המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית

שנה שישית לשיתוף הפעולה עם אוניברסיטת ברמן בגרמניה

ד״ר מולי בנטמן

שיתוף פעולה בין המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בספיר ואוניברסיטת ברמן - קורס הכלה והדרה כמדיניות ארגונית (מחזור שישי)

נפתח חלקו השני של הקורס המשותף למחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר והמחלקה ללימודי תרבות מאוניברסיטת ברמן.

אחרי שבתחילת נובמבר ביקרו תלמידי המחלקה בהובלתו של ד"ר מולי בנטמן בברמן ועסקו בשאלות מדיניות של הכלה והדרה בגרמניה. הגיעו המשלחת הגרמנית לישראל ובשבוע הקרוב יעסקו הסטודנטים במדיניות של הכלה והדרה בישראל.

היום הראשון הוקדש להכרת הקמפוס והרצאות על החברה הישראלית. בערב כל סטודנט ישראלי אירח את מקבילו הגרמני, ויחד העבירו כולם ערב של שיחות ובירות על הבר.

ביום השני של השבוע האינטיסבי שלפניהם, ביקרו הסטודנטים במועצה האזורית הבדואית נווה מדבר, שם למדו על תולדות המועצה ועל תהליכי ההכרה וההסדרה של ישובי המועצה, אבו תלול, אבו קרינאת, ביר הדג' וקסר א-סר. הם נחשפו לקשיים העומדים בדרך להסדרה, על תנאי החיים בישובים המוכרים ובישובים הלא מוכרים. במהלך היום ביקרו התלמידים בבתי ספר מרשימים, מטופחים עם מנהלים פורצי דרך - בית ספר של אורט באבו תלול ובית ספר מאוד מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים באבו קרינאת'. משם המשיכה הקבוצה לקסר א-סר למוזיאון הבדואי הקטן וסיימו את היום במפגש עם ראש המועצה איברהים אלהואשלה ששיתף את הסטודנטים באופן שבו הוא היה רוצה לראות את העתיד של המועצה ואת מערכת שיתוף הפעולה הרצויה בין מוסדות המדינה לקהילה הבדואית.

ד"ר אורי לב, ראש המחלקה: "המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית רואה בקורס זה חשיבות עליונה כחלק מהותי בהכשרתם של בוגרים ובוגרות שנחשפים במהלך לימודיהם לדרכי חשיבה חדשות ורכישת יכולת להציג את השקפותיהם/ן גם באנגלית. קורסים בינלאומים לא רק עוזרים בהכרת דרכים אלטרנטיביות לפתרון סוגיות חברתיות אלא גם מקנים מיומניות רכות כמו יכולת תקשורת עם אלו הבאים מתרבויות שאולי שונות מעט משלנו."

המחלקה למנהל ולמדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר בראשות ד"ר אורי לב, היא המחלקה היחידה בישראל המעניקה תואר ראשון בתחום זה. התוכנית מקנה ידע בתחומים: מדעי המדינה, כלכלה וניהול, זאת לקראת שילוב הבוגרים בתפקידי ניהול במערכות השלטון בישראל, רשויות מקומיות, רשויות וחברות ממשלתיות, חברות ציבוריות, ארגונים קהילתיים, עמותות, NGO, וכן בחברות וגופים עסקיים. במהלך הלימודים זכאים הסטודנטים לקורס הסמכה לדירקטורים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
11 + 8 =