אורי סיון מונה לראש התכנית לתואר שני בקולנוע, הפקה ותאוריה

יוצר הטלוויזיה והקולנוע, אורי סיון, מונה לראש התכנית לתואר שני בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר.

סמי שלום שטרית, ראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך: "מינויו של אורי סיון כראש התואר השני אצלנו מלמד על כוונתנו להוביל את תלמידי התואר השני ליצירה קולנועית אמיצה ומשוחררת. אורי סיון הוא ללא ספק אחד היוצרים הפוריים והמובילים בישראל ואני שמח מאוד שלקח על עצמו את התפקיד״.

סיון, המשמש כמרצה במכללה מאז שנת 2005, נכנס לתפקידו באופן רשמי לאחרונה, עם פתיחתה של שנת הלימודים.

סיון, יליד 1963, הינו בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א ואמון על כמה מהפרויקטים החשובים והמצליחים בתרבות הישראלית. את דרכו המקצועית החל כיוצר קולנוע עם "שאנן שיא", שביים ביחד עם ארי פולמן. הסרט הנציח את אירועי מלחמת המפרץ הראשונה וזכה בפרס אופיר בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי. בהמשך ביים וכתב, יחד עם ארי פולמן, את הסרט "קלרה הקדושה", שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר במסגרת האקדמיה הישראלית לקולנוע וייצג את ישראל באוסקר.

בשנת 1997 פנה סיון לקריירה טלוויזיונית עם סדרת הטלוויזיה "פלורנטין", אותה כתב וביים עם איתן פוקס, שהפכה להצלחה מסחררת. פרויקטים מצליחים נוספים עליהם היה אמון סיון: "בטיפול", סדרת טלוויזיה (תסריטאי ראשי ויוצר שותף), שזכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר ובפרס התסריט הטוב ביותר על ידי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה ועובדה לגרסה אמריקאית שהופצה ושודרה בלמעלה מ-60 מדינות ברחבי העולם ו"שבתות וחגים", סדרת טלוויזיה (תסריטאי ראשי), שזכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר ובפרס התסריט הטוב ביותר על ידי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה.

בשנת 2008 חזר סיון לקולנוע כאשר הופיע בתפקיד עצמו בסרט הקולנוע המונפש "ואלס עם באשיר", שביים חברו ליצירה ארי פולמן ובשנת 2016 ביים את סרטו העלילתי השני "הרמוניה".

התכנית לתואר שני של בית ספר לאמנויות הקול והמסך במכללה ספיר מציעה לימודי קולנוע תיאוריה ומעשה לבוגרי תואר ראשון בכל תחום. מסלול .M.F.A כולל סדנאות מעשיות וחונכות אישית לפיתוח סרט תיעודי או עלילתי. במסלול .M.A מובילים את הסטודנטים לקראת כתיבת תזה ולימודי מחקר מתקדמים. לבוגרי תואר ראשון בקולנוע ו / או לבעלי ניסיון מעשי בקולנוע ניתנת אפשרות למסלול מהיר ואינטנסיבי יותר המתמקד מן הרגע הראשון בסרט הגמר. המורים בתואר השני הם מן השורה הראשונה של הבמאים, התסריטאים והמפיקים בישראל ביניהם אורי סיון, רן טל, ענת זלצר, רני בלייר, חיים בוזגלו ועוד.

אורי סיון

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
5 + 7 =