היחידה לבריאות הסטודנט

כי הבריאות שלך חשובה לנו.
היחידה לבריאות הסטודנט, של משרד הדיקן הוקמה מתוך האמונה כי בכל מוסד אקדמי, קל וחומר מוסד ציבורי יש צורך חיוני לספק לסטודנטים, לרבות אנשי הסגל והמנהלה, אשר חולקים את מירב זמנם בקמפוס, שירות חשוב זה. אנו נעניק שירותי בריאות לצד פעילות מניעה והסברה וכל מה שקשור בקידום מודעות בתחומי בריאות שונים. 
המרפאה ממוקמת במתחם הסטודנטים (מאחורי הספרייה)
טלפון המרפאה: 08-6892133.

נוכחות אחות
לכל חברי קופות החולים - בכל ימות השבוע. מכבי שירותי בריאות 
רק לחברי מכבי שירותי בריאות:
* נוכחות רופא - ימים ב'- ה'.
* רופא נשים (בתיאום מראש)
* בדיקות מעבדה (בתיאום מראש)
 
שעות הפעילות המלאות, לקביעת תורים והודעות שוטפות ממכבי לחץ כאן 

היחידה פועלת ותפעל באופן שוטף בתחומים הבאים: 

• סדנאות והרצאות
ידע הוא כוח לא רק בהקשר כלכלי ופוליטי – ידע בריאותי מעניק איכות ואריכות חיים. אנו דואגים לך. 
אנא עקבו אחר הפרסומים כי ישנן הרצאות וסדנאות שונות: סדנאות לתזונה נכונה, מודעות לאורך חיים בריא ושינוי הרגלי אכילה, הרצאות בנושא מיניות, הורות, הריון ולידה, אלכוהול וסמים, בדיקה לגילוי מלנומה, פלדנקרייז, פילאטיס, מניעת מחלת הסרטן ועוד. 

• סדנאות למניעה וגמילה מעישון
עישון הינו גורם עיקרי ומובהק לתחלואה ומוות. הוא מקדם ידוע למחלות לב, סרטן, פגיעה בפוריות ופגיעה בילודים בנשים הרות. מתוך הבנה בסיסית זו ובהמשך לתקנות החדשות של 'סל הבריאות', בשיתוף קופת חולים כללית והמרכז לגמילה ומניעה של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, יתקיימו במכללה מעת לעת סדנאות גמילה מעישון, בסגנון של 'גמילה תמורת מלגה', בו ישתתפו סטודנטים מכלל קופות החולים במסגרת של קבוצה של עד 20 איש (8 מפגשים) עם מנחה ומומחה בתחום המניעה והגמילה. בסדנאות יקבלו המשתתפים מידע תיאורטי לצד קבלת כלים פרקטיים להתמודדות מגמילה מעישון. משרד הדיקן יעניק מלגה סמלית למי שימצא 'נקי' מסיגריות מתום שלושה חודשים של הסדנה ובכפוף לבדיקת CO. 
להרשמה לסדנא הקרובה יש ללחוץ כאן

• הפנינג בריאות וספורט מכללתי
בנוסף ל'סל השירותים' של משרד הדיקן אשר יעודד תזונה והרגלי אכילה, ספורט ואורח חיים נכון ובריא יותר, יקיים משרד הדיקן, בשיתוף ארגוני הבריאות השונים 'יום הפנינג בריאות וספורט מכללתי ' אחת לשנה. ביום זה, אשר יכלול בין היתר 'דוכני בריאות' שונים,לצד בדיקות רפואיות שינתנו ללא עלות לציבור הסטודנטים כגון: בדיקת שמיעה, בדיקת ראיה, תפקודי ריאה, משקל, בדיקת BMI הבודקת את מסת הגוף (יחס בין משקל וגובה) להערכת עודף משקל ועוד.

• מתן חיסוני שפעת
התפרצויות של מחלת השפעת מתרחשות מדי שנה בשנה, כאשר היקפן וחומרתן של ההתפרצויות משתנה בין השנים ובין האזורים השונים. בשיתוף קופות החולים השונות, יינתנו אחת לשנה חיסוני שפעת כטיפול מניעתי, לכלל המבוטחים, סטודנטים ועובדים כאחד, במטרה להקדים תרופה למכה, ולעבור בשלום את הנגיף החורפי.

• חדר הנקה
חדר הנקה ממוקם בתוך מבנה המרפאה, עם כורסאות נוחות, מקרר, עמדת החתלה, מיזוג ובעיקר- פרטיות! 
לצורך קבלת הרשאה לכניסה לחדר הנקה עליך לפנות במייל לכתובת: dikansapir@sapir.ac.il ולציין שם מלא, מספר ת.ז וטלפון זמין.
רק בעלי כרטיס סטודנט/ מרצה יוכלו להיכנס.
פניות יטופלו תוך שבוע ימים, נא היערכותך בהתאם.
מידע לגבי זכויות נשים בהריון ולאחר לידה 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 1 =