דבר ראש המחלקה לתרבות - יצירה והפקה

המחלקה לתרבות - יצירה והפקה משלבת בין לימודים עיוניים ברמה גבוהה ללימודים מעשיים בתחומי התרבות השונים, והיא היחידה מסוגה בארץ. היא פונה למועמדים ומועמדות, המבקשים להעמיק בחקר התרבות, לרכוש השכלה רחבה, לפתח מחשבה ביקורתית, להשפיע ולמלא תפקידים בתחומים שונים של התרבות הישראלית: ניהול תוכן, ניהול הפקות, ניהול אמנותי, שיווק תרבות, עיתונאות בתחום התרבות, עריכה וביקורת ועוד.

המחלקה מעניקה השכלה בתחום לימודי התרבות (Cultural Studies), המשלב תחומי ידע שונים (סוציולוגיה, פסיכולוגיה, היסטוריה, תקשורת, אמנויות, פילוסופיה ועוד), ובוחן סוגי מדיה שונים (אינטרנט, ספרות, קולנוע, טלוויזיה, אמנות פלסטית, תרבות פופולרית ועוד). אנו מעמיקים בהבנת התרבות הישראלית שבה אנו חיים, התרבויות הסובבות אותנו, והתרבות הגלובלית.

הייחודיות של המחלקה נובעת משילוב הלימודיים העיוניים עם ההכשרה המעשית, המקנה לסטודנטים ניסיון מקצועי ומיומנויות בשני מסלולים (לבחירת הסטודנט):

  1. ניהול תרבות: הפקה, ניהול תוכן, שיווק ויזמות של אירועי תרבות ומוסדות תרבות;
  2. כתיבה ועריכה: עריכת תוכן, וכתיבה ביקורתית, יוצרת ועיתונאית המסקרת את עולמות התרבות והחברה.

אנו מקיימים חיבור בין התיאוריה לפרקטיקה, כלומר בין פיתוח האינטלקט והידע לבין פעילות תרבותית מעשית ועיצוב המרחב התרבותי בישראל. חיבור זה מאפשר לבוגרנו, שמשתלבים בענפי התרבות השונים, לתרום לרמה גבוהה של עשייה תרבותית ולהשפיע על התרבות בארץ.

הרמה הגבוהה של הידע העיוני והמקצועי מושגת במהלך הלימודים בעזרת סגל הוראה מיומן: מורים אקדמיים בעלי שם, וכן דמויות מרכזיות בעולם המעשי: עורכים של מוספי עיתונות ואתרי תוכן, מנהלי תרבות, מפיקים ומארגני פסטיבלים ואירועי תרבות.

אנחנו מאמינים במצוינות אקדמית, אך גם בגמישות מחשבתית ובניהול דיאלוג מתמיד עם הסטודנטים, המשתתפים, יחד איתי ועם הסגל, בעיצוב רוחה של המחלקה. ביחד, מורים ותלמידים כאחד, אנו מבקשים להשפיע על התרבות בישראל, על כל גווניה ואפיקיה, לקדמה ולהעשירה.

בין הפעילויות של המחלקה אפשר למנות הוצאת כתב עת שנתי בשם מעמול, אתר תרבות מקוון בשם מעמול און-ליין, ניהול של פסטיבל מדרום, הנמשך על פני שלושה ימים, וכן הפקת אירועי תרבות רבים.

אני מזמין מועמדים ומועמדות שמבקשים לברר פרטים, להתייעץ וגם להתלבט, לפנות אליי או אל סגל המחלקה. נשמח מאוד לסייע לכם ככל האפשר.

בברכה,
ד"ר עמרי הרצוג

ראש המחלקה לתרבות - יצירה והפקה

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 15 =
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים