משרד הדיקן | הילל ספיר

פרס הלל על שותפות בקמפוס למרכז הלל ספיר

יובל דולב

מרכז הלל במכללה האקדמית ספיר, זכה בפרס שותפות בקמפוס בכנס HIGA (הכנס השנתי של תנועת הלל העולמית), שנערך החודש (דצמבר 2018) בקולורדו.

הפרס הינו פרס משותף לארגון הלל ולמכללת ספיר ומהווה הכרה בשיתוף הפעולה המוצלח בין התנועה העולמית למכללה.

הלל ישראל הינו ארגון שמטרתו לחזק את זהותם היהודית של סטודנטים ישראלים ולהעמיק את תחושת שייכותם לעם היהודי וזאת באמצעות חשיפתם והעמקת היכרותם עם המגוון הרחב של קהילות וזהויות יהודיות הקיימות בעולם כיום. זהו המרכז הישראלי של ארגון הלל העולמי אשר פועל בכ-500 קמפוסים ב-15 מדינות שונות והוא מהווה את הבסיס לפעילותו הגלובלית של הארגון העולמי. הלל ישראל פועל בשמונה מרכזים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ תוך שיתוף פעולה עם עשרות ארגונים חברתיים, מוסדות חינוך וגופים ממשלתיים ומוניציפליים.

מאז הקמת מרכז הלל במכללת ספיר בשנת 2007, פועלים המרכז והמכללה בשיתוף פעולה על מנת לקדם את החיבור בין ישראל ליהדות התפוצות בכלל, ולשיקום הקשר עם יהודי ארצות הברית בפרט.
מרכז הלל בספיר מציע לסטודנטים מגוון פעילויות להעשרה ופיתוח אישי; במהלך השנה הסטודנטים עוסקים בעשייה משמעותית למען העם היהודי כולו על ידי השתתפות בסמינרים, במשלחות דוברות אנגלית ורוסית ואירוח משלחות מחו"ל. סטודנטים רבים הלוקחים חלק בתוכניות הלל בוחרים לאחר התואר לצאת לשליחות בקמפוסים ובקהילות יהודיות שונות ברחבי העולם.

קארין אלקסלסי, מנהלת הלל במכללה האקדמית ספיר אמרה לאחר קבלת הפרס: "אנו שמחים ונרגשים לקבל את הפרס. הזכות היא קודם כל של מכללת ספיר, המהווה בית חם להלל ותומכת בפעילויות הלל מידי שנה".


 בתמונות קארין אלקסלסי, מנהלת הלל ספיר עם פרופ' עמרי ידלין, נשיא המכללה ועם אלון גייר דיקן הסטודנטים
צילומים: רוני רחמני וסיגל גולן

משרד דיקן הסטודנטים בהנהלת מר אלון גייר מעניק סיוע לסטודנטים ופועל בנושאים הקשורים לרווחתם. המשרד מעניק סיוע לבעיותיהם האישיות של הסטודנטים כמו: סיוע כלכלי, סיוע לסטודנט בשירות מילואים, לקויות למידה, סטודנטים עם מוגבלויות, הפניה לטיפול בשירות הפסיכולוגי, עוולת מנהליות ואקדמיות, סיוע לסטודנט הערבי וטיפול בעולים חדשים. כל זאת בשיתוף פעולה פורה עם שאר הגורמים במכללה.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 5 =