המרכז הטכנולוגי להנדסאים | מגמת טכנולוגיות מים

סיור מקצועי של סטודנטים ממגמת טכנולוגיות מים במפעל 'הכוכב מגופים'

יובל דולב

בתחילת החודש ביקרו סטודנטים ממגמת הנדסאי טכנולוגיות מים במפעל 'הכוכב מגופים' שבקרית גת.

כוכב מגופים הינו מפעל לייצור אביזרי צנרת שונים, מגופים הידועים בעמידותם ואמינותם ומשמשים במפעלי התפלה מהגדולים בעולם כמו גם בתעשייה התהליכית, בתשתיות מים ובמערכות כיבוי אש.

הסיור נערך במסגרת קורס צנרת ואביזרי מים לסטודנטים בשנה שלישית עם המרצה מר לוי פרנקל. מאז פתיחת הקורס הראשון בצנרת ואביזרי מים במכללת ספיר, מפעל הכוכב מגופים שמח לארח את תלמידי המגמה כל שנה במסגרת הקורס. הסטודנטים פגשו את אלינו מנהל השיווק הארצי  של המפעל, אשר הרצה בפני הסטודנטים והתלווה אליהם לסיור. במהלך הסיור נחשפו הסטודנטים לתהליך הייצור עצמו, הכולל את אופן ניקוי האבזר, תהליך עיבוד שבבי, תהליכי ציפוי שונים, תהליך גיפור תהליך בדיקת האבזר לפני משלוח וכמובן הכרת האבזרים השונים המסופקים על ידי יצרן זה, כולל מגופי שער אטימה רכה, מגופי סכין, הידרנטים, מתקני שבירה, מגופי פרפר צנטריים ואקצנטריים ומדי מים.

המגמה להנדסאי טכנולוגיות מים בראשות ד"ר מיטל אסרף שניר, מציעה תכנית ייחודית לספיר בתחום לימודים חדש, אשר הולך וצובר תאוצה לנוכח צרכים גוברים ברמה הלאומית: טיהור מים, טיפול ושמירה על איכותם, התפלה, שינוע וניצול מקורות מים ופיתוח טכנולוגיות. בתכנית לימודי מתקיני מז"ח ודוגמי מים, המקנים תעודות הסמכה של משרד הבריאות וכן תכנית התמחות רב שנתית לסטודנטים מצטיינים עם תאגיד המים של ת"א-יפו "מי אביבים".  הבוגרים ישתלבו בין היתר, בחברות תשתית העוסקות במים, שפכים וניקוז.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 1 =