והדיגיטל.

דן פרייפלד, ראש מסלול עיצוב מדיה במרכז הטכנולוגי להנדסאים ומנהל מעבדת ה-eXlab: "אני נרגש וגאה בהתקדמות שלנו בפרויקט Clever. יצרנו תשתית מצוינת כדי לפתח באופן רוחבי קורסים ופעילויות המכשירות את הסטודנטים שלנו להיות מנהיגים יצירתיים אשר פותרים אתגרים אמיתיים, עובדים בצוותים ומייצרים השפעה אמיתית על האזור."

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-7500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה ובעיר שדרות. במכללה 16 מחלקות לתואר ראשון (B.A.), 4 מחלקות לתואר שני (M.A.), מרכז טכנולוגי להנדסאים, מרכז ללימודי חוץ והמשך, בית ספר לאמנות וכן מכינות קדם אקדמיות. כמו כן מפעילה המכללה מעונות, מרכז ספורט, תחנת רדיו, גלריות, שרותי בריאות ופעילות מגוונת של אגודת הסטודנטים. בספיר שכר לימוד אוניברסיטאי ושנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 2 =