השקת ה-eXlab - מרחב היזמות והחדשנות בספיר

השקת ה-eXlab - מרחב היזמות והחדשנות של מכללת ספיר לקידום מיזמים (סטארט-אפים) טכנולוגיים וחברתיים

מרחב העבודה החדשני במכללה האקדמית ספיר יהא פתוח לסטודנטים, מרצים ועובדים של המכללה, כמו גם לתושבי הסביבה, המעוניינים לפתח מיזמים בתחומים שונים. לרשות היזמים יעמוד ציוד משוכלל ומנטורים שיסייעו בקידום המיזמים.

השקת ה- eXlab צויינה בארוע "האקתון" מיוחד לקידום אירועי תרבות ופנאי בנגב, במסגרתו פותחו פלטפורמות, שמטרתן לחזק את התשתית התרבותית בעוטף עזה ולייעל את אופן הפצת המידע אודות אירועי תרבות כאלה באזור. המתמודד עם קושי בהליכי הנגשת אירועים לתושבים.
באירוע השתתפו כ-250 יזמים ואורחים שנהנו מעשייה הכוללת יזמות, חדשנות והשפעה אמיתית על האזור!

ברכות חמות לקבוצות הזוכות!
מקום 1: צוות "מטרונגב": אלי בטט, צליל פולק, רויטל נחמני, מרב ברלב שטרית, עינב שם טוב.
מקום 2: צוות "NegEvents": ג'ואי יודלסון, בן הרמן, ג'יימס רוזן, אורטל לנדאו גדות, ברק בן אריס.
מקום 3: צוות "מה היום?": קיריל שיפר, מג'ד מחאגנה, סופי קרימברג.

פרופ׳ ידלין, נשיא מכללת ספיר: ״הקמתו של מרחב ה-eXlab הנו חלק ממהלך רחב יותר, בו החלה המכללה לפני כשנתיים, במסגרתו הוקם מרכז היזמות והחדשנות של המכללה (אשר מעתה ישב ב-eXlab) והוקמה חממת SouthUp בה פועלים כבר כתריסר סטארט-אפים. זהו חלק אינטגרלי מחזון המכללה, הנושא שלושה דגלים: הנגשה, מצוינות וקידום האזור והקהילות השכנות למכללה״.

דן פרייפלד, ראש מגמת עיצוב מדיה דיגיטלית של המרכז הטכנולוגי להנדסאים של מכללת ספיר ומנהל הפעילות של ה- eXlab: ״המטרה של מרחב העבודה והמעבדה היא בראש ובראשונה ליצור חשיפה לנושא היזמות והטכנולוגיה בנגב, תוך כדי חיזוק תרבות היזמות באזורנו. מטרה נוספת היא לגרום לסטודנטים שכבר מתגוררים בדרום הארץ, וכן לבוגרים ולתושבי האזור המתעניינים ביזמות, להישאר ולפתח את הפרויקטים שלהם כאן, בנגב".

בהמשך הדרך צפוי המרחב החדש לארח סדנאות ופרויקטים שונים, כאשר גם הציוד החדשני שהותקן בו וישמש את צוותי הפיתוח שיעבדו במקום, פותח אפשרויות רבות לקידום מיזמים וסטארטפאים כחול-לבן תוצרת הנגב. כאשר בין הפרויקטים שכבר קודמו על ידי סטודנטים במכללה במסגרת החטיבה ליזמות ניתן למצוא מערכת ייחודית שפותחה בשיתוף פעולה ועבור בית החולים סורוקה בב"ש, אתר לכלכלה שיתופית בתחום הבישול הביתי והמקצועי וכן פיתוח סרטוני תדמית עבור מוצרים ישראלים המיועדים לשוק הבינלאומי.

צילומים: עומר דאידה, אדווה אודיה עוגן, רון רחמני ו-TechNegev
עריכה: סיגל גולן

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 13 =