בית הספר לאמנות

מלגת "אמן בקהילה" של משרד התרבות והספורט לבוגרת ביה"ס לאמנות

מורן אסרף, בוגרת מצטיינת של בית הספר לאמנות בספיר, אמנית ויוצרת זוכת פרסים, נבחרה על ידי משרד התרבות והספורט לפרויקט היוקרתי "אמן מנחה בקהילה".

אסרף, שסיימה את לימודיה בספיר לפני שנה, קיבלה מילגה עבור קיום סדנא שנתית, שתתקיים בבית יד לבנים לתרבות ואומנות ברמת גן. הסדנה תעסוק בהכרת שפת האמנות, הצילום והפיסול לצד תולדות האמנות בכלל ואמנות עכשווית בפרט. בסדנה מורן תיתן דגש ויתקיים שיח על הייצוג הנשי לאורך ההיסטוריה ועל הדרך של נשים יוצרות לערער ולבקר ייצוגים אלו, על-ידי מציאת קולן ומתן ביטוי לקול זה דרך האמנות. בסוף השנה תתקיים תערוכה להצגת היצירות ותהליך היצירה והלמידה.

בעבודות צילום, וידיאו ופרפורמנס, מורן משתמשת בגופה. הגוף הוא הכלי שבאמצעותו היא עוסקת בחיפוש הזהות שלה כאישה מהפריפריה, ממוצא מזרחי, זו שהוגדרה לאורך השנים על ידי מבטם של גברים. הגוף הנוכח כיום במרכז היצירה אינו גוף פגוע וקרבני, אלא נוכח, חווה, המישיר מבט נשי, פמיניסטי, ביקורתי והומוריסטי מול הצופה. על-ידי הצבתו במרכז היצירה, היא  מבקשת להפוך את הביוגרפיה האישית והאינטימית, לטענה עקרונית. טענה נשית, מעמדית ופוליטית-תרבותית. חומרי העבודה שלה והדימויים לקוחים מתוך זיכרונות ילדות בבית והגדרתם מחדש ע"י מבט אישי.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 0 =