על אודות המחלקה

המחלקה לתרבות - יצירה והפקה היא תכנית הלימודים היחידה מסוגה בישראל המשלבת בין לימודים אקדמיים בשדה הבין־התחומי "לימודי תרבות" (Cultural Studies) לבין הכשרה מעשית ומקצועית בתחום "ניהול התרבות והאמנות" (Arts and Cultural Management). תכנית ייחודית זו פונה למועמדות ומועמדים המבקשים —

  • להבין ולחקור את התהליכים האומנותיים, הפוליטיים והחברתיים שמניעים את היווצרותה של התרבות המקומית והעולמית על יצרניהָ וצרכניהָ.
  • לזכות בהכשרה מעשית ולהתנסות באפיקיו המגוונים של תחום ניהול התרבות, כגון: ניהול אירועי תרבות והפקתם; כתיבה, עריכה וניהול שוטף של מגזין תרבות מודפס ומקוון; הפקה, שיווק ותקצוב של אירועי תרבות; וכן יַזמוּת, מנהיגות וחדשנות בתחומי התרבות.
  • לפתח חשיבה ביקורתית ויכולת אנליטית המבוססות על היכרות מעמיקה עם הזרמים האינטלקטואליים שהשפיעו ועודם משפיעים על תחומי הידע והתרבות של העולם המודרני; ועם יצירות תרבות עולמיות וישראליות – החל בקלסיקות של תרבות המערב וכּלֶה ביצירות התרבות הפופולרית – ממגוון סוגים, כגון: יצירות ספרות, קולנוע, טלוויזיה, אמנות פלסטית, מוזיקה ו-New Media.
  • ללמוד אצל חוקרים ואנשי המקצוע מובילים שמשלבים בין שיטות הוראה מסורתיות (כגון הרצאות) וחדשניות (כגון למידה מבוססת פרויקטים), תוך הקפדה על מצוינות אקדמית ומקצועית. עם סגל ההוראה המיומן של התכנית נמנים חוקרים בעלי־שם שרכשו את הכשרתם האקדמית במיטב המוסדות האקדמיים בישראל ובעולם ובדיסציפלינות שונות, כגון: ספרות, פילוסופיה, כלכלה פוליטית, סוציולוגיה, היסטוריה, קולנוע וטלוויזיה, מדעי המדינה ועוד; וגם מומחים ואנשי שטח הפועלים בעולמות התרבות הישראליים, כגון: עורכים וכתבים של מוספי עיתונות ואתרי תוכן, מנהלי מוסדות תרבות, מנהלים אמנותיים, מפיקי פסטיבלים ואירועי תרבות ועוד.

במהלך שלוש שנות הלימודים לתואר ראשון, מפתחים תלמידי המחלקה כישורי מחקר וניתוח בהתאם לסטנדרטים אקדמיים גבוהים, וזוכים להכשרה מעשית ולניסיון מקצועי באחד משני המסלולים הבאים שבחרו:

מסלול ניהול תרבות: הפקה, ניהול תוכן, שיווק, תקצוב ויזמות של אירועי תרבות ומוסדות תרבות.

מסלול כתיבה ועריכה: עריכת תוכן, כתיבה עיתונאית־ביקורתית וכתיבה יוצרת המסקרות את עולמות התרבות והחברה.

עם פעילויותיהם הענפות של תלמידי המחלקה ומוריהָ נמנים הוצאה לאור של כתב־העת השנתי, מעמול; עריכה וכתיבה של מגזין התרבות המקוון, מעמול און-ליין; ניהולו והפקתו של פסטיבל מדרום וכן הפקת אירועי תרבות רבים.

בוגרות ובוגרי המחלקה משתלבים בהצלחה הן בתפקידי ניהול תרבות ועשייה תרבותית בשוק העבודה והן בלימודים לתארים מתקדמים באקדמיה הישראלית. עם סיום התואר, פתוחה בפני כל הבוגרות והבוגרים האפשרות להצטרף למועדון הבוגרים של המחלקה, שמציע מאגר מתחדש של התמחויות במוסדות תרבות, הצעות עבודה וסיוע בהשמה במקומות עבודה.

אנו מטפחים את דור העתיד של חוקרי התרבות ואנשי העשייה התרבותית – הצטרפו אלינו! יחד נשפיע על המרחב התרבותי בישראל, נקדם ונעשיר אותו. לפרטים נוספים, אנא צרו עמנו קשר.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 3 =