הסמכות ייחודיות

במסגרת תכנית הלימודים העשירה במגמת טכנולוגיות מים במרכז הטכנולוגי ספיר, זוכים הסטודנטים להשתתף בקורסים מטעם משרד הבריאות המקנים להם הסמכות ייחודיות נוספות וללא עלות נוספת:

דיגום מים משולב

תקנות משרד הבריאות מחייבות את כלל ספקי המים בארץ לבדוק את איכות המים באופן עקבי ולכל אורך כל שרשרת האספקה- החל מן המקורות, עבור במתקני הטיפול, ועד למערכות האספקה.
מטרת קורס דוגם מים משולב היא הכשרת דוגמי מים מקצועיים ואחראיים, אשר יהיו בעלי האחריות המרכזית על טיבם, לבצע בדיקות איכות של מי השתייה, מי קולחים ושפכים, ומי נופש, ובמקרה הצורך לטפל, לחטא ולהרחיק כל גורם בלתי רצוי העלול להזיק לבריאות.
לימודי הקורס מהווים הכנה לבחינות ההסמכה מטעם משרד הבריאות, ומקנים למשתתפי הקורס את כל הידע התיאורטי והמעשי הדרוש בכדי לבחון ולבצע בדיקות איכות המים, לחפש ממצאים חריגים או תחלואות, וכמובן למקסם את איכות המים ולמזער נזקים ככל האפשר. 
קורס דוגם מים משולב מיועד לכל העוסקים בתחומי מערכות המים, תברואה ואחזקה ומסיימי הקורס בהצלחה יחזיקו בתעודת דוגם מים מטעם משרד הבריאות הפותחת אפיקי תעסוקה נוספים ומבוקשים.

 

מתקין ובודק מז"ח (מונעי זרימה חוזרת)

מים שזורמים באופן מחזורי או מים שעומדים במקום, יכולים לגרום להרבה תחלואות.
בעקבות כך ובהתאם להוראות משרד הבריאות, חייבת להיערך בדיקה של מערכות המז"ח על ידי בודק מוסמך לפחות פעם בשנה.
הלימודים בקורס מתקיני מז"ח מכשירים בודקי מערכות מז"ח ומתקיני מערכות מז"ח מיומנים העובדים בהתאם לדרישות משרד הבריאות ומשרד התמ"ת. הלימודים בקורס זה מקנים לתלמידים שיטות עבודה מעשיות להתקנת אביזרים מונעי זרימה חוזרת ותחזוקתם השוטפת.
בתום הקורס יידרשו הסטודנטים לעבור מבחן סיום מעשי, כתנאי להסמכה ולקבל רישיון מטעם משרד הבריאות של מתקין ובודק מז"ח, הסמכה עם ביקוש רב בשוק העבודה.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 1 =